Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як полегшити біль при прорізуванні зубів у немовляти

Як полегшити біль при прорізуванні зубів у немовляти

Всі діти повинні пройти через це, але, на жаль, прорізування зубів у будь-якому випадку є причиною тимчасової болю і страждань на ранній стадії життя дитини. У зв’язку з тим, що кожна дитина індивідуальна, немовлята можуть відчувати різні ознаки і симптоми в міру того, як вони проходять через різні етапи фізичного розвитку. Батьки часто відчувають занепокоєння за свою дитину під час прорізування зубів, турбуючись про те, що їх чадо відчуває біль, свербіж та інші симптоми, і намагаючись допомогти звести до мінімуму його дискомфорт. Як дізнатися, чи дійсно у вашої дитини прорізуються зуби? Якщо це так, як полегшити біль при прорізуванні зубів у немовляти? Нижче ви дізнаєтеся про це, а також про ефективні і безпечних натуральних методах, і засобах, які використовуються при прорізуванні зубів для полегшення болю і дискомфорту.

Що таке прорізування зубів?

Прорізування зубів у дітей (одонтоз) — це процес росту зубів у немовлят, коли вони пронизують чутливі ясна дитини. «Дитячі зуби» зазвичай з’являються в певній послідовності і часто ростуть парами. У немовлят насправді є набір з приблизно 20 зубів, з якими вони народжуються; проте зуби залишаються під яснами до початку процесу одонтоза. Коли виникає прорізування зубів? І які дитячі зуби, як правило, входять в першу чергу?

Ранні симптоми прорізування зубів можуть починатися з 3 місяців, хоча у більшості дітей зуби починають прорізуватися ближче до 4-8 місяців. Перші зуби найчастіше прорізуються у немовлят у віці 5 місяців — це схоже є одним з найпоширеніших термінів. Швидкість і послідовність одонтоза, як вважають, в основному спадкові. Це означає, що, якщо у батьків дитини зуби починали прорізуватися в дуже ранньому віці, їх дитина, ймовірно, зазнає те ж саме. Є також деякі свідчення того, що у хлопчиків може початися прорізування зубів трохи пізніше, ніж у дівчаток.

Симптоми прорізування зубів, такі як хворобливість, чутливі ясна і біль, можуть початися ще до того, як зуби дитини почнуть прорізати їх ясна. Як виглядають зудять ясна? Вони, швидше за все, виглядають червоними, злегка піднятими в плямах і трохи опухлими. Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини почався ріст зубів, ви можете помацати ясна дитини злегка проводячи пальцем уздовж них — це дасть можливість відчути присутність зростаючих зубів всередині ясен. Якщо ви відчуваєте невеликі горбки, коли зуби починають тиснути в ясна, дуже ймовірно, що у вашої дитини дійсно прорізуються зуби.

Типова тимчасова шкала дитячого прорізування зубів

Ось короткий огляд того, що ви можете очікувати, коли ваша дитина проходить етап прорізування зубів:

Ознаки та симптоми прорізування зубів

Чи підвищується у немовлят температура при прорізуванні зубів? Хочете дізнатися, чи може бути зв’язок між прорізуванням зубів і іншими симптомами, які відчуває ваша дитина, такими як діарея або нежить? Тоді читайте далі.

У той час як деякі «щасливі» діти можуть взагалі не відчувати сильного болю під час прорізування зубів, більшість проявить принаймні деякі ознаки дискомфорту. Якщо у дитини ріжуться зуби, він може бути примхливим через дискомфорту, особливо в той час, коли він не спить. Як тільки зуби прорізають ясна і з’являються на їх поверхні, симптоми свербежу повинні припинитися протягом декількох коротких тижнів.

Ось деякі з найбільш поширених ознак і симптомів прорізування зубів:

Більшість лікарів не вважають підвищення температури тіла симптомом прорізування зубів. Якщо ваша дитина має високу температуру тіла, це, швидше за все, пов’язано з яким-небудь захворюванням. Завжди відвідуйте свого лікаря, якщо температура вашої дитини перевищує 38,3 ° C протягом більше одного-двох днів, так як це вказує на те, що він хворий.

Як полегшити прорізування зубів у немовлят стандартними засобами

Коли симптоми прорізування зубів викликають у вашої дитини значний дискомфорт, ваш лікар може рекомендувати дати йому безрецептурний болезаспокійливий препарат, наприклад, сироп на основі парацетамолу, який можна безпечно призначати немовлятам в невеликих кількостях для того, щоб контролювати біль протягом чотирьох годин. Більшість експертів рекомендують давати болезаспокійливі засоби малюкам тільки тоді, коли це дійсно необхідно, зазвичай перед сном щоб допомогти їм краще відпочити.

Деякі лікарі і батьки також вважають за краще наносити заспокійливі гелі для ясен при прорізуванні зубів, щоб зменшити набряк і чутливість. До популярних гелям відносяться:

Гелі для ясен хороші від болю при прорізуванні зубів у немовлят, але вони дуже швидко змиваються слиною, тому не дають полегшення надовго. Вони можуть бути корисні в погані дні, коли вашій дитині дійсно важко. Однак зверніть увагу, що ці засоби містять бензокаїн. FDA попереджає про використання цього болезаспокійливого засобу, тому що воно може викликати рідкісне, але серйозне захворювання.

Як полегшити дитині прорізування зубів природними засобами

Анальгетики, масажна терапія, гелі для ясен, трав’яні ліки і домашні засоби можуть допомогти зменшити біль при прорізуванні зубів.

1. М’які, холодні фрукти і овочі

Чим полегшити прорізування зубів у дитини і як йому швидко допомогти? Для полегшення болю і дискомфорту ви можете давати вашій дитині легко жують, прохолодні фрукти і овочі, які він буде гризти або смоктати — це є одним з кращих способів підтримувати організм дитини гідратованим і дозволяє досягти йому почуття комфорту. Також легко зробити власне дитяче харчування, гарантуючи, що ви дасте дитині кращі інгредієнти, які можете. Ось деякі з найбільш популярних типів продуктів, які можна спробувати дати дитині:

2. Холодні шматочки тканини, компреси або ложки

Експерти заявляють, що ви повинні під час прорізування зубів дозволити своїм дітям щось жувати, оскільки це допомагає зменшити тиск і біль, які вони відчувають. Дайте дитині чистий і не токсичний гумовий або дерев’яний предмет (краще в формі кільця), або ще краще перед цим зробіть цей предмет холодним. В даний час в аптеках продаються спеціальні предмети, розроблені для цієї мети (часто у формі кілець). Щоб зменшити припухлість ясен вашої дитини, ви можете дати йому пожувати щось холодне (і чисте!), Наприклад:

3. Бурштинові намиста для прорізуються зубів

Бурштинові намиста, звичайно зроблені з балтійського бурштину, надягають на шию дитини, щоб зменшити хворобливість. Бурштинові намиста містять активний інгредієнт, званий бурштинової кислотою, який може надавати помірний аналгетичний (оніміння) ефект. Теорія бурштинових намист полягає в тому, що, коли шкіра дитини стикається з намистом, невелика кількість бурштинового масла просочується в шкірний покрив, що допомагає зменшити запалення і, отже, дискомфорт. Хоча є безліч анекдотичних доказів того, що бурштинові намиста корисні, немає ніяких доказів того, що вони безумовно працюють. Тому в кінцевому підсумку батьки повинні вирішити, чи варто намагатися чи ні.

Більшість немовлят дуже добре переносять бурштинові намиста, хоча, якщо намисто ламається, це може стати потенційною загрозою задухи. Не дозволяйте вашій дитині носити намисто, коли він знаходиться поза вашого поля зору, наприклад, коли він спить один в ліжечку.

4. Ефірні масла

Деякі ефірні масла дуже корисні для заспокоєння вашої дитини, в той час як інші корисні для зменшення запалення і полегшення болю. Щоб допомогти вашій дитині спати і розслабитися, коли він відчуває дискомфорт, спробуйте розпорошити ефірне масло лаванди, масло ромашки або ванілі в його спальні.

5. Дотик і масаж

Якщо ви торкаєтеся до дитини, ніжно масажуєте і заспокоюєте, це може допомогти йому розслабитися. Відволікання уваги дитини іграшками, іграми або іншими предметами, якими він може пограти, також працює, зменшуючи його концентрацію на болі при прорізуванні зубів.

Так як дитина може відчувати дискомфорт при дотику до його щелепи або вух, спробуйте злегка масажувати спину і тримати його на руках. Якщо ваша дитина дозволяє, ви можете частково допомогти зменшити тиск у роті, злегка масажуючи ясна, щоки і вуха. Ви також можете спробувати нанести дуже невелика кількість ефірного масла гвоздики на його ясна, так як воно може викликати оніміння і допомогти полегшити біль. Фактично, до того, як були винайдені знеболюючі ліки, гвоздикове масло використовувалося для зменшення зубних болів і полегшення інших стоматологічних проблем.

6. Витирайте слину після слюнотечения, щоб запобігти висип

Іноді у немовлят розвивається висип на підборідді при прорізуванні зубів через збільшення слинотечі. Ви можете витирати зайву слину за допомогою м’якої тканини, допомагаючи запобігти роздратування шкіри на підборідді. Щоб лікувати висип вашої дитини (будь то на обличчі або в іншому місці, наприклад, на попі), ви можете спробувати застосовувати натуральні засоби, включаючи кокосове або мигдальне масло, масло ши, календули і магнієве масло.

Запобіжні заходи

Хоча прорізування зубів може викликати ряд симптомів, включаючи симптоми застуди або дратівливість, якщо вони зберігаються більше кількох днів, вам краще всього відвідати педіатра. Симптоми прорізування зубів можуть насправді виявитися симптомами, викликаними іншими захворюваннями, тому не ігноруйте їх, особливо якщо ваша дитина відчуває це протягом тривалого періоду часу. Прорізування зубів зазвичай не є достатньо серйозним станом, щоб дійсно вплинути на здоров’я вашої дитини, тому, якщо вашій дитині дуже погано, вам слід звернутися до лікаря.

Якщо ви вирішите дати вашій дитині болезаспокійливий засіб для зменшення болю, Не давайте йому засоби, що містять бензокаїн або аспірин, оскільки вони не рекомендуються для застосування у випадках прорізування зубів, так як можуть викликати серйозні побічні ефекти, включаючи синдром Рея.

Заключні думки

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: