Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Уретрит: причини, симптоми, лікування

Уретрит: причини, симптоми, лікування

Уретрит — це запалення сечовипускального каналу. Це трубка, несуча сечу з сечового міхура за межі організму.

Біль при сечовипусканні є основним симптомом уретриту. Уретрит зазвичай пов’язаний з бактеріальними інфекціями і, як правило, лікується за допомогою антибіотиків.

Причини виникнення уретриту

У більшості випадків причиною уретриту як у жінок (див. Уретрит у жінок), так і у чоловіків (див. Уретрит у чоловіків) стають бактерії або віруси, які потрапляють ззовні в уретру (сечовипускальний канал). Що стосується дітей, то основною причиною виникнення уретриту у них є хімічні подразнюючі речовини, присутні в засобах гігієни (див. Уретрит у дітей). До бактеріям і вірусів, що викликають уретрит, відносяться:

Інфекції, що викликають венеричні захворювання, такі як гонорея і хламідіоз, як правило, локалізуються в уретрі. Але вони також можуть проникати в жіночі репродуктивні органи, викликаючи запальні захворювання органів малого таза. Всі ці інфекції викликають характерні симптоми.

У чоловіків, гонорея і хламідіоз іноді викликають епідидиміт — запалення придатка сім’яника, трубчастої залози яєчок. Запальний процес в органах малого таза та епідидиміт може привести до безпліддя. У зв’язку з серйозними ускладненнями, до яких може призводити інфікування сечовипускального каналу, вкрай необхідно почати своєчасне і правильне лікування.

Симптоми уретриту

У разі запалення сечовипускального каналу можуть виникати ряд неприємних або навіть лякають проявів. Симптоми уретриту можуть варіюватися, починаючи від, здавалося б, нешкідливих больових відчуттів і закінчуючи наявністю крові в сечі або спермі. Що стосується вагітних жінок, то про уретриті під час вагітності ви можете дізнатися тут — Уретрит при вагітності: симптоми, лікування, ускладнення.

Основні симптоми уретриту

Інші симптоми уретриту

Діагностика уретриту

Бактеріологічний посів є обов’язковою умовою для визначення збудника інфекції.

Перед оглядом лікар уролог обов’язково поцікавиться про наявність у вас симптомів уретриту, а також як довго у вас цей стан, щоб у тому, яка форма захворювання у вас — хронічний уретрит або гострий уретрит. Після цього, як правило, відбувається огляд геніталій в якості початкового етапу діагностики захворювання. Потім вам необхідно буде здати сечу на аналіз, секрет передміхурової залози (береться шляхом масажу простати пальцем) і мазок з уретри для визначення роду інфекції, яка стала причиною уретриту. Після бактеріологічного посіву зазвичай стає ясно, з якого роду збудником (бактеріями) ви маєте справу, і призначається відповідне лікування.

Лікування уретриту негонорейний природи

Існує два види уретриту — гонорейний уретрит і негонорейний уретрит (неспецифічний уретрит). Ми поговоримо про те, як лікувати уретрит негонорейний типу. Зазвичай він успішно лікується за допомогою короткого курсу антибіотиків, що пригнічують бактерії, що викликали хворобливий стан.

Лікування антибіотиками може бути розпочато до отримання результатів аналізів, які вам необхідно буде здати для визначення типу інфекції, що викликала уретрит. Якщо ваші аналізи не покажуть наявності інфекції, і з’ясується, що причиною уретриту стало запалення, викликане кремом або милом, можуть також призначити застосування антибіотиків.

Лікування уретриту бактеріальної природи

Як правило, призначаються антибіотики в формі таблеток або капсул на основі:

Зазвичай повторного відвідування уролога не потрібно до тих пір, поки:

Іноді лікування може затягнутися до двох — трьох тижнів, після чого зазвичай симптоми зникають.

Вам не варто мати статевий контакт (вагінальний, анальний або оральний) з ким би то не було, до тих пір:

Антибіотики здатні викликати деякі побічні ефекти:

Антибіотики, що використовуються для лікування уретриту, можуть взаємодіяти з комбінованими протизаплідними таблетками і контрацептивними пластирами. Якщо ви користуєтеся невідповідними протизаплідними засобами, то ваш лікар може порекомендувати вам підходять контрацептиви.

Лікування уретриту трихомонадною природи

Уретрит виникає в зв’язку із зараженням трихомонадами (трихомоноз) зазвичай лікується із застосуванням антибіотиків на основі метронідазолу.

Лікування уретриту, викликаного вірусом простого герпесу

Уретрит пов’язаний з вірусом герпесу зазвичай лікують наступними препаратами:

Також герпес успішно лікують і без застосування синтетичних препаратів. Про це читайте тут — Як лікувати герпес природними засобами. У тих випадках, коли не вдається виявити точну причину уретриту, лікар може призначити один або кілька антибіотиків, здатних вилікувати інфекцію, яка ймовірно є. Але, крім антибіотиків вам також необхідно приймати пробіотики, для того, щоб відновити знищену антибіотиками мікрофлору і пригнічену імунну систему. Читайте — Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків.

Неефективність лікування уретриту

У тих випадках, коли симптоми уретриту не проходять протягом двох тижнів з моменту початку застосування антибіотиків, вам необхідно знову звернутися до уролога. Можливо, ви були інфіковані повторно або антибіотики були неправильно підібрані. Можуть знадобитися додаткові аналізи для перевірки на наявність статевих інфекцій для повторного підтвердження діагнозу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: