Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як вилікувати молочницю у жінок в домашніх умовах

Як вилікувати молочницю у жінок в домашніх умовах

Щорічно мільйони жінок страждають дріжджовими вагінальними інфекціями, в тому числі хворобливими інфекціями, які знову виникають, коли ви думаєте, що вони пройшли назавжди. У цьому матеріалі ми всебічно розглянемо, що представляють собою дріжджові вагінальні інфекції, такі як молочниця, і детально поговоримо про те, як вилікувати молочницю у жінок в домашніх умовах, використовуючи прості засоби.

Особливості

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, близько 75% всіх жінок страждає вагінальної дріжджовий інфекцією в якийсь момент їхнього життя! Але що ж викликає вагінальні дріжджові інфекції? Ви вже здогадалися: дріжджі! Але чи знаєте ви, що той же самий тип дріжджового грибка, що росте на деревах і рослинах насправді дуже схожий на тип, який може розвиватися всередині людського організму і привести до інфекції? Це правда!

Незважаючи на те, що тип дріжджів, який викликає вагінальні дріжджові інфекції, а також симптоми молочниці у жінок може бути повністю нешкідливий, в якийсь момент його рівень може сильно підвищитися, що призведе до вагінальної інфекції або гірше.

Доброю новиною є те, що існує кілька природних кроків, які можна зробити, щоб позбутися від вагінальної молочниці назавжди. Вагінальні дріжджові інфекції можна лікувати в домашніх умовах натуральними засобами, добавками, ефірними маслами, дієтою (див. Дієта при молочниці у жінок: список продуктів, яких варто уникати) і прийомом пробіотиків. Погляньте на шість домашніх засобів, рекомендованих провідними фахівцями для профілактики та/або лікування молочниці, від якої дуже багато жінок просто не можу позбутися.

Що таке дріжджова вагінальна інфекція

Людське тіло є домом для мільйонів дріжджових організмів, багато з яких вважаються «хорошими». Подумайте ось про що: Гриби і різні типи дріжджів, які використовуються для приготування пива і хліба, мають корисними властивостями, покращують нашу імунну систему і допомагають виробляти продукти харчування, відповідно.

Родом дріжджів, відповідальних за виникнення дріжджовий інфекції (кандидозу), є штам, званий Candida Albicans. Всі штами дріжджів є видами грибів, технічно не є рослинами, тому що вони не використовують хлорофіл (тип використовуваної рослинами енергії для росту, яку вони отримують від сонця). Дріжджі і грибки також унікальні і відрізняються від рослин, тому що в дійсності вони можуть самостійно виробляти собі їжу, завдяки чому розмножуються і поширюються в організмі.

Вагінальні дріжджові інфекції є одним з видів вагінітів, які є запаленням або інфекцією піхви. Хоча існує цілий ряд різних захворювань, які можуть називатися одним загальним терміном «вагініт» (в тому числі бактеріальний вагіноз, трихомоніаз і неінфекційний вагініт), грибкові інфекції піхви є найбільш поширеним типом цього стану.

Здорове піхву має мікрофлору в якій присутні дріжджі і «хороші» бактерії. Одним з типів бактерій є Лактобацили, які допомагають стримувати надмірний ріст дріжджів. Все, що заважає бактеріям, які підтримують баланс дріжджів в піхву може привести до їх надмірно швидкого зростання.

Фактори ризику

Ризик розвитку грибкової інфекції стає вище, якщо:

Симптоми вагінальної дріжджовий інфекції

Всі види грибкових інфекцій, як правило, розвиваються в тих областях тіла, де для них створено найбільш сприятливе середовище. Дріжджі і грибок процвітають у вологих умовах, тому місця складок (де ви потієте), як правило, найбільш схильні до ризику розвитку грибка на тілі і дріжджових інфекцій. Дріжджові інфекції можуть виникнути в наступних місцях:

Коли в піхву відбувається надлишкове розмноження дріжджів, у жінки можуть виникати симптоми вагінальної молочниці, такі як:

Як правило, дріжджові інфекції очевидні і викликають відчутний дискомфорт, особливо, якщо його не лікувати (в такому випадку симптоми продовжують погіршуватися). Тим не менш, деякі жінки можуть не помічати, що у них є вагінальна дріжджова інфекція або плутати її з іншими проблемами, такими як інфекції сечовивідних шляхів (ІМП), побічними ефектами від протизаплідних таблеток, нерегулярними місячними або захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Коли дріжджі Candida розмножуються, вони здатні розповсюдитися на різні частини тіла і викликати всілякі проблеми. У той час як ви можете відчувати вагінальні дріжджові інфекції, викликані надмірним зростанням Candida Albicans в статевих органах, ви також можете мати молочницю в роті, кандидоз стравоходу (кандидозний езофагіт) або кандидоз шлунково-кишкового тракту. Дріжджова інфекція травного тракту викликає такі симптоми, як втома, розлад травлення, зміна апетиту або непереборну тягу до їжі, і багато іншого.

Як лікувати молочницю у жінок в домашніх умовах

Наступні домашні засоби можуть принести полегшення під час молочниці. Майте на увазі, що будь-який засіб (натуральне або синтетичне) може викликати роздратування на чутливій слизової поверхні піхви. Якщо ви відчуваєте роздратування або дискомфорт, вам необхідно припинити використання ліків і звернутися до лікаря.

Протигрибкові креми і супозиторії

Найбільш поширеними домашніми засобами для лікування вагінальної молочниці є протигрибкові креми і супозиторії. Ви можете купити їх без рецепта в аптеках і інтернет-магазинах. Доступні одноденні, триденні і семиденні варіанти лікування. Зазвичай призначають:

Для того, щоб використовувати ці лікарські засоби, помістіть крем або супозиторій в аплікатор, Вставте його в піхву відповідно до інструкцій на упаковці.

Йогурт

Натуральні йогурти вважаються пробиотическими продуктами харчування. Вони містять живі бактерії, такі як Lactobacillus acidophilus. Прибуток, як вважають, здатні допомогти відновити мікрофлору по всьому організму.

В огляді дослідження, опублікованого в журналі Journal of Antimicrobial Chemotherapy говорилося: вчені виявили що деякі пробіотики можуть бути ефективними проти C. Albicans. Тим не менше, більшість з розглянутих досліджень були помилковими, що робить результати недостовірними. Хочеться зауважити, що багато жінок з метою полегшення симптомів молочниці вживають йогурт в їжу або використовують його вагінально.

Детально про користь йогурту читайте тут — Користь йогурту — приємне з корисним.

Борна кислота

Борна кислота є відомим антисептиком. Вона використовується для лікування хронічних дріжджових вагінальних інфекцій або дріжджових інфекцій, стійких до інших засобів. За даними UC Santa Cruz Student Center, супозиторії з борною кислотою є ефективним засобом для лікування молочниці у жінок в домашніх умовах.

Для початку лікування вам необхідно приготувати розчин з борною кислотою — для цього вам знадобиться склянку кип’яченої води і чайна ложка борної кислоти. Змішайте воду з борною кислотою, мокніть в розчин ватний тампон і помістити в піхву. Міняти тампон слід кожні дві години.

Серед поширених побічних ефектів цього виду лікування, ви можете відчувати відчуття печіння, свербіння і дискомфорту. Якщо ви відчуваєте всі ці ознаки, припиніть лікування. Лікування молочниці борною кислотою протипоказано годуючим жінкам, вагітним і при захворюваннях нирок.

Масло орегано

Масло орегано, що використовується для лікування молочниці у жінок не є тим же самим типом масла, яке ви можете виявити в продуктовому магазині у відділі спецій. Шукайте масло орегано, виготовлене з дикого орегано або материнки звичайної. Воно містить тимол і карвакрол, які є потужними протигрибковими сполуками. На противагу цьому, поширені орегано або майоран, є звичайними прянощами, що продаються в продуктових магазинах.

У дослідженні, опублікованому в журналі Molecular and Cellular Biochemistry, було виявлено, що масло з дикого орегано зупиняє або уповільнює зростання C. Albicans в залежності від використовуваної дози.

Масло орегано є природним розріджують кров засобом. Не вживайте його, якщо ви приймаєте препарати для розрідження крові або у вас є проблеми зі згортанням крові.

Добавки і ефірні масла

Деякі харчові добавки та ефірні олії є корисними для запобігання поширенню та лікування дріжджовий інфекції. З цією метою ви можете використовувати:

Коли звернутися до лікаря

У деяких випадках, ви не повинні самостійно лікувати молочницю піхви. Якщо ви ніколи не страждали вагінальними дріжджовими інфекціями до цього або ви не впевнені, що у вас в даний час молочниця, зверніться до лікаря, перш ніж намагатися використовувати домашні засоби, так як існує ймовірність того, що у вас може бути інший тип інфекції.

Крім того, у вас може бути важка форма молочниці. Ви можете мати важку форму дріжджовий інфекції, якщо у вас присутні симптоми, а також:

Чого очікувати

Більшість домашніх коштів приносять полегшення протягом декількох днів, проте в деяких випадках одужання може зайняти до тижня. Якщо під час лікування ваші симптоми погіршуються, з’являються нові симптоми, або ви відчуваєте постійне роздратування, не залежно від ваших симптомів дріжджовий інфекції, вам слід звернутися до лікаря.

Якщо інфекція рецидивує, зверніться до лікаря за консультацією і виявленням основної причини виникнення молочниці. Вам може знадобитися більш сильнодіючі ліки або лікування основного захворювання, що викликає надмірний ріст Candida.

Профілактика молочниці

Вагінальні дріжджові інфекції часто дуже болючі. Краща стратегія полягає в тому, щоб в першу чергу уникати попадання інфекції. Дотримуйтесь цих порад, щоб запобігти виникненню молочниці:

Підведемо підсумок

Народні домашні засоби використовувалися для лікування молочниці людьми протягом століть. В одних випадках вони працюють більш ефективно, ніж в інших, так як це залежить від безлічі факторів, у тому числі і від індивідуальних особливостей організму окремо взятої людини. Це також залежить від ступеня тяжкості вашої молочниці, а також від якості проведених процедур.

Якщо ви вже мали грибкові інфекції піхви до цього і успішно лікували їх домашніми засобами, ви можете спробувати зробити це знову. Якщо у вас є які-небудь сумніви в тому, що ваші симптоми викликані дріжджовий інфекцією, або якщо ви підозрюєте, що у вас важка форма молочниці, зверніться до лікаря за консультацією. Симптоми дріжджовий інфекції можуть імітувати інші інфекції, такі як бактеріальний вагіноз та інфекції сечовивідних шляхів. Незважаючи на те, що ви вже дізналися, як вилікувати молочницю у жінок в домашніх умовах, вам все ж слід підходити розумно до усунення цієї проблеми, особливо якщо ви стикаєтеся з цим вперше, так як неправильне лікування будь-якої інфекції може призвести до ускладнень.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: