Etender.in.ua

Таємниці цього світу

У який час краще пити зелений чай?

У який час краще пити зелений чай?

Зелений чай є популярним напоєм по всьому світу, особливо серед тих, хто любить його приємний смак і сподівається отримати багато користі для здоров’я.

Дивним є те, що час його вживання може вплинути на здатність вашого організму отримати користь від його прийому, а також може підвищити ризик певних негативних побічних ефектів.

У цій статті розглядається в який час краще пити зелений чай — найкращий і найгірший час дня.

Користь вживання зеленого чаю в певний час

У деяких випадках час може мати значення, коли справа доходить до отримання користі від вживання зеленого чаю.

Вранці

Багато людей вважають за краще пити зелений чай вранці, щоб підвищити концентрацію уваги і рівень енергії.

Поліпшують роботу мозку властивості напою частково пов’язані з присутністю кофеїну — стимулятора, який підвищує концентрацію і пильність.

Однак, на відміну від кави і інших напоїв з кофеїном, зелений чай також містить L-теанин — амінокислоту, яка надає заспокійливу дію.

L-теанін і кофеїн працюють разом, покращуючи роботу мозку і настрій, і не викликаючи негативних побічних ефектів, які можуть супроводжувати споживання кофеїну в окремо.

З цієї причини вживання цього чаю вранці натщесерце — відмінний спосіб почати свій день.

До або після тренування

Деякі дослідження показують, що вживання зеленого чаю може бути особливо корисним безпосередньо перед тренуванням.

Одне дослідження за участю 12 чоловіків показало, що вживання екстракту зеленого чаю перед тренуванням збільшило спалювання жиру на 17% в порівнянні з плацебо.

Інше дослідження за участю 13 жінок показало, що вживання 3 порцій зеленого чаю за день до тренування і ще однієї порції за 2 години до тренування збільшує спалювання жиру під час фізичних вправ.

Більш того, чай може прискорити відновлення після інтенсивних тренувань, так як одне дослідження за участю 20 чоловіків показало, що прийом 500 мг екстракту зеленого чаю зменшує маркери м’язового ушкодження, викликаного фізичними вправами.

Висновок:

Зелений чай містить кофеїн і L-теанін, які можуть підвищити концентрацію уваги і рівень енергії, що особливо корисно вранці. Крім того, вживання цього чаю перед тренуванням може збільшити спалювання жиру і зменшити пошкодження м’язів.

Менш бажаний час вживання зеленого чаю

Хоча зелений чай володіє численними корисними властивостями, він може мати деякі недоліки.

Може погіршити засвоєння поживних речовин під час їжі

Деякі сполуки в зеленому чаї можуть пов’язувати мінерали у вашому шлунково-кишковому тракті і блокувати їх засвоєння.

Зокрема, дубильні речовини являють собою містяться в зеленому чаї з’єднання, які діють як антипоживні речовини і зменшують засвоєння заліза.

Крім того, дослідження показують, що епігаллокатехін-3-галлат (EGCG) в зеленому чаї може зв’язуватися з мінералами, такими як залізо, мідь і хром, запобігаючи їх засвоєння в вашому організмі.

Кілька досліджень показали, що вживання цього чаю під час їди може знизити засвоєння заліза, що з часом може призвести до дефіциту.

Тому краще пити зелений чай між прийомами їжі, якщо це можливо, особливо якщо у вас дефіцит заліза або інших ключових мінералів.

Може порушувати сон у деяких людей

Одна чашка (240 мл) зеленого чаю містить близько 35 мг кофеїну.

Хоча це набагато менше, ніж міститься в чашці кави (приблизно 96 мг кофеїну), це може викликати побічні ефекти у тих, хто чутливий до цього стимулятора.

Поширеними побічними ефектами споживання кофеїну є занепокоєння, високий кров’яний тиск, невгамовність і нервозність. Кофеїн також може викликати порушення сну — навіть при споживанні за 6 годин до сну.

Тому, якщо ви чутливі до кофеїну, щоб уникнути проблем зі сном, не вживайте зелений чай за 6 або менше годин до сну.

Висновок:

Деякі сполуки в зеленому чаї можуть перешкоджати засвоєнню заліза та інших мінералів, тому краще пити його між прийомами їжі. Крім того, вміст кофеїну може викликати порушення сну при вживанні перед сном.

Підведемо підсумок

Час дня, коли ви віддаєте перевагу пити зелений чай, залежить від особистих переваг.

У той час як деяким людям подобається пити його на початку дня або перед тренуванням, щоб отримати користь для здоров’я, інші можуть виявити, що він краще вписується в їх розпорядок в інший час.

Майте на увазі, що він містить кофеїн, а також деякі сполуки, які можуть зменшити засвоєння основних мінералів, тому краще не пити його перед сном або разом з їжею.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: