Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як лікувати тонзиліт: основні способи лікування

Як лікувати тонзиліт: основні способи лікування

Тонзиліт (ангіна) є запаленням мигдалин, що представляють собою скупчення лімфоїдної тканини овальної форми, розташованих в області носоглотки.

Крім того, що під час запального процесу мигдалини набрякають, людина може відчувати такі симптоми, як:

Причиною виникнення тонзиліту найчастіше стають віруси, проте нерідко це захворювання виникає в результаті бактеріального ураження.

Як лікувати тонзиліт і чи можна обійтися без відвідування лікаря? Лікування тонзиліту безпосередньо залежить від причини його виникнення і того, наскільки часто це захворювання у вас виникає. Якщо ви або ваша дитина більш тонзилітом 5-7 разів на рік, має місце бути хронічна форма цього захворювання, про що ви можете дізнатися тут — Хронічний тонзиліт або рецидивний тонзиліт.

Як лікувати тонзиліт в домашніх умовах

Розглянемо деякі з найбільш ефективних способів лікування тонзиліту в домашніх умовах.

1. Багато відпочивайте

Під час захворювання вам чи вашій близькій людині необхідно повністю виключити будь-яку роботу і відвідування школи протягом 1-3 днів, в залежності від тяжкості зараження. Якщо ваш стан за цей період часу покращився, ви можете почати працювати в спокійному режимі принаймні ще тиждень, поки ви повністю не видужаєте, тому що тонзиліт зазвичай повністю проходить протягом тижня. Під час відновлення говорите по можливості трохи менше і якомога м’якше.

2. Вживайте побільше рідини і м’якої їжі, щоб усунути біль і дискомфорт

Ви можете приготувати заспокійливий засіб для полегшення болю при тонзиліті. Для приготування вам знадобляться наступні інгредієнти:

Змішайте всі інгредієнти і пийте в міру необхідності. Вживання звичайної теплої води також допомагає запобігти сухість і роздратування мигдалин.

3. Полощіть горло теплою водою з сіллю

Змішайте одну чайну ложку солі (можна морської солі) з 200 мл теплої води. Щоб полегшити біль в горлі, викликану тонзилітом, полощіть горло солоною водою і повторюйте цю процедуру в міру необхідності.

4. Усуньте будь-які подразники

Важливо звести до мінімуму будь-які подразники, які можуть погіршити симптоми тонзиліту, наприклад, вдихання сухого повітря, парів чистячих засобів або сигаретного диму. Крім того, спробуйте використовувати зволожувач повітря, тому що нормальна вологість сприяє зменшенню роздратування горла.

5. Спробуйте пастилки від кашлю

Багато льодяники від кашлю містять місцевий анестетик, який може допомогти зменшити біль в області мигдалин. Крім анестетика, ці кошти також часто містять протизапальні агенти, які в свою чергу допомагають зменшити запалення, і прискорити одужання.

6. Альтернативні засоби від тонзиліту

Перед тим, як ви почнете використовувати одну з таких альтернативних засобів від тонзиліту, вам необхідно проконсультуватися з лікарем, так як у вас можуть бути й інші проблеми зі здоров’ям, при яких вам протипоказано використання деяких з цих коштів. Застосування цих засобів не рекомендується дітям і підліткам. Пропонуємо вам розглянути наступні засоби від тонзиліту:

Лікування тонзиліту під наглядом лікаря

Ось основні традиційні методи лікування тонзиліту, які вам може призначити лікар.

1. Правильна постановка діагнозу за допомогою мазка із зіву

Якщо ви вважаєте, що у вас тонзиліт, важливо відвідати лікаря, щоб точно визначити тип інфекції, який викликав захворювання. Для виявлення типу інфекції використовують мазок із зіву. Найбільший дискомфорт приносить тонзиліт, викликаний стрептококом групи А. Так як це бактеріальна інфекція, це вимагає лікування антибіотиками, а відмова від лікування може призвести до небезпечних ускладнень в майбутньому.

2. Споживання достатньої кількості рідини і калорій

Одним з ключових моментів, які лікарі перевіряють — чи в змозі ви споживати достатню кількість рідини і їжі протягом дня. При тонзиліті, мигдалини часто настільки розпухають і так болять, що людина просто не може нормально їсти і пити. І якщо так відбувається у вашому випадку, лікар розуміє, що у вас саме тонзиліт.

3. Прийміть знеболювальні препарати

У переважній більшості випадків ангіни, лікар буде рекомендувати препарати на основі парацетамолу або ібупрофену, так як вони добре працюють для полегшення болю і зниження підвищеної температури тіла. Обидва цих ліків продаються без рецепта в аптеці. При їх використанні просто необхідно точно слідувати інструкції по застосуванню в відношення дозування.

4. Приймайте антибіотики, прописані лікарем

У разі бактеріальної інфекції лікар може призначити вам 10-денний курс прийому препаратів пеніциліну.

Про прийом антибіотиків при тонзиліті читайте детальніше тут: Антибіотики при тонзиліті. Які потрібні і чи варто їх приймати?

5. Видалення мигдалин (Тонзилектомія)

Якщо антибіотики не допомагають, або якщо ви страждаєте від хронічного (рецидивуючого) тонзиліту, то в деяких випадках вам може бути запропонована операція по видаленню мигдалин (тонзилектомія). Тонзиліт вважається хронічним, коли людина відчуває 5-7 епізодів хвороби протягом одного року.

Питання та відповіді

Чи повинен я йти до лікаря?

У більшості випадків симптоми тонзиліту починають поліпшуватися протягом чотирьох днів. Якщо ваш стан не покращується протягом цього періоду, обов’язково зверніться до лікаря. Також вам слід звернутися до лікаря, якщо біль заважає вам вживати їжу і напої, або якщо ви відчуваєте труднощі з диханням. Нарешті, прописані антибіотики можуть допомогти, якщо ви відчуваєте два або більше з таких ознак: висока температура, збільшення лімфатичних вузлів і білі плями на мигдалинах.

Що якщо тонзиліт виник у дитини?

Перераховані вище процедури і засоби здатні допомогти лікувати тонзиліт також і у дітей. Якщо біль заважає зосередитися, дитині слід перебувати вдома і відпочивати (в школу ходити не можна). Тонзиліт заразний і може вразити інших дітей, так що, якщо ваша дитина йде в школу, нехай прикриває рот при кашлі і миє руки, перш ніж до чогось торкатися. Дізнайтеся більше про тонзиліті у дітей.

Я закінчив прийом антибіотиків, але плями на мигдалинах все ще присутні, а мигдалини опухлі, і до сих пір важко ковтати.

Зверніться до лікаря, для повторного огляду, особливо якщо ваші симптоми погіршилися. Вам, можливо доведеться вводити антибіотики внутрішньовенно або зробити операцію з видалення мигдалин.

Я вболіваю тонзилітом приблизно раз на місяць з високою температурою і слабкістю. Я намагався використовувати гомеопатичне лікування протягом року без будь-яких поліпшень. Чи повинен я продовжувати лікування або показана операція?

Відвідайте лікаря і запитайте у нього, що він вам може порекомендувати — антибіотики або хірургію. Гомеопатичні методи лікування не підтверджені серйозними дослідженнями і не можна однозначно сказати, чи працюють вони.

Чи може біль в горлі при тонзиліті віддавати в вуха?

Так, біль в горлі при тонзиліті може привести також і до болю у вухах. Цей біль, як правило, проходить разом з тонзилітом, але в рідкісних випадках інфекція може поширитися в середнє вухо, викликавши середній отит, симптомами якого є сильний біль у вусі, виділення з вуха і/або тимчасове зниження слуху. Інфекція зазвичай проходить протягом декількох днів, але у важких випадках доведеться вдатися до застосування деяких методів лікування.

Попередження

Вам слід відразу ж звернутися за медичною допомогу в тому випадку, якщо ви відчуваєте:

Ці ознаки говорять про більш важкої інфекції, яка може бути схожа на тонзиліт, а саме це може бути симптомами паратонзиллярного абсцесу. Цей стан може призвести до смерті, в зв’язку з чим, допомога людині повинна бути надана негайно.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: