Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Уретрит при вагітності: симптоми, лікування, ускладнення

Уретрит при вагітності: симптоми, лікування, ускладнення

Уретрит є запаленням сечівника (уретри), яке виникає в результаті попадання хвороботворних бактерій, травми або різного роду подразників, присутніх в гігієнічних засобах. Уретрит при вагітності несе в собі деякі небезпеки виникнення ускладнень і вимагає негайного лікування.

Що таке гострий уретрит

Основні моменти щодо гострого уретриту:

Гострий уретрит включає запалення і інфекції сечовивідного каналу (уретри). Що таке уретра — це канал (трубка), по якій сеча виводиться з сечового міхура назовні. Уретрит, як правило, викликається однією з трьох бактерій:

Кишкова паличка є однією з багатьох бактерій, зазвичай присутніх в прямій кишці і піхву. Вона може потрапити в уретру під час статевого акту або при витирання ануса після дефекації. Гонококи і хламідії передаються при статевому контакті, і є інфекціями, що передаються статевим шляхом (викликають венеричні захворювання).

Ускладнення уретриту під час вагітності

Коли гонококи і хламідії присутні в сечівнику, їх, як правило, можна виявити також і в шийці матки. У невагітних жінок, ці бактерії можуть викликати інфекції верхнього відділу генітального тракту, якщо не почати своєчасне лікування. Одним з найнебезпечніших ускладнень уретриту у жінок можна назвати запальні захворювання органів таза (ВЗТО). Інфікування цими бактеріями під час вагітності може збільшити ризик передчасних пологів.

Кишкова паличка або інші подібні мікроорганізми, можуть крім запалення сечовипускального каналу викликати цистит при вагітності, і інфікувати нирки. Інфекція нирок під час вагітності може призвести до передчасних пологів і інших ускладнень.

Інше ускладнення може статися, коли дитина під час пологів проходить через інфіковані родові шляхи. У немовляти можуть розвинутися серйозні інфекції очей в зв’язку з присутніми в родових шляхах гонококками або хламідіями. Хламідії можуть також викликати інфекції дихальних шляхів у новонародженого.

Симптоми гострого уретриту у жінок при вагітності

Гострий уретрит зазвичай викликає такі симптоми:

Коли гонорея або хламідіоз викликають уретрит, у жінки можуть спостерігатися білі виділення з уретри при вагітності або жовті гнійні виділення. Крім цих симптомів, жінка може відчувати також дискомфорт в уретрі при вагітності.

Діагностика

Ваш лікар може досліджувати зразок сечі на предмет великої кількості білих кров’яних клітин (лейкоцитів), що дасть можливість поставити правильний діагноз. Ваш лікар може також взяти зразок виділень з уретри, що допоможе діагностувати гонорею, якщо така є. Найбільш корисною діагностичною процедурою для виявлення хламідій в уретральних виділених є ДНК-діагностика хламідіозу.

Чим лікувати уретрит при вагітності

Лікування уретриту при вагітності залежить перш за все від причини його виникнення:

Кишкова паличка

Неспецифічний уретрит лікується, як правило, за допомогою антибіотиків, таких як:

Ваш лікар може призначити 3 або 7-денний курс антибіотиків.

Гонорея або хламідіоз

Найбільш економічно ефективним засобом для лікування гонореї є одноразова доза цефіксиму (Супракса) перорально або ін’єкції Цефтріаксона (роцефін). Ваш лікар також може призначити одноразову дозу Азитроміцину (Зітромакса) перорально при хламідіозі.

Вагітним жінкам і пацієнтам з алергією на пеніцилін призначають одну ін’єкцію спектиноміцин (Тробіціна) для лікування гонококкового уретриту (гонореї). Інші пацієнти з алергією на пеніцилін можуть лікувати гонорею за допомогою 7-денного курсу Доксицикліну (Вібраміцин). Вони також можуть пройти курс лікування хінолонами, такими як Ципрофлоксацин (ципрей) або Офлоксацин (Флоксін). Люди з алергією на пеніцилін досі можуть приймати Азитроміцин для лікування хламідіозу. Ваш сексуальний партнер повинен також пройти діагностику і курс лікування.

Профілактика гострого уретриту

Безпечний секс із застосуванням бар’єрних контрацептивів є одним із способів запобігання виникненню інфекцій, що передаються статевим шляхом, що призводить також і до уретриту при вагітності. Регулярна здача аналізів і огляди у гінеколога також важливі для вашого репродуктивного здоров’я. Витирання спереду назад після сечовипускання або дефекації, дозволяє запобігти попаданню в уретру або піхву бактерій, присутніх у фекаліях. Ви повинні також підтримувати гідратацію свого організму на високому рівні. Для цього просто необхідно пити досить багато води, що також допоможе вашому організму позбавитися від бактерій.

Прогноз

Лікування гострого уретриту під час вагітності може обійтися без ускладнень при початку належного лікування в найкоротші терміни. Дотримуйтесь інструкцій вашого лікаря і приймайте всі ваші ліки, як вам призначено. Якщо у вас діагностований гострий уретрит на ранніх термінах вагітності, вам необхідно повідомити про це вашому сексуальному партнерові. Це дозволить запобігти повторному зараженню і гарантувати, що ваш партнер також пройде курс лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: