Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Вправи і дихальна гімнастика при бронхіті

Вправи і дихальна гімнастика при бронхіті

Кінцеві гілки бронхіального дерева є дрібними дихальними шляхами, відомими під назвою бронхіоли. Коли бронхіоли запалюються через вірусну або бактеріальної інфекції, розвивається стан під назвою бронхіт. Бронхіт є захворюванням дихальної системи, яке викликає такі симптоми, як продуктивний кашель, біль у грудях, занепад сил, підвищення температури тіла, хрипи при диханні і задишку. Оскільки бронхіт впливає на дихальний процес, дихальна гімнастика і фізичні вправи можуть допомогти вам прискорити одужання.

Відразу ж після встановлення діагнозу

Коли вам був поставлений діагноз гострий бронхіт, ймовірно, ви не будете в змозі займатися фізичними вправами і дихальною гімнастикою. У цей час вам необхідно відпочивати, пити багато рідини і використовувати зволожувач повітря, щоб полегшити відтік мокроти з бронхів, і зменшити тиск на легені — це допоможе вам відчувати себе краще. Якщо ваш бронхіт є результатом бактеріальної інфекції, прийом антибіотиків може допомогти полегшити симптоми досить швидко. Проте, в більшості випадків бронхіт розвивається в результаті вірусної інфекції, а це значить, що вам не потрібно приймати антибіотики, так як по відношенню до вірусів вони безсилі. Коли ви починаєте відчувати себе краще, ви можете виявити, що ви вже в змозі займатися гімнастикою.

Починайте займатися вправами

У зв’язку з тим, що бронхіт може тривати від кількох днів до кількох тижнів, поки повністю не пройде, коли ви починаєте відчувати себе краще і зможете дихати з меншими труднощами, ви можете вже починати займатися фізичними вправами. У той час як фізичні вправи не повинні погіршити ваші симптоми бронхіту, якийсь час ви все ще не зможете виконувати енергійні фізичні навантаження, такі як біг або високоінтенсивних гімнастика. Замість цього, почніть виконувати менш інтенсивні вправи, такі як ходьба, використання еліптичного тренажера або плавання, так як вони не надають надмірне навантаження на легені.

Хронічний бронхіт

Якщо бронхіт з часом не вщухає, у вас може розвинутися хронічний бронхіт. Цей стан визначається, як бронхіт, який виникає щонайменше один раз на рік і триває протягом 3 місяців або більше. Найбільш часто хронічний бронхіт розвивається у курців, і називається бронхіт курця. Якщо ви відчуваєте хронічний бронхіт, вам, можливо, доведеться звернутися за консультацією до пульмонолога, так як він може рекомендувати вам дихальну гімнастику (дивіться нижче), яку ви можете використовувати під час тренування, щоб відкрити дихальні шляхи. Оскільки хронічний бронхіт може пошкодити ваші легені, дуже важливо знати симптоми і практикувати дихальні техніки під час фізичних вправ для мінімізації збитку.

Небезпечні ознаки

Якщо ви займаєтеся фізичними тренуваннями під час бронхіту, є небезпека розвитку ускладнень, ознаки яких вам необхідно знати. До них відносяться кашель, який важко зупинити, задишка або кашель з кров’ю або густий, зеленим слизом. Якщо ви відчуваєте ці симптоми, вам необхідно почекати, поки ваш стан покращиться в достатній мірі.

Дихальна гімнастика

Ваш лікар може рекомендувати вам виконати вправу з зімкнутими губами, коли бронхіт викликає прискорене дихання. Вправа розроблено з метою уповільнення частоти дихання і посилення надходження повітря в легені. Почніть з нормального вдиху з закритим ротом і затримайте дихання на дві секунди. Витягніть ваші губи трохи вперед таким чином, як ніби ви збираєтеся зробити поцілунок або подути в свисток. Порахуйте до чотирьох і зробіть повільний видих через губи. Проробляйте цю вправу не менше п’яти разів на день під час бронхіту, особливо під час підвищених фізичних навантажень, таких як ходьба по сходах або підняття важких предметів.

Функціональне вправу

Диафрагмальное дихальна вправа дозволяє правильно дихати при менших витратах енергії і сил. Ляжте на спину, зігніть коліна і покладіть одну руку на верхню частину грудей, а іншу трохи нижче ребер. Вдихніть повітря повільно через ніс і тримайте руку нижче ребер абсолютно нерухомо. Зробіть губи трубочкою, і напружте м’язи черевного преса. Повільно видихніть через губи, тримаючи руку на верхній частині грудей бездіяльною, наскільки це можливо. Проробляйте цю гімнастику принаймні три рази в день по 5 — 10 хвилин.

Особливу вправу

Коли ви відчуваєте стан стресу або порушення (хвилювання), утруднення дихання при бронхіті часто погіршується. Спеціальна дихальна гімнастика при бронхіті, на додаток до видиху через зімкнуті губи і диафрагмальному диханню, може зменшити дискомфорт. Вам необхідно сісти в крісло, опустивши ноги на підлогу. Нахиліться вперед на кілька сантиметрів і розташуйте своє підборіддя на руки. Переконайтеся в тому, що м’язи плечей і шиї повністю розслаблені. Підтримуйте своє тіло в такому положенні до тих пір, поки не відчуєте розслаблення і нормалізацію дихання.

Попередження

Уникайте виконання дихальної гімнастики при бронхіті якщо є підозри на рак легенів після відмови від куріння. Зверніться до свого лікаря, якщо бронхіт заважає вам спати або зберігається довше трьох тижнів. Кашель, який супроводжується підвищенням температури може бути ознакою пневмонії. Дізнатися про відмінності в симптомах бронхіту і пневмонії ви можете на цій сторінці — Гострий бронхіт і пневмонія — відмінності.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: