Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки: причини, симптоми, лікування

Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки: причини, симптоми, лікування

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки є захворюванням, при якому на їх слизовій поверхні утворюються виразки і запалення.

Причини виникнення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки

Більшість вчених і експертів схиляються до того, що основною причиною виразки шлунка і дванадцятипалої кишки є бактеріальна інфекція Helicobacter Pylori (H. Pylori). Доктор Батмангхелидж Фірейдон, грунтуючись на своєму багатому досвіді, говорив про те, що виразки виникають у мільйонів людей в результаті хронічного зневоднення організму, в зв’язку з тим, що більшість людей практично не вживають звичайну воду або вживають недостатню її кількість.

Виразки шлунка, як правило, виникають у зв’язку з поразкою шлунково-кишкового тракту бактеріями H. Pylori або в зв’язку з застосуванням нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП).

Кислота і слиз

Шлунок виробляє кислоту для перетравлення їжі. Слизові оболонки шлунка покриті слизом, яка захищає слизову від шкідливого впливу кислоти.

Бактерії H. Pylori і протизапальні препарати (НПЗП) можуть порушити захисний шар шлунка, що протистоїть кислоті, що і провокує виникнення виразки. Незважаючи на те, що більшість людей з виразками не страждають підвищеною кислотністю, блокування вироблення кислоти дозволяє виразці гоїтися. Після її загоєння можна успішно лікувати першопричину виникнення виразки, тим самим запобігаючи її повторній появі.

Helicobacter Pylori

Бактеріальна інфекція H. Pylori дуже поширена, і її можна мати, навіть не підозрюючи про це, тому що інфекція зазвичай не викликає ніяких симптомів.

До сих пір не відомо, чому у деяких людей H. Pylori стає причиною виразки, тоді як у більшості людей вона виразку не викликає. Однак, як показують дослідження, куріння збільшує ризик, пов’язаний з хелікобактеріозом.

Крім того, виразки шлунка, як відомо, можуть передаватися у спадок від батьків до дитини генетично. Це може зробити деяких людей більш чутливими до H. Pylori. Деякі штами H. Pylori є більш небезпечними, ніж інші.

НПЗП

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) — це лікарські засоби, які зазвичай використовуються для лікування таких станів:

Деякі люди з серцево-судинними захворюваннями, які регулярно приймають аспірин для зменшення утворення тромбів (які можуть викликати інфаркти та інсульти), також ризикують спровокувати виникнення виразки.

НПЗП, які можна купити в аптеці без рецепта:

НПЗП, які можна купити лише за рецептом:

У зв’язку з ризиком виникнення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, вам можуть порекомендувати не брати НПЗП, в тому випадку, якщо ви страждаєте на виразку або ви страждали їй в минулому.

В якості альтернативного болезаспокійливого може бути призначений парацетамол, тому що він безпечніше.

Проте, бувають випадки, коли користь від прийому нестероїдних протизапальних засобів перевищує ризик розвитку виразки шлунка. Наприклад, якщо у вас недавно був серцевий напад, може знадобитися прийом аспірину в незначних кількостях для запобігання ще одного інфаркту.

При таких обставинах паралельно може бути призначений препарат, під назвою інгібітор протонного насоса, для зменшення кількості кислоти в травній системі. Він призначається для запобігання утворення виразки і знижує ризик виникнення ускладнень.

Фактори, що підвищують ризик виникнення виразки шлунка і дванадцятипалої кишки

Куріння, алкоголь, гостра їжа і стрес підвищують ризик розвитку виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Багато хто вважає, що виразка шлунка утворюється в зв’язку певними факторами, присутніми в образі життя людини. До цих факторів відносять — вживання гострої їжі, стрес, куріння і алкоголь. Проте, існує мало переконливих доказів, що підтверджують це.

Цілком може бути, що, ці фактори не є прямою причиною виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, але вони точно можуть погіршувати симптоми виразки.

Провокує H. Pylori розвиток раку?

Бактеріальна інфекція H. Pylori практично не збільшує ризик розвитку раку шлунка. Однак починати лікування H. Pylori тільки з цієї причини, не рекомендують. Ризик виникнення раку шлунка у будь-якої людини вкрай невисокий, і ніхто не знає, чи буде сприяти лікування H. Pylori зниження ризику розвитку раку шлунка.

Симптоми виразки шлунка і дванадцятипалої кишки

Найбільш поширеним симптомом виразки шлунка і дванадцятипалої кишки є печіння або ниючий біль в черевній порожнині (животі). Біль може також віддавати вгору в шию і вниз аж до пупка або в спину. Причиною болю при виразках в шлунку і дванадцятипалої кишці стає безпосередній контакт виразки з шлункової кислотою, дратівливою її.

Тривалість болю може становити від декількох хвилин до декількох годин.

При виразці шлунка біль починається незабаром після прийому їжі. Якщо виразка виникла в дванадцятипалої кишечнику, болю можуть початися через 3 — 4 години після їжі і часто вони можуть розбудити вас вночі.

Вживання великої кількості їжі, і прийом антацидів (препаратів, що нейтралізують дію соляної кислоти в шлунковому соку) найчастіше допомагає полегшити біль при виразці дванадцятипалої кишки, але не допомагає при виразці шлунка.

До менш поширених симптомів виразки шлунка можна віднести:

Деякі люди також можуть виявити, що вони більше не переносять жирну їжу.

Виразки шлунка часто не викликають типових симптомів, а іноді і не викликають ніякого болю. Це означає, що навіть не здогадуючись про наявність виразки можна отримати ускладнення у вигляді внутрішньої кровотечі.

Коли слід звернутися до лікаря

Вам необхідно якомога швидше відвідати лікаря, якщо ви відчуваєте деякі з перерахованих вище симптомів виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, і ви підозрюєте у себе наявність виразки. Хоча існують доступні методи лікування без використання аптечних препаратів, все ж рекомендується відвідати лікаря для виявлення причини виникнення виразки і консультації.

Коли слід звернутися за терміновою медичною допомогою

Прояви виразки можуть погіршитися в разі, якщо виразка шлунка раптом викликає серйозні ускладнення, такі як внутрішня кровотеча або прорив. В такому випадку, можуть виникати такі симптоми:

Якщо у вас виникли ці або подібні симптоми виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, вам необхідно негайно звернутися за допомогою до лікаря. При цьому вам не можна вставати і робити різкі рухи, нахили та інше, що може підняти кров’яний тиск. До приїзду швидкої допомоги найкраще випити теплу, дуже солодку воду, додавши цукор або мед (не можна цього робити при гострого болю і твердому животі). Це допоможе зупинити кровотечу і поліпшити загальний стан.

Важливо! При підозрі на прорив ні в якому разі не потрібно нічого їсти або пити. Нічого не робіть. Терміново в невідкладну допомогу. Небезпечно для життя.

Лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки природними засобами

Кора слизького в’яза є ефективним натуральним засобом від виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

На щастя, є кілька природних засобів від виразки, здатних вилікувати і заспокоїти виразку шлунка без побічних ефектів, які можна отримати, приймаючи лікарські препарати.

Найчастіше, біль при виразковій хворобі плутають з печією, розладом шлунка або голодом. Людина з виразкою дванадцятипалої кишки може також набирати у вазі в зв’язку з тим, що для усунення болю і дискомфорту в животі, він починає більше їсти.

Нижче ми розглянемо дев’ять натуральних і безпечних засобів від виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

1. Сира капуста і капустяний сік

Один з найкращих домашніх засобів при виразковій хворобі — це сира капуста. Її можна їсти просто так, а краще вичавлювати сік із сирої капусти і моркви. Пити такий сік необхідно по півсклянки перед кожним прийомом їжі і перед сном. Перед вживанням переконайтеся в тому, що сік свіжий. Ваша виразка може зникнути через кілька тижнів вживання цього продукту. Особливо хороша при виразці капуста брокколі. Детальніше про лікування шлунку капустою читайте тут — Лікуємо шлунок капустою — перевірений і ефективний спосіб.

2. Банани

Їжте принаймні, три банана в день. Ці фрукти містять антибактеріальну речовину, яка пригнічує ріст виразки, викликаної H. Pylori. Дослідження показують, що тварини, яких годували бананами мають більш товсту стінку шлунка і слиз в шлунку виробляється в більшій кількості, що дозволяє створити бар’єр між слизової оболонки шлунка і травними кислотами. Дізнайтеся більше про корисні властивості бананів.

3. Кайенский перець

Кайенскийперець є прекрасним засобом від виразки. Він сприяє не тільки загоєнню виразки, але й вгамовує біль. Він трохи пекучий і може знадобитися деякий час для того, щоб звикнути до його вживання. Почніть з однієї восьмої чайної ложки кайенского перцю, розведеного в склянці води два рази в день і поступово доведіть його кількість до чверті чайної ложки. Ви також можете скористатися спеціальними харчовими добавками в капсулах з кайенский перцем, що продаються в спеціальних магазинах або аптеках. Приймайте відразу після їжі.

4. Кора слизького в’яза

Кора слизького в’яза пом’якшує слизові оболонки, що покривають шлунок і дванадцятипалу кишку. Вона часто приймається у вигляді порошку. Деякі травники рекомендують приймати по чайній ложці порошку кори слизького в’яза розведеної в одній чашці теплої води три рази на день.

5. Колоїдне срібло

Колоїдне срібло є відмінним засобом від виразки, викликаної H. Pylori. Воно допомагає придушити ці бактерії і сприяє загоєнню пошкоджених тканин шлунка.

6. Сирий мед

Сирий мед заспокоює і зменшує запалення слизової шлунка, що дуже добре для лікування виразки.

7. Часник

Антибактеріальні властивості часнику допомагають усунути бактеріальну інфекцію Helicobacter Pylori. Просто з’їдайте два невеликих сирих зубчики часнику в день.

8. Зливи

Зливи і інші фрукти і ягоди червоного і фіолетового кольору перешкоджають росту H. Pylori, тим самим сприяючи загоєнню виразки.

9. Кокосове масло

Кокосове масло пригнічує бактерії, що викликають виразки і метеоризм, але в основному цим засобом від виразки необхідно користуватися досить тривалий час.

Можна також відзначити кілька інших хороших засобів від виразки: сире козяче молоко, ячмінний відвар, сік алое, прополіс, корінь солодки або алтея.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: