Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Відрижка і біль в шлунку: можливі причини і лікування

Відрижка і біль в шлунку: можливі причини і лікування

Відрижка це один із способів, яким тіло випускає газ. Вона може статися з болем в шлунку через нещодавній прийому їжі, розлади шлунка або рідше через захворювання.

Газ утворюється в результаті ковтання повітря або в якості побічного продукту розщеплення їжі в товстій кишці. American Gastroenterological Association стверджує, що люди щодня випускають від 0,5 літра до 1,9 літра газу.

Хоча відрижка і виділення газу є звичайними функціями організму, людина може відчувати, що він має занадто часті відрижки, особливо якщо у нього є інші симптоми, такі як біль в животі.

У цій статті розглядаються поширені причини відрижки і болі в шлунку, а також методи лікування.

Надлишок газу

Якщо газ накопичується в травній системі, людина може відчувати здуття живота, дискомфорт або біль в животі.

Газ зазвичай не є результатом захворювання, і відчуття тиску в животі через скупчення газу є звичайним явищем. Здуття живота і тиск виникають, коли зайвий газ не проходить через кишечник, як зазвичай.

Газ може збиратися після проковтування великої кількості повітря, ніж зазвичай, під час їжі або пиття. Або це накопичення може виникнути в результаті травних процесів.

Деякі продукти, в тому числі з високим вмістом вуглеводів, клітковини і більшості крохмалів, виробляють більше газу. Білки і жири виділяють мало газу під час травлення.

Занадто швидке вживання їжі

Швидке вживання їжі може викликати відрижку з болями в животі.

Коли людина жує і ковтає їжу, він також ковтає повітря, навіть не усвідомлюючи цього. Це часта причина відрижки. Якщо людина їсть в поспіху, він може проковтнути більше повітря, а також великі шматки їжі, які можуть більш важко перетравлюватися.

Якщо організм не випускає газ негайно, тиск підвищується, і це може викликати біль в животі або шлунку.

Певні продукти

Деякі продукти і напої створюють більше газу в травній системі. Це може привести до відрижки, тиску і болю в шлунку.

Ось приклади цих продуктів і напоїв:

Деякі сірчані продукти також можуть викликати розлад шлунка або тиск в животі, в тому числі:

Розлад шлунка або печія

Якщо при відрижці виникає відчуття печіння в шлунку або грудей, це може бути викликано розладом шлунка або печією.

Печія виникає, коли шлункова кислота потрапляє в стравохід. Це викликає печіння в грудях і іноді в горлі. Будь-які відрижки можуть бути неприємними.

Розлад шлунка, або диспепсія, описують групу травних симптомів, які включають печію, відрижку і болю в животі.

Ці симптоми зазвичай з’являються у відповідь на вживання певних продуктів або інгредієнтів, таких як:

Людина також може відчувати неприємні симптоми вживаючи і інші продукти, і напої — це може бути пов’язано з індивідуальними особливостями організму.

Розлад шлунка також може виникнути в результаті застосування нестероїдних протизапальних препаратів або НПЗП, таких як аспірин або ібупрофен.

Крім того, деякі інфекції, наприклад, викликані бактеріями Хелікобактер пілорі, можуть викликати симптоми розладу шлунка.

Захворювання

Вищевказані проблеми є найбільш поширеними причинами відрижки з болями в животі. Проте ці та подібні симптоми в травному тракті можуть викликати ряд захворювань.

Відрижка і біль в животі можуть, наприклад, бути наслідком таких захворювань:

Кожне з цих захворювань має свої симптоми, діагностичний процес і методи лікування.

Як лікувати і уникнути болю в шлунку і відрижки

Відрижка з болем в животі, як правило, є тимчасовою проблемою, яка виникає в результаті вживання певних продуктів або напоїв, або занадто швидкого прийому їжі.

Наступні стратегії можуть допомогти запобігти симптоми:

Діагностика

Коли відрижка і біль в шлунку виникають час від часу, вони, ймовірно, є результатом розладу шлунка або занадто великої кількості газу в животі. Це поширене і не вимагає медичної допомоги. Для вирішення проблеми може бути досить вжити превентивних заходів.

Однак, якщо відрижка, біль в животі та інші симптоми з боку травного тракту зберігаються, вони можуть вказувати на іншу проблему в травній системі.

Щоб поставити діагноз, лікар зазвичай проводить ряд аналізів. До них відносяться різні аналізи крові для перевірки рівня ферментів і з’єднань, які можуть вказувати на інші порушення. Лікар також може призначити дихальний тест для перевірки на наявність інфекції Хелікобактер пілорі.

Коли звернутися до лікаря

Розлад шлунка і відрижка, що виникають час від часу зазвичай не викликають занепокоєння.

Однак, якщо ці проблеми трапляються часто або супроводжують іншими симптомами, це може бути причиною проблеми з травленням, яка вимагає медичної допомоги.

Зверніться до лікаря, якщо з’являються відрижка і біль в животі з одним з наступних симптомів:

Той, хто відчуває симптоми з боку травного тракту — в тому числі відрижку і болю в шлунку — постійно протягом більше 1 тижня, можливо, повинен звернутися до лікаря.

Людина повинна також звернутися до лікаря, якщо він відчуває:

Підведемо підсумок

Якщо відрижка і біль в животі трапляються час від часу, це звичайно не є приводом для занепокоєння. Певні продукти можуть викликати ці та інші симптоми розлади шлунка, як і прийом їжі в поспіху.

Щоб запобігти поверненню цих симптомів, ви можете зробити описані в цій статті кроки, і хорошою ідеєю може бути виключення деяких продуктів з раціону харчування.

Той, хто регулярно відчуває відрижки і такі симптоми, як біль в шлунку або животі, спазми або зміни в дефекаціях, повинен звернутися до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: