Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Вагінальна молочниця (вагінальний кандидоз): причини, симптоми, лікування

Вагінальна молочниця (вагінальний кандидоз): причини, симптоми, лікування

Вагінальна молочниця (вагінальний кандидоз) є поширеною дріжджовий інфекцією, яка зачіпає більшість жінок в якийсь момент їхнього життя. Незважаючи на те, що це захворювання може бути неприємним і викликати дискомфорт, воно зазвичай досить легко лікується за допомогою продаються в аптеках препаратів для лікування вагінальної молочниці. Проте, в деяких випадках, вагінальний кандидоз досить важко піддається лікуванню і продовжує рецидивувати (виникати знову і знову).

Ознаки та симптоми вагінальної молочниці

До типових симптомів і ознак вагінальної молочниці у жінок відносяться:

Іноді шкіра навколо піхви може червоніти, опухати або тріскатися. Час від часу також можуть з’являтися виразки на шкірі, хоча це найчастіше є ознакою генітального герпесу.

Що робити, якщо у вас вагінальна молочниця

Якщо у вас раніше вже була молочниця, і ви вважаєте, що вона виникла знову, для лікування ви можете використовувати ті ж ліки, що і в попередній раз. Однак, в деяких випадках вам слід звернутися за медичною консультацією до вашого гінеколога. Вам слід звернутися до лікаря якщо:

У деяких випадках ваш лікар може взяти мазок з піхви, щоб підтвердити діагноз і/або направити вас на діагностичні процедури, щоб виявити основну причину вагінальної молочниці. Лікар також може рекомендувати вам найбільш підходящий метод лікування і виписати вам рецепт, якщо це необхідно.

Причини виникнення вагінальної молочниці

Вагінальна молочниця викликається дріжджоподібними грибами, роду Candida, які природним чином є частиною мікрофлори піхви у багатьох жінок, при цьому не викликаючи будь-яких проблем. Однак, якщо природний баланс мікроорганізмів в піхві порушується, може почати розвиватися молочниця, так як гриби Candida починають безконтрольно розмножуватися.

Ризик розвитку молочниці може бути підвищений в наступних випадках:

Вагінальна молочниця не класифікується як ІПСШ, але вона може бути викликана сексом — особливо, якщо у вас є проблеми з розслабленням вагінальних м’язів і спостерігається сухість піхви. Іноді це захворювання може передаватися статевим партнерам.

Профілактика вагінального кандидозу

Якщо у вас часто виникає вагінальна молочниця, ви можете:

Деякі жінки вживають пробіотичний йогурт або добавки пробіотиків для запобігання вагінального кандидозу, але наукових доказів ефективності цього методу, вкрай мало.

Лікування вагінальної молочниці

Кандидоз у жінок лікується за допомогою вагінальних засобів від молочниці, які ви можете купити без рецепта в аптеці або отримати за рецептом від вашого лікуючого лікаря. Якщо ви раніше вже відчували молочницю, і думаєте, що вона виникла у вас знову, ви можете використовувати ті ж препарати для лікування цього захворювання, що і минулого разу. В іншому випадку, вам необхідно відвідати вашого лікаря для отримання консультації.

Ліки для лікування вагінальної молочниці

Молочницю у жінок лікують за допомогою протигрибкових препаратів, які доступні в формі вагінальних супозиторіїв, інтравагінальних кремів або оральних препаратів. Всі ці лікарські засоби однаково ефективні, але ви можете виявити, що один засіб для вас більш зручний у використанні, ніж інше.

Вагінальні супозиторії і інтравагінальні креми

Вагінальні супозиторії — це таблетки або свічки, що вставляються в піхву за допомогою спеціального аплікатора. Інтравагінальні креми наносяться на внутрішні стінки вашого піхви.

Ось основні типи препаратів, які використовуються для лікування вагінальної молочниці:

Продукція, що в аптеці вагінальні таблетки від молочниці і вагінальні свічки від молочниці використовуються щодня протягом 1-6 днів. Вагінальний крем від молочниці зазвичай використовується один раз.

Серед можливих побічних ефектів у вас можуть спостерігатися:

Ці кошти також можуть пошкодити латексні презервативи і діафрагми, так що під час лікування вагінальної молочниці слід уникати сексу, або в період лікування і протягом п’яти днів після нього слід використовувати інший метод контрацепції.

Пероральні препарати

Якщо ви вважаєте за краще не використовувати супозиторії або інтравагінально крем, ви можете приймати протигрибкові препарати в формі капсул.

Основними типами пероральних лікарських засобів, що використовуються для лікування вагінальної молочниці, є:

Пероральні препарати для лікування молочниці, які відпускаються в аптеці без рецепта, зазвичай вимагають одноразового прийому.

Серед можливих побічних ефектів, ви можете відчувати:

Креми для шкіри

Якщо шкіра навколо входу в піхві болить або свербить, на додаток до однієї з вищевказаних процедур ви можете наносити протигрибковий крем для шкіри.

Серед можливих побічних ефектів, у вас можуть виникати:

Крім того, ви можете спробувати наносити звичайне пом’якшувальний засіб (зволожувач) в області вашого піхви. Це може допомогти полегшити симптоми і зменшити виникають побічні ефекти. Пом’якшувальні, зволожуючі засоби і протигрибковий крем, можуть послабити латексні презервативи і діафрагми, щоб уникнути чого вам слід відмовитися на час лікування від сексу або використовувати інший метод контрацепції під час лікування, і протягом п’яти днів після цього.

Секс і сексуальні партнери

За класифікацією, вагінальна молочниця не є інфекцією, що передається статевим шляхом (ІПСШ), тому вам не слід інформувати про це статевих партнерів, а також направляти їх на діагностику або лікувати, якщо вони не відчувають будь-яких симптомів. Тим не менш, є дуже невеликий ризик передачі цієї дріжджовий інфекції під час статевого акту. У зв’язку з цим вам рекомендується уникати занять сексом, поки ви повністю не видужаєте.

Деякі види лікування також можуть послабити латексні презервативи і діафрагми (дивіться вище), в зв’язку з чим вам необхідно або уникати сексу, або використовувати інший метод контрацепції під час лікування і протягом декількох днів після цього.

Якщо молочниця постійно рецидивує

Поговоріть з вашим лікарем, якщо ви відчуваєте часті епізоди вагінальної молочниці. Лікар може направити вас на діагностику для підтвердження діагнозу і виявлення можливих основних причин, таких як діабет. Лікар також може виписати вам рецепт, який ви можете використовувати щоразу, коли симптоми повторюються, або запропонувати спробувати більш тривалий курс лікування тривалістю до шести місяців.

Якщо ви вагітні або годуєте грудьми

Відвідайте вашого гінеколога якщо у вас вагінальна молочниця і ви вагітні або годуєте грудьми. Ваш лікар, ймовірно, запропонує використання протигрибкових вагінальних свічок або крему від молочниці. Оральні препарати не рекомендуються, так як вони можуть завдати шкоди вашій дитині.

Якщо ви вагітні, будьте уважні при використанні аплікатора для вставки супозиторія або інтравагінального крему, так як є невеликий ризик травми шийки матки. Протигрибковий крем для шкіри або зволожуючий засіб зазвичай можна безпечно використовувати якщо ви вагітні або годуєте грудьми, а область навколо входу в піхві болить або свербить.

Альтернативні методи лікування

Деякі жінки, які страждають вагінальної молочницею, використовують додаткові методи лікування, такі як:

Тим не менш, у даний час існує дуже мало свідчень ефективності і користі масла чайного дерева при молочниці, а в деяких випадках його нанесення на ніжні ділянки шкіри може викликати роздратування. Що стосується прибутків, то їх застосування не пов’язане з будь-якими побічними ефектами, але, як і у випадку з маслом чайного дерева, існує дуже мало доказів ефективності їх вживання.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: