Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як позбутися від харчової залежності?

Як позбутися від харчової залежності?

Здорове харчування і зниження надлишкової маси тіла можуть здатися неможливими для багатьох людей.

Незважаючи на свої благі наміри, вони постійно вживають велику кількість нездорової їжі, знаючи, що це може заподіяти їм шкоду.

Правда в тому, що вплив певних продуктів на мозок ускладнює їх уникнення.

Харчова залежність — це серйозна проблема і основна причина, по якій деякі люди не можуть контролювати себе відповідних товарів, як би вони не старалися.

У цій статті розглядається харчова залежність і даються поради щодо того, як від неї позбутися.

Що таке харчова залежність?

Харчова залежність — це залежність від нездорової їжі, яку можна порівняти з наркоманією.

Це відносно новий — і суперечливий — термін, і високоякісні статистичні дані про її поширеності відсутні.

Харчова залежність схожа на деякі інші розлади харчової поведінки, включаючи переїдання, булімія, компульсивний обжерливість та інші нездорові відносини з їжею.

Висновок:

Харчова залежність є досить спірним поняттям, хоча більшість досліджень припускають, що вона існує. Вона працює аналогічно наркоманії.

Вплив на ваш мозок

Харчова залежність включає в себе ті ж області вашого мозку, що і залежність від наркотиків. Також беруть участь одні й ті ж нейромедіатори, і багато симптомів ідентичні.

Оброблена нездорова їжа потужно впливає на центри винагороди вашого мозку. Ці ефекти викликані нейромедиаторами мозку, такими як дофамін.

До найбільш проблемним продуктів відносяться типові нездорові продукти, такі як цукерки, солодкі газовані напої і смажені продукти з високим вмістом жиру.

Харчова залежність не викликана нестачею сили волі, а є результатом сигналу дофаміну, який впливає на біохімію вашого мозку.

Висновок:

Харчова залежність включає в себе ті ж області вашого мозку і ті ж нейромедіатори, що і наркоманія.

8 симптомів харчової залежності

Не існує аналізу крові для діагностики харчової залежності. Як і у випадку з іншими залежностями, її можна діагностувати на підставі поведінкових симптомів.

Ось 8 поширених симптомів харчової залежності:

Якщо до вас ставляться чотири-п’ять симптомів в цьому списку, у вас можуть виникнути серйозні проблеми з їжею. Якщо до вас ставляться шість або більше, то у вас, швидше за все, харчова залежність.

Висновок:

Основними симптомами харчової залежності є тяга до нездорової їжі і переїдання, і нездатність протистояти бажанням є ці продукти.

Серйозна проблема

Незважаючи на те, що термін «залежність» часто використовується для позначення незначною проблеми, справжня залежність — серйозна проблема.

Симптоми і розумові процеси, пов’язані з харчовою залежністю, схожі на зловживання наркотиками. Це просто інша речовина, і соціальні наслідки можуть бути менш серйозними.

Харчова залежність може заподіяти фізичну шкоду і привести до серйозних захворювань, таких як ожиріння і цукровий діабет 2 типу.

Крім того, це може негативно вплинути на вашу самоповагу і самооцінку, викликаючи невдоволення своїм тілом.

Як і у випадку з іншими залежностями, харчова залежність може завдати емоційний шкоду і збільшити ризик передчасної смерті.

Висновок:

Харчова залежність збільшує ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету 2 типу. Надмірна вага також може вплинути на вашу самооцінку.

Як дізнатися чи варто уникати нездорової їжі

Повне уникнення нездорової їжі може здатися неможливим. Вона всюди і є значною частиною сучасної культури.

Однак в деяких випадках може знадобитися повне утримання від певних тригерних продуктів.

Як тільки ви прийняли тверде рішення ніколи більше не є ці продукти, їх уникати може стати легше, оскільки необхідність виправдовувати їх вживання в їжу усувається. Ваші пристрасті також можуть зникнути.

Якщо ви не впевнені, чи варто уникати нездорової їжі, подумайте про те, щоб написати список плюсів і мінусів.

Запишіть все — незалежно від того, наскільки дивним або марнославним це може здатися вам. Потім розмістіть два списки поруч і запитайте себе, чи варто це того.

Якщо відповідь «так», то будьте впевнені, що ви робите правильно.

Крім того, майте на увазі, що багато хто з соціальних дилем, які можуть з’явитися в вашому списку, часто можуть бути легко вирішені.

Висновок:

Якщо ви хочете впоратися з харчовою залежністю, ви повинні бути впевнені, що виключення певних продуктів з раціону є правильним рішенням. Якщо ви не впевнені, то, записування всіх за і проти, може допомогти вам прийняти рішення.

Які кроки необхідно зробити, щоб позбутися від харчової залежності

Якщо ви вирішите повністю відмовитися від певних продуктів, щоб подолати свою харчову залежність, ви можете зробити кілька речей, щоб підготувати себе і зробити перехід легше:

Крім того, не сідайте на дієту. Ви повинні призупинити зниження маси тіла, по крайней мере, на один-три місяці.

Подолати харчову залежність досить складно. Голод і обмеження під час дієти тільки ускладнять ситуацію. Можливо, ви налаштовуєте себе на невдачу.

Після того, як ви зробили ці підготовчі дії, встановіть дату в найближчому майбутньому, наприклад, на вихідних, і з цього моменту ви не будете більше чіпати викликають звикання тригерні продукти.

Висновок:

Щоб перемогти харчову залежність, важливо планувати свої кроки. Складіть список основних продуктів і дізнайтеся, що ви збираєтеся є. Постійно нагадуйте собі, чому ви це робите.

Підведемо підсумок

Харчова залежність — це проблема, яка рідко вирішується сама по собі. Якщо ви не приймете усвідомленого рішення, швидше за все, з часом все буде тільки гірше.

Перші кроки з подолання вашої залежності включають перерахування плюсів і мінусів відмови від тригерних продуктів, пошук альтернатив здорової їжі і встановлення фіксованої дати, щоб почати ваше подорож до більш здорового способу життя.

Ви також можете розглянути можливість звернення за допомогою до медичного працівника або безкоштовної групі підтримки. Завжди пам’ятайте, що ви не самотні.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: