Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ущільнення в молочній залозі: що це може бути?

Ущільнення в молочній залозі: що це може бути?

Ущільнення в молочній залозі — це локалізована пухлина, припухлість або вузол в грудях, які відрізняються від тканини грудей навколо них або тканини молочної залози в тій же області інших грудей. Існують різні причини, чому виникають ущільнення в грудях, більшість з яких не є злоякісними. Нижче ми розглянемо ущільнення в молочній залозі — що це може бути і які можливі причини його виникнення.

Причини

Ущільнення в грудях можуть бути пов’язані з:

Людина, яка виявляє ущільнення в молочній залозі, повинен оцінити його якомога швидше. Ущільнення можуть розвиватися як у чоловіків, так і у жінок, але вони набагато частіше зустрічаються у жінок.

Структура грудей

Жіночі груди складаються з різних типів тканин. Двома основними типами є молочні залози, де виробляється молоко, і молочні протоки або трубки, за допомогою яких молоко досягає соска.

Склад тканини молочної залози може варіюватися в залежності від періоду життя жінки. Наприклад, коли жінка годує грудьми, її грудей будуть змінюватися. Вони будуть відчуватися і виглядати по-іншому.

Груди також містить волокнисту сполучну тканину, жирову тканину, нерви, кровоносні судини і лімфатичні вузли. Кожна частина грудей може по-різному реагувати на зміни в жіночому організмі. Ці зміни впливають на відчуття і текстуру грудей, і вони можуть впливати на розвиток ущільнень у молочній залозі.

Деякі ущільнення в грудях мають чітку межу, в той час як інші можуть відчуватися як область опухлої тканини.

Багато факторів можуть призводити до виникнення ущільнень у молочній залозі, і багато хто з них не представляють ніякого ризику.

Неракові ущільнення в молочній залозі

Розмір, відчуття і текстура ущільнень у молочній залозі у жінок можуть сильно відрізнятися. Її щільність може допомогти лікарю визначити, до якого типу її можна віднести. Ось неракові види ущільнень у молочній залозі:

Кіста молочної залози

Кіста молочної залози — це доброякісний, або неракові, наповнений рідиною мішечок в грудях (у вигляді кульки). Він зазвичай відчувається гладким і еластичним під шкірою. Деякі кісти в грудях можуть бути безболісними, в той час як інші досить болючі. Кісти молочної залози рідко зустрічаються у жінок старше 50 років. Неясно, що викликає кісти в грудях, але вони можуть розвиватися у відповідь на гормони, пов’язані з менструацією.

Кісти можуть мати дуже маленькі розміри, видимі тільки при ультразвуковому дослідженні (УЗД), від 2,5 до 5 сантиметрів. Великі кісти можуть чинити тиск на інші тканини, і це може викликати дискомфорт.

При злитті каналів сальних або масляних залоз може виникнути сальна кіста. Закритий мішок або кіста можуть розвиватися під шкірою. Вони можуть збільшитися в результаті травми або стимуляції гормонами. Сальні кісти зазвичай не потребують лікування, але, якщо вони болючі або викликають значний дискомфорт їх можна видалити.

Детально про кістах молочних залоз ви можете дізнатися тут — Кіста молочної залози що це таке, як лікувати.

Абсцеси молочної залози

Іноді в молочній залозі можуть розвиватися абсцеси, які також можуть бути болючими. Вони не є злоякісними новоутвореннями, і їх зазвичай викликають бактерії. Неподалік від абсцесу шкіра грудей може стати червоною, і вона може відчуватися гарячої або твердої. У жінок, що годують абсцеси молочної залози є найбільш частим явищем.

Аденома молочної залози

Аденома — ненормальний зростання залізистої тканини молочної залози. Фіброаденоми — найпоширеніші типи аденоми в грудях, і вони, як правило, зачіпають жінок у віці до 30 років. Однак це доброякісне новоутворення може виникати і у літніх жінок. На їх частку припадає 50% біопсій молочної залози, але вони зазвичай не стають злоякісними.

Вони не є раковими, і часто проходять раптово. Фіброаденоми зазвичай округлі і тверді з гладкими межами.

Детально про фиброаденоме молочної залози ви можете дізнатися тут — Фіброаденома молочної залози: що це таке, як лікувати.

Внутрішньопротокова папілома молочної залози

Внутрішньопротокові папіломи — бородавоподобние вирости, які розвиваються в протоках грудей. Вони, як правило, розвиваються під соском. Іноді виникають криваві виділення. Жінки молодшого віку мають тенденцію до множинного росту внутрішньопротокових папілом, тоді як жінки у віці, що наближається до менопаузи, зазвичай мають тільки одну.

Жировий некроз і ліпома (жировик) молочної залози

Якщо жирова тканина в грудях пошкоджена або зруйнована, може виникнути жировий некроз. У грудях можуть утворюватися непухлинні ущільнення. Вони можуть бути болючими. Можуть спостерігатися виділення з соска і ямка на шкірі над ущільненням.

Ліпома являє собою м’який, доброякісне новоутворення, яке, як правило, рухливо і безболісно. Це доброякісна жирова пухлина.

Рак молочної залози

Рак молочної залози або злоякісна пухлина зазвичай відчувається твердої на дотик. Пухлина зазвичай має неправильну форму, і може здатися, що вона прилипла до шкіри або застрягла глибоко в тканинах грудей.

Рак молочної залози зазвичай не буває болючим, особливо на ранніх стадіях. Він може розвиватися в будь-якій частині грудей або соска, але найбільш поширений в верхньому зовнішньому квадранті молочної залози.

Деякі злоякісні пухлини болючі. Це може статися, коли вони великі, і, якщо вони призводять до здавлення інших структур в грудях, або якщо вони покрилися виразками або ростуть через шкіру.

Як перевірити себе на наявність ущільнень у молочній залозі

Жінкам важливо знати свої тіла і свої груди. Знання того, як зазвичай відчувається груди, може допомогти розпізнати будь-які проблемні зміни або ущільнення.

Кожній жінці раз на місяць рекомендується проводити самообстеження.

Наступні рекомендації допоможуть:

Незважаючи на те, що більшість ущільнень у молочній залозі доброякісні, якщо ви помітили щось незвичайне, обов’язково зверніться до лікаря для діагностики та ідентифікації пухлини.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: