Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Вітамін D зменшує запалення і покращує стан при раку простати на 60%

Вітамін D зменшує запалення і покращує стан при раку простати на 60%

Прийом вітаміну D в дозах, еквівалентних тій кількості, яке щодня має синтезуватися в шкірі під дією сонячних променів, сповільнює і навіть виліковує рак простати низького ступеня злоякісності. Цей факт був виявлений в новому дослідженні, проведеному вченими з Медичного Університету Південної Кароліни в США і представлений на щорічних зборах Американського хімічного товариства в Денвері 23 березня 2015 року.

«Ми лікуємо цих людей, просто підтримуючи нормальний рівень вітаміну D в їх організмі» сказав провідний дослідник Брюс Холліс.

Вітамін D грає важливу роль в здоров’я опорно-рухової та імунної систем. Він виробляється організмом під впливом ультрафіолетового випромінювання сонячного світла і надходить з їжею. Попередні дослідження показали, що вітамін D може допомогти запобігти або навіть лікувати рак простати. Наприклад, в ранній роботі тих же дослідників було виявлено, що у чоловіків з раком простати низького ступеня злоякісності, які брали добавки вітаміну D протягом одного року, в 55% випадків їх рак ставав менш агресивним. Деякі з пухлин навіть зникли повністю.

Пухлини зменшувалися і зникали

Дослідження показали, що багато видів раку передміхурової залози або проходили самі по собі, або розвивалися настільки повільно, що просто не ставали небезпечними. На відміну від цього, агресивний рак простати може бути у високому ступені смертельно небезпечним. З цієї причини, лікарі використовують Шкалу Глисона для визначення агресивності раку простати. Вважається, що якщо у пацієнта агресивність раку простати оцінена в 7 балів або вище за шкалою Глісон, їм настійно рекомендується пройти термінову операцію з видалення передміхурової залози.

Пацієнтам з низькою оцінкою, як правило, радять зайняти «вичікувальну тактику». Проте багато такі пацієнти вважають за краще, щоб їх простату видалили в будь-якому випадку. Цим пацієнтам необхідно чекати 60 днів до майбутньої хірургічної операції, щоб дати їх організмам час оговтатися від запалення, викликаного біопсією.

Нове дослідження було проведено за участю 37 чоловіків з неагресивним формою раку простати, які перенесли планове видалення простати. Під час 60-денного періоду очікування, ці люди брали в випадковому порядку або добавки вітаміну D (4000 МО), або таблетки плацебо. Після хірургічного видалення, все передміхурові залози були досліджені.

Дослідники виявили, що у чоловіків з раком передміхурової залози, яким давали плацебо, або не було ніяких змін, або їх стан погіршився. У групі чоловіків, які отримували добавки вітаміну D спостерігалася зовсім протилежна картина.

«У тих людей, які брали вітамін D, було відзначено 60% поліпшення», сказав Холліс. Деякі з пухлин зменшилися в розмірах, в той час як інші зникли повністю.

Крім того, дослідники виявили, що рівень деяких ключових ліпідів і білків також був знижений в групі вітамінів D, що вказує на зниження запалення.

«Рак пов’язаний із запаленням, особливо в передміхуровій залозі», сказав Холліс. «Вітамін D насправді бореться із запаленням в самій залозі».

Активність одного знижує запалення протеїну, зокрема, ростового фактора диференціювання 15 (GDF15), різко була збільшена вітаміном D. Попередні дослідження показали, що агресивні пухлини простати виробляють дуже мала кількість GDF15.

Вітамін від раку

Звичайно, необхідні подальші дослідження, щоб розкрити зв’язок між вітаміном D і раком простати. В даний час, вчені працюють над більш масштабним дослідженням.

«Ми поки не знаємо, чи може запобігти або лікувати вітамін D рак простати», сказав Холліс. «Як мінімум, що може зробити для вас вітамін D, це утримати неагрессивную форму раку простати від її розвитку».

Однак в інших дослідженнях був виявлений зв’язок застосування вітаміну D зі зниженням смертності від раку. Дійсно, ще в 2008 році, в дослідженні, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences прийшли до висновку, що якщо подвоїти час перебування на сонячному світлі, можна врятувати в 10 разів більше життів, тому що сонячне світло є потужною профілактикою ракових захворювань.

Фахівці в галузі охорони здоров’я рекомендують людям зі світлою шкірою в районах з помірним кліматом приймати сонячні ванни принаймні 15 хвилин в день (сонячні промені повинні потрапляти принаймні на обличчя і оголені руки). Людям зі смаглявою шкірою, можливо буде потрібно перебувати під сонцем в два або три рази довше.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: