Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ягоди асаї — корисні властивості, рекомендації

Ягоди асаї - корисні властивості, рекомендації

Люди амазонки вживали ягоди асаї протягом століть. Ця унікальна ягода містить в своєму складі просто гігантська кількість антиоксидантів, що захищають тканини і клітини нашого організму.

Ягоди асаї містять широкий спектр фитонутриентов, що робить їх одним з найвідоміших суперпродуктів в суспільстві людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Ягоди асаї ростуть на пальмових дерев біля найбільшої річки в світі — Амазонки. Дерева можуть досягати від 12 до 24 метрів у висоту без будь-яких гілок. Їх ягоди мають темно-фіолетовий колір і схожі на чорницю. Асаї містять в своєму складі поліфенольні сполуки (антоціани), такі як ресвератрол, ціанідин-3-галактозид (C3G), феруловую кислоту, дельфінідіна і петунідін (Pt). У ягодах асаї також містяться дубильні речовини проантоціанідіни, такі як епікатехін, протокатеховую кислота і еллаговая кислота.

Ці ягоди надзвичайно багаті антиоксидантами і мають дуже високу оцінку ORAC (здатність поглинати радикали кисню). Офіційно засвідчено, що асаї значно перевершують будь-які інші фрукти і ягоди щодо нейтралізації вільних радикалів. Також вони багаті ключовими вітамінами групи В, електролітами та мікроелементами, які необхідні для зменшення запалення і поліпшення енергетичного рівня.

Ягоди асаї і рак

Шкоди, що завдається організму вільними радикалами, є однією з основних причин прискореного старіння і формування ракових клітин. Коли клітини атакують величезною кількістю вільних радикалів, починають відбуватися генетичні мутації. Регулярна бомбардування організму вільними радикалами є одним з основних факторів у формуванні ракових клітин і їх поширенню.

Антоціани — це речовини, які надають фруктів і овочів темно-синій, фіолетовий або червоний колір. Такі кольори забезпечують потужний антиоксидантний захист для цих плодів і ягід від шкідливого тривалого впливу УФ променів. Вчені виявили більше 600 природних форм антоціанів. Найбільш поширеною формою є C3G, яка активує гени, що забезпечують найбільший захист організму від радіації і вільних радикалів.

У дослідженні, проведеному в університеті Флориди в 2006 році, було виявлено, що екстракт ягід асаї сприяв апоптозной загибелі 86% клітин лейкемії. Ці сполуки багаторазово продемонстрували свою ефективність як на вирощених в пробірках ракових клітинах, так і в клінічних дослідженнях на людях. Чудовий ефект пов’язаний з великими обсягами C3G і інших антоціанів в асаї і їх глибоким впливом на клітинну генетику.

Ягоди асаї і імунна система

Антиоксиданти в ягодах асаї в значній мірі сприяють зниженню окисного стресу, який виникає внаслідок вторгнення хвороботворних мікроорганізмів і токсинів, одержуваних з навколишнього середовища. Вони також допомагають імунітету функціонувати на більш високому рівні і збільшити силу протидії цим опортуністичних мікроорганізмів.

У ягодах асаї міститься унікальний полісахарид під назвою арабіногалактан. Цей полісахарид є специфічним углеводом, який надає могутню стимулюючу дію на T-лімфоцити. Численні полісахариди з ягід асаї є найбільш активними імунологічно. Вони активують мієлоїдний клітини і Т-лімфоцити і підсилюють вироблення інтерлейкіну 12. Це покращує ефективність Т-клітин, посилюючи протистояння різних інфекцій.

Ягоди асаї — рекомендації

Важливо пам’ятати, що ягоди асаї містять в своєму складі фруктозу, як і всі фрукти і ягоди. Для хорошого здоров’я необхідно споживати дуже мала кількість фруктози і велика кількість антиоксидантів. Ось чому вживання натурального, не оброблені екстракту або порошку ягід асаї, які містять дуже малу кількість цукру, є найбільш ефективним.

Переконайтеся, що компанія, в якій ви купуєте добавки ягід асаї, має сертифікат якості. Ягоди повинні виростати в диких умовах і обов’язково повинні бути зібрані в Бразилії. У профілактичних цілях зазвичай приймають від 1 до 2 г в день. Якщо ви страждаєте порушенням обміну речовин, то для його відновлення рекомендується приймати добавки в дозуванні від 5 до 10 грам в день.

Ягоди асаї відносяться до дев’ятці кращих продуктів поліпшують здоров’я.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: