Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків і найголовніше «чому»

Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків і найголовніше "чому"

Антибіотики часто є рятувальними ліками, які пригнічують бактеріальні інфекції, якщо наш організм самостійно не в змозі з ними впоратися. В деяких випадках антибіотики навіть допомагають врятувати людині життя, але, проте не варто забувати про те, що ці препарати крім патогенної мікрофлори пригнічують також і корисну, а саме, знищують бактерії, що населяють наш кишечник.

До однієї третини людей, які приймають антибіотики, можуть відчувати антибіотик-асоційовану діарею в зв’язку зі знищенням великої кількості корисної мікрофлори. У деяких випадках, знищення великої маси корисної мікрофлори дає можливість таким небезпечним хвороботворним штамів бактерій, як Clostridium difficile, закріпитися в кишечнику і викликати важкі, навіть небезпечні для життя захворювання, такі як псевдомембранозноий коліт. Деякі експерти припускають, що навіть в тих випадках, коли антибіотики не викликають помітних шлунково-кишкових (GI) симптомів, наслідки від їх застосування можуть ще довгий час надавати на організм людини несприятливу дію.

У зв’язку з тим, що наша корисна мікрофлора гине при прийомі антибіотиків, має сенс приймати добавки, що містять їх (штами корисних для здоров’я бактерій або дріжджів) під час і після курсу антибіотиків. У деяких випадках це може запобігти або принаймні зменшити важкість антибіотик-асоційованої діареї. Добавки прибутків також допомагають створювати рівень рН в організмі, при якому корисні мікроорганізми добре розвиваються, а патогенна мікрофлора гине. Це дуже добре для організму, з огляду на те, що величезна маса корисної мікрофлори гине при прийомі антибіотиків.

Але недостатньо просто піти і купити будь-який пробіотик на полиці магазину або аптеки. Вам необхідно приділити увагу конкретним видам і штамів пробіотиків, дозуванні, виробнику і тривалості лікування.

Вибирайте тільки певні штами

Приймати будь-яку ліпшу вам під руку пробіотичну добавку при прийомі антибіотиків, все одно, що приймати будь-який доступний вітамін, намагаючись заповнити їм недолік вітаміну D. При прийомі антибіотиків, наше завдання — запобігти появі антибіотик-асоційованої діареї та Clostridium difficileІнфекції, тому варто розуміти, що не всі пробіотики однаково підходять для цього завдання. Так як наші знання про складнощі мікробіома людини з кожним роком стають все глибше, цілком можливо, що лікарі колись зможуть призначати правильні «коктейлі» з прибутків спільно з антибіотиками, але поки цей день не настав, краще, що ми можемо зробити, це вибрати конкретний штам (и) прибутків, які показали найбільшу ефективність, що доведено науковими дослідженнями. Важливо відзначити, що навряд чи ви будете добре захищені, якщо ви просто будете вживати більше натуральних йогуртів. Було виявлено, що вживання звичайного йогурту під час використання антибіотиків не давало належних результатів у запобіганні антибіотик-асоційованої діареї.

Saccharomyces boulardii lyo (Florastor) — дуже хороший пробіотик

Є кілька причин, чому я рекомендую FlorasПробіотікі Florastor є одними з кращих при лікуванні антібіотікаміtor першу чергу. По-перше, це дріжджі, а не бактерії. Це означає, що вони не гинуть від дії антибіотиків і можуть вижити в період всього курсу прийому будь-яких з них. По-друге, серед найбільш вивчених пробіотичних штамів, було виявлено, що цей вид дріжджів впливає особливим чином і дає незрівнянні переваги перед іншими в запобіганні антибіотик-асоційованої діареї та захисту від страшної C. Diffinfection. Для моїх пацієнтів, що страждали синдромом надлишкового бактеріального зростання тонкого кишечника, я зазвичай рекомендую тільки Florastor. Це пов’язано з тим, що ці дріжджі не можуть надмірно розмножуватися в тонкій кишці, на відміну від бактерій, які можуть це робити у людей з особливою чутливістю. Крім того, вони не здатні до бродіння і, отже, можуть краще переноситься людьми з чутливістю.

Для дітей, які приймають антибіотики, Florastor, ймовірно, є найкращим пробиотиком з точки зору ефективності (хоча ви не повинні обмежувати себе тільки одним препаратом). Florastor у вигляді порошку можна додавати в соки, коктейлі, яблучне пюре, молоко, морозиво та ін., Щоб дитині було простіше його приймати.

Lactobacillus rhamnosus GG (Culturelle)

Прибуток Culturelle ефективно запобігають антибіотик-асоційовану діарею і дуже подобаються дітям була дуже рада, коли дізналася, що GG має таку гарну репутацію, коли мова йде про запобігання антибіотик-асоційованої діареї як у дорослих, так і у дітей. Діти особливо люблять ці пробіотики за те, що вони мають жувальну форму. Для кращого ефекту, ви можете приймати коктейлі Florastor і Culturelle одночасно. Немає ніякої причини того, чому вам не слід приймати більше, ніж один штам пробіотика, адже користь для здоров’я від їх застосування справді висока.

Приймайте пробіотики в значних кількостях

Дозування вимірюється в колонієутворюючих одиницях (КУО) і широко варіюється в залежності від продукту. Багато продуктів містять лише близько 1 або 1,5 млрд КУО, а деякі навіть менше. Інші містять від 5 до 10 млрд КУО в одній порції… і деякі продукти преміум-класу можуть мати в одній дозі сотні мільйонів КУО. Грунтуючись на якісних дослідженнях, в яких вивчалася дія пробіотиків щодо запобігання антибіотик-асоційованої діареї у дітей, дозування повинна перевищувати або дорівнювати 5 млрд КУО. Вказівок оптимальних дозувань для дорослих до сих пір не існує. Часто на етикетках продуктів пропонується приймати пробіотики два рази в день, щоб досягти відчутного ефекту.

Прибуток корисні тільки коли вони живі

Прибуток є живими істотами або принаймні сублімувати таким чином, що вони можуть повернутися до життя, як тільки потраплять в травний тракт. Якщо ви вибираєте пробіотичний порошок, не слід змішувати його з гарячою або киплячою рідиною, або продуктами харчування, якщо на упаковці не затверджується, що продукт жаростійкий — це може вбити живі бактерії або дріжджі, перш ніж вони зможуть дістатися до місця призначення. Перед покупкою, обов’язково читайте етикетку для перевірки терміну придатності. По закінчення зазначеного терміну, пробіотики починають гинути і препарат стає марним. Заморожені пробіотичні продукти слід зберігати в холодильнику до їх використання. І, нарешті, вибирайте самі відомі та шановані компанії, що виробляють тільки якісні продукти. Ці виробники можуть дозволити собі зробити контроль якості, і ви можете бути спокійні з приводу того, що їх продукція пройшла сертифікацію і всілякі перевірки регулюючими органами. Це також означає, що їх продукція, швидше за все містить саме ті штами і саме в тій кількості, про які йде мова на упаковці. У той час як штами, описані вище, можуть випускатися під різними назвами, в зв’язку з тим, що підприємства, вироблених препарати на їх основі може бути безліч, пам’ятайте, що пробіотики можуть сильно відрізнятися в якості і кількості КУО. Відносно прибутків, я вважаю, що все-таки варто віддавати перевагу перевіреним брендам. швидше за все містить саме ті штами і саме в тій кількості, про які йде мова на упаковці. У той час як штами, описані вище, можуть випускатися під різними назвами, в зв’язку з тим, що підприємства, вироблених препарати на їх основі може бути безліч, пам’ятайте, що пробіотики можуть сильно відрізнятися в якості і кількості КУО. Відносно прибутків, я вважаю, що все-таки варто віддавати перевагу перевіреним брендам. швидше за все містить саме ті штами і саме в тій кількості, про які йде мова на упаковці. У той час як штами, описані вище, можуть випускатися під різними назвами, в зв’язку з тим, що підприємства, вироблених препарати на їх основі може бути безліч, пам’ятайте, що пробіотики можуть сильно відрізнятися в якості і кількості КУО. Відносно прибутків, я вважаю, що все-таки варто віддавати перевагу перевіреним брендам.

Не припиняйте вживання пробіотиків після завершення курсу антибіотиків

Антибіотик-асоційована діарея може проявитися через кілька тижнів після завершення курсу прийому антибіотиків, і бактеріальна екосистема в кишечнику після антибіотиків динамічно змінюється багато тижнів (якщо не місяці). Саме тому добавки пробіотиків слід приймати ще протягом кількох тижнів після завершення курсу антибіотиків, для того, щоб заселити ваш кишечник дружніми видами. Після того, як ви усунули ймовірну небезпеку появи антибіотик-асоційованої діареї, я хочу розглянути питання про те, як поліпшити корисну мікрофлору вживаючи ферментовані продукти, а також харчові добавки. Адже, корисні бактерії в вашому кишечнику — це міцний імунітет, хороше травлення, синтезування вітамінів у вашому організмі і багато іншого.

Урізноманітніть ваш щоденний раціон продуктами з високим вмістом пробіотиків

Так як в товстій кишці живуть тисячі різних бактеріальних штамів, важко повірити, що наповнення кишечника тільки одним лише штамом, чарівним чином відновлює баланс мікробної екосистеми. Поки наукові дослідження не дозволяють нам зрозуміти того, яка оптимальна споживання пробіотичних бактерій може бути, я не стала б «ставити всі гроші на одного коня». Здоровий глузд підказує, що для поліпшення здоров’я екосистеми нашого організму ми можемо досягти, просто день у день вживаючи різноманітні продукти харчування та напої, багаті пробіотиками, такі як кефір, йогурт, чайний гриб, квашена капуста, кимчхи, суп місо і темпі. Ці смачні продукти несуть такі відомі корисні штами, як L. acidophilus, L. casei, L. reuteri, L. rhamnosus і грампозитивні анаеробні бактеріїBifidobacterium. І чим більше ви будете вживати цих продуктів, тим краще! Якщо ви Шокоголіков (пристрасний любитель шоколаду), ви навіть можете вживати охолоджений пробіотичний шоколад. Мені подобається чорний шоколад — він містить досить низька кількість цукру, збагачений кальцієм і його склад зводиться зазвичай до незначної кількості інгредієнтів.

Нарешті, в той час як пробіотики, як правило, добре переносяться і вважаються безпечними для переважної більшості людей, людям з ослабленим імунітетом перед використанням пробіотичних добавок необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем.

Автор статті — доктор Tamara Duker Freuman, дієтолог, що спеціалізується на розладах травлення, целіакії і непереносимості харчових продуктів. Вона концентрує свою увагу на здоровому харчуванні і безглютенової дієті.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: