Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Вроджений гіпотиреоз у дітей: причини, симптоми, лікування

Вроджений гіпотиреоз у дітей: причини, симптоми, лікування

Гіпотиреоз — це захворювання, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів Т4 і Т3. Вроджений гіпотиреоз у дітей є аномалією, і, якщо не лікувати це захворювання, це може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Щитовидна залоза розташована в області горла, трохи нижче гортані. Щитовидна залоза відповідає за виробництво гормонів, під назвою тироксин (Т4) і трийодтиронін (Т3). Ці гормони допомагають контролювати обмін речовин і дозволяють підтримувати нормальну швидкість метаболізму. Це допомагає головному мозку, серця, м’язів і інших органів працювати належним чином. Нормальний обмін речовин також допомагає підтримувати температуру тіла, частоту серцевих скорочень, рівень енергії і темпи зростання. Якщо щитовидна залоза дитини не виробляє достатньої кількості тиреотропного гормонів (гормонів щитовидної залози), це може викликати серйозні проблеми, такі як психічна інвалідність, затримка росту або втрата слуху.

Причини вродженого гіпотиреозу у дітей

Найбільш частою причиною виникнення вродженого гіпотиреозу у дітей є аутоімунна реакція — стан, при якому імунна система організму повільно руйнує щитовидну залозу (аутоімунний тиреоїдит). Це може бути викликано антитілами, присутніми в організмі матері перед народженням дитини, або це може бути викликано лікуванням щитовидної залози під час вагітності.

Хто перебуває в групі ризику розвитку вродженого гіпотиреозу

Дитина може перебувати в групі ризику розвитку вродженого гіпотиреозу, якщо він має будь-які з наступних розладів:

Симптоми вродженого гіпотиреозу у дітей

Вроджений гіпотиреоз у новонародженої дитини може протікати безсимптомно, проте в деяких випадках ви можете помітити у дитини такі симптоми:

Симптоми можуть варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей кожної дитини.

Діагностика вродженого гіпотиреозу у дітей

Згідно із законом, всі новонароджені перевіряються на серйозні захворювання протягом перших кількох днів життя. Проводиться аналіз крові, взятої з п’яти новонародженого. Кров перевіряють на кількість гормонів щитовидної залози, щоб зрозуміти наскільки добре вона функціонує. Якщо у вашої дитини виявлено дисфункція щитовидної залози, лікуючий лікар вашої дитини також може порадити тест візуалізації щитовидної залози.

Лікування вродженого гіпотиреозу у дітей

Вроджений гіпотиреоз найчастіше лікується за допомогою щоденного прийому дитиною синтетичних гормонів щитовидної залози. Вашій дитині, ймовірно, необхідно буде приймати їх все життя, але в деяких випадках щитовидна залоза може почати працювати знову. Це може статися з віком. Неприємність полягає в тому, що протягом довгого часу, дитини необхідно буде регулярно показувати лікарю і здавати аналіз крові. Це необхідно для контролю рівня гормонів в крові. Якщо щитовидна залоза почне працювати належним чином, це також позначиться на самопочутті дитини і результати аналізів крові. Якщо щитовидна залоза почала виробляти достатню кількість гормонів, прийом синтетичних гормонів відміняють.

Можливі ускладнення вродженого гіпотиреозу у дітей

Вроджений гіпотиреоз може вплинути на нормальний ріст і розвиток дитини, в тому числі і статевий розвиток. При відсутності лікування, захворювання може також привести до:

Життя з вродженим гіпотиреозом

Вроджений гіпотиреоз може вплинути на нормальний ріст і розвиток дитини, тому вкрай важливо продовжувати лікування до статевого дозрівання. Це допоможе переконатися в тому, що організм дитини нормально розвинувся. Деякі діти після того як вони досягли статевого дозрівання можуть припинити прийом синтетичних гормонів щитовидної залози. Для того, щоб зрозуміти, як діяти після того, як ваша дитина досяг статевого дозрівання, необхідно, щоб він пройшов медичний огляд, після чого лікар дасть чіткі рекомендації щодо подальшого лікування.

Коли вам необхідно показати дитину лікарю

Зверніться до лікаря вашої дитини якщо ви стурбовані розвитком вашої дитини, або якщо він має будь-які ознаки вродженого гіпотиреозу.

Ключові моменти щодо вродженого гіпотиреозу у дітей

Вроджений гіпотиреоз може погіршити нормальний ріст і розвиток дитини. Вкрай важливо, щоб дитина продовжував лікування принаймні до повного статевого дозрівання. Це допоможе організму дитини сформуватися належним чином без відхилень.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: