Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як лікувати глаукому в домашніх умовах: харчування і натуральні засоби

Як лікувати глаукому в домашніх умовах: харчування і натуральні засоби

Якщо вам був поставлений діагноз глаукома або високий внутрішньоочний тиск, ви не самотні. Глаукома, на жаль, дуже поширене захворювання очей, яке виникає переважно у людей похилого віку. Нелікована глаукома може привести до сліпоти — це, по суті, друга провідна причина розвитку сліпоти у всьому світі. До цього захворювання потрібно ставитися вкрай серйозно, оскільки з віком воно прогресує і погіршується. Нижче ми розглянемо, як лікувати глаукому в домашніх умовах природними засобами та зміною способу життя і харчування.

Не ризикуйте щодо зору

У міру того як ми старіємо, ми очікуємо деякі проблеми із зором. Багато людей не розуміють, що проблеми, які вони відчувають зі своїм зором — це не просто нормальний результат старіння. Глаукома може розвинутися непомітно у людини, тому що деякі симптоми важко виявити. Навіть люди, у яких ніколи не було проблеми із зором, повинні починати регулярні огляди очей після 40 років. Переконайтеся, що ви повідомляєте своєму офтальмолога про всі зміни, які ви можливо помітили в свій зір. Якщо лікар буде знати про них, він зможе вам допомогти.

Є кілька кроків, які ви можете зробити самостійно, щоб поліпшити або запобігти глаукому, якщо вам поставили діагноз.

Що таке глаукома

Глаукома є другою провідною причиною сліпоти в розвинених країнах (провідною причиною сліпоти є макулярна дегенерація). Це захворювання пов’язане з надмірною скупченням внутрішньоочної рідини (водянистої вологи), яка чинить тиск на зоровий нерв, сітківку й кришталик. Тиск може назавжди пошкодити око, якщо своєчасно не почати лікування. Підвищений тиск всередині очей пошкоджує зорові нерви і призводить до головних симптомів глаукоми, таким як втрата периферичного зору і якщо не лікувати, то і центрального зору.

Причиною підвищення внутрішньоочного тиску, що приводить до глаукоми є накопичення відходів всередині ока, пов’язаних зі старінням, високим кров’яним тиском, прийомом лікарських засобів та іншими захворюваннями очей.

До людей, найбільш схильним до ризику розвитку глаукоми, відносяться:

Дуже поширеним симптомом глаукоми, який часто залишається невизнаною спочатку, є втрата периферичного зору (це може бути небезпечно при водінні автомобіля). Затуманений зір, бачення ореолів, біль в очах і головний біль також є симптомами, хоча вони варіюють від людини до людини.

Завжди розумно шукати хорошого лікаря, коли ви відчуваєте які-небудь нові проблеми зі здоров’ям. Поговоріть з вашим очним лікарем перед початком будь-яких нових процедур.

Що ви можете зробити для лікування глаукоми в домашніх умовах

Тепер, коли ми знаємо причини розвитку глаукоми, давайте розглянемо, що ми можемо з цим зробити. Хоча деякі з наведених вище факторів ризику неминучі, можна зменшити внутрішньоочний тиск природним чином.

Рівень інсуліну в крові

Першим кроком на шляху до зниження вашого внутрішньоочного тиску є зниження рівня інсуліну. Інсулін може викликати збільшення тиску всередині очей, тому розумно уникати вживання рафінованих вуглеводів, таких як газовані напої, крохмалі, солодощі, макаронні та хлібобулочні вироби. Зміна вашого раціону харчування може мати велике значення не тільки для здоров’я ваших очей, а й для вашого загального здоров’я. Хіба не краще відмовитися від деяких продуктів, які ви любите, щоб захистити свій зір?

Фізична активність

Оскільки фізичні навантаження можуть допомогти вам знизити внутрішньоочний тиск, непогано почати включати в повсякденне життя деякі фізичні вправи з низьким рівнем навантаження. Ходіть на прогулянки, плавайте або їздите на своєму велосипеді, і робіть своїм очам і серцю добру справу! Якщо у вас немає часу або безпечного місця для прогулянок, розгляньте використання бігової доріжки у себе вдома або місцевий тренажерний зал. Прогулянка на свіжому повітрі, звичайно ж, є кращим варіантом, але це не завжди можливо.

Рівень стресу

Так як зниження рівня стресу допомагає знизити високий кров’яний тиск, вам необхідно спробувати зменшити стрес — це також сприяє зменшенню внутрішньоочного тиску, оскільки підвищений рівень стресу пов’язаний з підвищеним тиском в очах. Лікарі повідомляють, що стрес викликає занепокоєння у людей на всіх видах робіт. Люди борються зі стресом по-різному. До деяких перевіреним методам позбавлення від стресу відносяться:

Дізнайтеся більше про те, як позбутися від стресу.

Харчування

Живильні речовини, такі як вітаміни С, Е і А, а також жирні кислоти і мінерали, можуть допомогти захистити ваш важливий зоровий нерв. Виключення з раціону цукру і простих вуглеводів — гарний початок, але насправді є продукти, які можуть допомогти вашим очам краще функціонувати. Багато з вітамінів і мінералів, які потрібні вашим очам, можна отримувати завдяки добре збалансованому раціону харчування. Рекомендуються дієти з високим вмістом листових зелених овочів, так як вони рясніють безліччю вітамінів.

Якщо ваше повсякденне життя занадто неспокійна, і вам складно дотримуватися правильного раціону харчування, ви можете розглянути можливість придбання вітамінів для здоров’я очей, які будуть доповнювати ваші потреби в постачанні очей важливими живильними речовинами.

Кращі продукти для дієти при глаукомі

Ось дієта для лікування глаукоми:

Чого не можна їсти при глаукомі

Ось продукти, вживання яких слід уникати:

Природні методи лікування глаукоми

Ось кращі 5 натуральних засобів для лікування глаукоми:

Ефірні масла при глаукомі

Було продемонстровано, що масло ладану покращує зір, масло безсмертника покращує зір і підтримує нервову тканину, а кипарисове масло покращує кровообіг, що може поліпшити стан при глаукомі. Наносите 3 краплі будь-якого з цих ефірних масел 2 рази в день на щоки і бічну область біля очей, але не наносите безпосередньо в очі.

Ці прості зміни в способі життя і харчування, а також натуральні засоби можуть дійсно допомогти вам зменшити ваше внутрішньоочний тиск і лікувати глаукому в домашніх умовах. Багато з речей, які ваш лікар говорив вам зробити для вашого загального стану здоров’я, ймовірно, схожі на наші рекомендації. Зрештою ваші очі є важливою частиною вашого організму — все що добре для вашого тіла, також буде корисно для ваших очей.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: