Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як запобігти інфекції і боротися з аутоімунним захворюванням

Як запобігти інфекції і боротися з аутоімунним захворюванням

Багато експертів вважають, що, якщо у вас аутоімунне захворювання, у вас майже напевно є інфекція.

Все більше наукових даних свідчать про те, що хронічні інфекції, викликані бактеріями, вірусами, паразитами і грибами, є важливим фактором, що сприяє розвитку і загострення аутоімунних захворювань.

Незалежно від того, чи передує інфекція вашому аутоиммунному діагнозу, або Аутоімунність відкриває двері для інфекцій, будь-яка інфекція може погіршити погану ситуацію, викликаючи стрес у і без того перевантаженої імунної системи і загострюючи або зберігаючи назавжди аутоімунні захворювання.

Шлях до проблем: несправна робота імунної системи

Імунна система діє в якості захисних військ, захищаючи нас від шкідливих загарбників. Коли вона функціонує належним чином, ми стійкі до таких інфекцій, як простуда і навіть хвороба Лайма.

Але сучасні чинники способу життя — такі як вживаються цукор і рафінована зерно, поганий сон, мінімальна фізична активність, надмірний стрес і токсини навколишнього середовища — обтяжують нашу імунну систему і роблять нас більш схильними до імунної дисфункції і аутоімунітету.

Вас не здивує, що несправна імунна система є благодатним грунтом для інфекцій. Ви, можливо, помітили, що особливо стресові періоди можуть бути чудовою нагодою для нової інфекції, наприклад, застуди або підлих інфекцій, таких як вірус Епштейна-Барр (ВЕБ) — винуватець мононуклеозу — реактивировать і завдати шкоди вашому організму.

І як тільки ваша імунна система починає реагувати на інфекцію, вона викликає величезну кількість запалень, створюючи сприятливе середовище для виникнення або погіршення аутоімунних захворювань.

Жінки більш уразливі до наслідків інфекцій, ніж чоловіки. Жіночі тіла прискорюють і підсилюють атаку імунної системи, щоб позбутися від інфекцій — і в результаті запалення, яке перевантажує їх системи і збільшує ризик виникнення аутоімунних захворювань.

Крім статі, такі фактори послаблюють імунітет і в поєднанні підвищують ризик інфекцій і аутоімунних захворювань у схильних людей:

Як зробити себе більш стійким до інфекцій

Може бути заманливо думати, що усунення інфекції вилікує ваше аутоімунне захворювання. Проте боротьба з інфекцією сама по собі не усуває причини, за якими ваша імунна система не змогла в першу чергу відобразити інфекцію.

Прискорення вашого метаболізму і прийняття здорового способу життя зміцнять вашу природний захист і дозволять перевантаженої імунній системі відпочити і відновити сили.

Крок перший: прискорте свій метаболізм

Люди з аутоімунними захворюваннями зазвичай страждають від повільного метаболізму — виснаженого енергетичного стану, званого гіпометаболізм. Це схоже на те, як ніби виробляють енергію мітохондрії і щитовидна залоза вашого організму почали страйк. Ви відчуваєте втому, холод і, здається, не можете схуднути.

Гіпометаболіческое стан не тільки зменшує вашу життєву силу, але і знижує надійність вашої імунної системи. Якщо ви думаєте, що ваш метаболізм потребує прискорення, спробуйте ці стратегії:

1. Дихайте глибоко, повільно і навмисно кілька разів на день

Свідоме дихання — це один з найпростіших способів прискорити свій метаболізм і одночасно розслабитися.

Спробуйте: зробіть 10 свідомих вдихів з співвідношенням 1-4-2. Наприклад, вдихайте протягом чотирьох секунд, утримуйте дихання протягом 16 секунд і видихайте протягом восьми секунд. Робіть три раунди по 10 вдихів кілька разів в день.

2. Використовуйте червоні вогні, коли темно

Стандартне штучне освітлення випромінює спектр синьої хвилі, який, якщо ви піддаєтеся впливу ввечері і рано вранці, пригнічує мелатонін, порушуючи ваш циркадний ритм і утримуючи вас в гіпометаболіческом стані (1).

Спробуйте: замініть прикроватную лампу і лампу у ванній кімнаті червоним світлодіодним (LED) лампою; встановіть безкоштовне програмне забезпечення F. lux для регулювання яскравості світла на свої електронні пристрої, надягайте домашні очки з блокувальником синього випромінювання ввечері і зробіть ритуалом отримувати ранкове сонце незабаром після пробудження.

3. Періодично входите в стан кетозу

Кетогенная дієта — дієта з високим вмістом жирів, помірним вмістом білка і низьким вмістом вуглеводів (приблизно 70% жиру, 25% білка і 5% вуглеводів) — допомагає зменшити запалення, обертає назад інсулінорезистентність, покращує роботу мозку і рівень енергії, і навіть допомагає вам очистити організм від важких металів.

Спробуйте: для повного керівництва по кето, ви можете прочитати книгу «Клітка» на дієті «. Наукове відкриття про вплив жирів на мислення, фізичну активність і обмін речовин »- ви можете знайти її тут.

4. Практикуйте переривчасте голодування

Дослідження підтверджують, що періодичне відсутність їжі надає різнобічні корисні ефекти на здоров’я, такі як підвищення чутливості до інсуліну, прискорення метаболізму і підвищення рівня енергії (2).

Спробуйте: щоб полегшити завдання, не їжте нічого протягом 15 годин між сніданком і обідом (що означає відсутність калорій) кілька разів на тиждень. Або спробуйте пропускати вечерю кілька разів на тиждень і просто снідайте і обідайте.

5. Фізичні вправи, особливо ці три типи, можуть надавати як короткочасне, так і довгостроковий вплив на ваш метаболізм

Перш за все, тренування з обтяженнями з великою вагою виробляє активну м’язову тканину, яка метаболічно більш активна, ніж жир, так як допомагає вам спалювати більше калорій навіть в стані спокою.

По-друге, високоінтенсивні інтервальні тренування (HIIT) і високоінтенсивні інтервальні силові тренування (HIRT), такі як швидкі тренування в тренажерному залі, є ефективними способами прискорення обміну речовин.

По-третє, було виявлено, що помірні кардіо-тренування в стані натще, наприклад, насамперед вранці, забезпечують більш високий метаболічний ефект, ніж фізичні вправи після їжі (3).

Спробуйте: якщо ви в змозі, виконайте 12-хвилинний протокол HIIT доктора Ідзумі Табата: 20 секунд щосили (наприклад, спринт, високий крок, джампінг джеки) і потім відпочиньте протягом 10 секунд. Повторіть вісім разів, і все готово!

6. Регулярно приймайте холодний душ, щоб поліпшити обмін речовин

Подібно голодування, занурення в холодну воду надає «горметіческій ефект», а це означає, що невелика напруга робить благотворний вплив.

Холодна вода не тільки змушує ваше тіло працювати більше, щоб зігріти вас, тим самим спалюючи більше калорій, але і активує здоровий буру жирову тканину, яка допомагає усунути шкідливий білий жир.

Спробуйте: приймайте протягом декількох хвилин душ чергуючи холодну і гарячу воду — 20 секунд гаряча вода і 20 секунд холодна вода.

Крок другий: розвантажите вашу імунну систему

Ваша імунна система — ваша найпотужніша лікувальна система… коли вона працює належним чином. Добре функціонуюча імунна система збалансована і еластична, при необхідності захищаючи від інфекції, не реагуючи надмірно на продукти харчування та інші нешкідливі фактори навколишнього середовища, такі як пилок, або нападаючи на свої власні тканини тіла при аутоімунної реакції.

Гарна новина полягає в тому, що організм має вроджену здатність до регенерації, і ваша імунна система може бути відновлена ​​протягом декількох днів або тижнів за допомогою простого видалення джерел запалення і зміни звичок у харчуванні:

1. Найкраще відмовтеся від оброблених продуктів, цукру і крохмалистих вуглеводів

Мікроби люблять цукор, а ваша імунна система немає. Дослідження показують, що цукор в усіх формах (глюкоза, фруктоза і сахароза) пригнічує імунну функцію протягом п’яти годин після вживання (4).

Щоб зробити внутрішнє середовище свого організму недружньої до інфекційних патогенів та поліпшити свою імунну функцію, припиніть годувати мікробів.

2. Включіть в раціон імуностимулюючі продукти

Велика кількість наукових даних показує, що часник і імбир володіють потужними протизапальними і антимікробними властивостями — навіть щодо лікарсько-стійких патогенів.

Було виявлено, що кокосове масло контролює грибковий патоген Кандида альбіканс. Було також виявлено, що куркумін — жовто-оранжевий пігмент з кореня куркуми — модулює імунну систему і покращує стан при аутоімунних захворюваннях.

Нарешті, ферментовані продукти, такі як квашена капуста і кімчхи, мають антимікробну дію і підвищують імунітет (5, 6, 7, 8).

3. Приймайте добавки

Більш 148 досліджень показують, що вітамін C (також відомий як аскорбінова кислота) може полегшувати інфекції, викликані вірусами, бактеріями і найпростішими. Приймайте 2000-5000 мг вітаміну C в день в декілька прийомів з їжею або без неї.

Вітамін D3, як було виявлено, модулює імунну систему і захищає від аутоімунних захворювань; в той час як низькі рівні вітаміну D пов’язані з посиленням інфекції і аутоімунних захворювань.

Перевірте свої рівні вітаміну D і націльтеся на рівні 70-100 нг. мл, щоб вилікувати або запобігти аутоімунні захворювання за допомогою 5000-10000 МО вітаміну D3 вранці. D3 найбільш корисний, коли приймається в той же день, що і вітамін K2, так як допомагає доставити кальцій в правильні місця, наприклад, в кістки, а не в неправильні місця, наприклад, в артерії.

Цинк є важливим елементом, який підтримує імунну функцію і стійкість до інфекцій; і виправлення дефіциту цинку може поліпшити симптоми аутоімунних та інших захворювань.

Приймайте 30 мг цинку в день під час їжі — або за один раз, або в розділених дозах; і прийміть 2 мг міді, щоб врівноважити 30 міліграмів цинку. Було виявлено, що пробіотики, в тому числі види Lactobacillus, Bifidobacterium і Saccharomyces, роблять благотворний модулирующее дію на імунну систему.

4. Отримуйте достатню кількість сну

Менше шести годин сну на добу пригнічує імунну функцію, включає запальні гени і збільшує ризик ожиріння, цукрового діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань (ССЗ). Імунна система функціонує найкраще, коли ви висипаєтеся. Вісім або більше годин можуть бути ідеальними для будь-якої людини з хронічним захворюванням.

5. Більше рухайтеся

Вони кажуть: «Сидіти — це нове куріння», і наука підтримує це відносно малорухомого способу життя. Огляд 18 досліджень показав, що ті, хто сидів протягом найтриваліших періодів часу, мали в два рази більші ризики розвитку цукрового діабету або серцево-судинних захворювань і мали більш високий ризик смерті в порівнянні з тими, хто сидів найменше (9).

Помірна щоденна фізична активність, як і прогулянки по 40 хвилин більшу кількість днів, зменшує системне запалення і частоту захворювань верхніх дихальних шляхів (10).

Оскільки сидіння протягом двох годин може скасувати користь 20 хвилин фізичних вправ, переконайтеся, що ви стоїте і рухаєтеся протягом дня.

6. Мінімізуйте стрес

Хронічний стрес негативно впливає практично на всі функціональні показники імунної системи. Робіть все можливе, щоб усунути непотрібні стресори і знайти здорові способи розслабитися, наприклад, прийом гарячої ванни з англійською сіллю, сміх і повільне усвідомлене дихання, що, як було доведено, зменшує стрес і запалення.

Підведемо підсумок

У міру поліпшення вашого метаболізму і прийняття звичок здорового способу життя ви будете міняти своє здоров’я в кращу сторону, і ваша імунна система може часто усувати або, принаймні, зменшувати масштаби постійних інфекцій самостійно.

Активно працюючи над усуненням інфекцій, ви робите критичний крок в зверненні назад і запобігання аутоімунних захворювань.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: