Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як лікувати геморой під час вагітності в домашніх умовах

Як лікувати геморой під час вагітності в домашніх умовах

Є багато прекрасних сторін вагітності. Але справедливо сказати, що цей період в житті жінки не завжди приємний. У списку неприємних і хворобливих станів, що виникають під час вагітності — геморой. По суті, геморой — це розширення вен прямої кишки і одне з найбільш поширених фізичних станів під час вагітності. Він насправді не є ускладнення, тому що дуже поширений — близько 20-50% жінок будуть випробовувати геморой при вагітності в більшій чи меншій мірі. У більшості вагітних жінок немає проблем з гемороєм до третього триместру. Нижче ми розглянемо, як лікувати геморой під час вагітності в домашніх умовах і що можна зробити, щоб йому запобігти.

Причини геморою під час вагітності

Чому під час вагітності геморой?

Збільшення вага дитини, що росте всередині матки, чинить тиск на всі внутрішні органи і тканини матері. Простір стає обмеженим, тому відбувається уповільнення кровотоку в венах таза, що призводить до ослаблення і розтягування вен в нижній частині прямої кишки.

Гормони вагітності також викликають загальну релаксацію тканин, включаючи розслаблення стінок вен. Це означає, що вони не так міцні, як зазвичай, тому вони мають тенденцію до розбухання і збільшення.

Іншим фактором є загальне збільшення об’єму циркулюючої крові в організмі матері. Для того, щоб її дитина добре насичується киснем і мав достатній запас поживних речовин, кількість крові в тілі матері має збільшитися на 40% в період вагітності. Вся ця зайва рідина і кров повинні транспортуватися по її венах і артеріях. Зазвичай клапани і стінки вен відповідають за рух крові назад до серця і легким матері, де кров знову завантажується киснем.

Якщо у вас був геморой до вагітності, ризик розвитку цього стану при вагітності зростає. Потуги під час другої стадії пологів можуть також призвести до розвитку геморою. Якщо другий етап довгий і затягнутий, існує ще більший ризик.

Профілактика геморою під час вагітності

Є багато речей, які можна зробити, щоб запобігти розвитку геморою у жінок під час вагітності, але гарантії успіху немає.

Однак все ж варто спробувати будь-який або всі з наступних рекомендацій, щоб спробувати зменшити ймовірність розвитку цього стану під час вагітності:

Ознаки та симптоми

Геморой може виникати як усередині, так і зовні. Якщо геморой є внутрішнім, ви можете не знати, що у вас є проблема, поки не помітите кров на туалетному папері. Зовнішній геморой відчувається, як опуклість, що виходить із заднього проходу, і має вигляд виноградини. Якщо ви сумніваєтеся, спробуйте побачити його в дзеркало.

Розмір гемороїдальних вузлів не обов’язково є показником того, як вони відчуваються. Якщо, проте, ви можете бачити, що у вас геморой, але у вас немає болю, тоді не турбуйтеся.

Кровотеча також може виникати, якщо геморой розтягується і стає великим. Це може бути дуже страшно, тому що можна не понять звідки саме йде кров. Проконсультуйтеся з вашим лікарем, якщо ви цим стурбовані. Завжди краще перевіритися і бути спокійною.

Жінки з варикозом вульви (варикозне розширення вен вульви), як правило, більш схильні до розвитку геморою. Маючи надмірна вага перед вагітністю, надлишок рідини або відсутність фізичної активності сприяють ризику розвитку внутрішнього і зовнішнього геморою під час вагітності.

Геморой може викликати:

Деякі жінки знаходять, що після статевого акту спостерігається збільшення больового і пульсуючого відчуття в області їх геморою. Це відбувається через загальне збільшення кровообігу в піхву/промежини/анальної області під час статевого акту.

Лікування геморою — що дійсно працює

Перед початком лікування необхідно дізнатися, чи дійсно у вас геморой. Ваш лікар, акушерка або акушер зможе вам точно сказати.

Якщо під час вагітності з’явився геморой — Що робити? Існує кілька варіантів лікування геморою під час вагітності — кожен з них відрізняється своєю ефективністю. В кінцевому рахунку, лікування допомагає полегшити симптоми, а не повністю позбутися від них. Більшість жінок вважають, що вони дійсно не повністю позбавляються від симптомів, поки не народили дитину. І навіть тоді, може знадобитися кілька тижнів, щоб геморой повністю пройшов.

Геморой може бути набагато більш болючим, коли він виступає з ануса. Це призводить до збільшення застою крові в венах і болю. М’яке вдавлення геморою назад усередину прямої кишки зменшує дискомфорт і застій. Якщо ваш зовнішній геморой викликає крайній дискомфорт, біль, кровотеча і інші симптоми, поговоріть зі своїм лікарем про найкращий спосіб вирішення цієї проблеми.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: