Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Видалення мигдалин: показання, ризики, відновлення

Видалення мигдалин: показання, ризики, відновлення

Тонзилектомія — це операція по видаленню мигдалин (гланд). Мигдалини є скупченнями лімфоїдної тканини, розташованими в області носоглотки в ротовій порожнині.

Найчастіше Видалення мигдалин проводять разом з видаленням аденоїдів. Це операція називається аденоідектомія і найбільш часто робиться дітям.

Що таке тонзилектомія (видалення мигдаликів)?

Операція проводиться під загальним наркозом, в результаті чого людина знаходиться в несвідомому стані і нічого не відчуває.

Хірург розміщує в роті невеликий інструмент для того, щоб утримувати рот відкритим. Потім хірург видаляє мигдалини за допомогою одного з таких методів:

Рани загоюються природним чином без накладання швів.

Після операції, людина залишається в палаті до тих пір, поки не прокинеться і зможе легко дихати, кашляти і ковтати. Більшість пацієнтів відпускають додому вже через кілька годин після проведення цієї операції.

З якою метою проводять видалення мигдалин (тонзилектомії)?

Мигдалини допомагають нашому організму захиститися від інфекцій, але, якщо людина страждає від хронічного тонзиліту, який до всього іншого призводить до вушних інфекцій (середнього отиту), апное сну, паратонзилярному абсцесу (гнійної ангіні) і негативно позначається на повсякденному житті, лікар може рекомендувати видалення мигдалин.

Пацієнту можуть рекомендувати проведення тонзилектомії також в наступних випадках:

Ризики, пов’язані з проведенням тонзилектомії

Існують деякі ризики, пов’язані з анестезією і операцією в цілому. До них відносяться:

Тільки в рідкісних випадках кровотеча після операції може залишитися непоміченим. Часте ковтання може бути ознакою кровотечі в області мигдалин.

Під час проведення тонзилектомії існує також ризик пошкодження язичка (м’якого піднебіння).

Перед операцією

Перед проведенням операції по видаленню мигдалин, лікар може направити пацієнта на проведення деяких діагностичних процедур:

Перед видаленням мигдалин завжди слід озвучувати лікаря наступні моменти:

За кілька днів до операції:

В день операції:

Після тонзилектомії

Видалення мигдалин найчастіше проводиться в лікарні або хірургічному центрі. Пацієнта, як правило, відпускають додому в день операції, проте іноді (рідко) він повинен залишитися в лікарні на ніч для спостереження.

Повне відновлення займає від 1 до 2 тижнів. Протягом першого тижня, пацієнту необхідно уникати людей, які страждають різного роду інфекціями, ГРЗ, ГРВІ, тонзиліт та іншими захворюваннями, що дозволить уникнути інфікування в період відновлення після перенесеної операції. Кількість інфекцій горла після видалення мигдалин найчастіше знижується, однак захворіти людина все одно може.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: