Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як зняти біль в спині не виходячи з дому

Як зняти біль в спині не виходячи з дому

Біль у спині може носити як короткочасний характер, так і тривалий, бути незначною або нестерпним. У цьому матеріалі ми торкнемося виключно того, як зняти біль у спині.

Якщо спина прихопила і нікуди діватися і не знаєш, що з цим робити, потрібно вживати термінових заходів, адже не завжди зручно йти в лікарню, особливо коли зовсім не хочеться. Тому ми поговоримо про зняття болю в домашніх умовах, а вже після все-таки необхідно викроїти час і розібратися з причинами болю в спині і вжити відповідних заходів лікування і подальшої профілактики захворювання.

Як прибрати біль в спині в домашніх умовах

Наступні домашні засоби підходять для тих, хто страждає від болів в спині, пов’язаних з підвищеним м’язовим тонусом, скутістю, болі в м’язах, травмами або перенапруженням. Якщо ж ви відчуваєте біль, слабкість або оніміння в ногах, або не в змозі контролювати кишечник або сечовий міхур, вам необхідно негайно звернутися до лікаря.

Не приймайте лежачу позицію

Здоровий глузд підказує, що провести деякий час в ліжку (кілька днів або навіть тижнів) може бути найкращими ліками від болю в спині. Проте, все більше число лікарів рекомендує своїм пацієнтам вставати з ліжка якомога швидше і уникати постільного режиму наскільки це можливо. Останні дослідження показують, що постільний режим протягом тривалого періоду не тільки не прискорює полегшення болю в попереку, а й може погіршити ваш стан.

Якщо ви відчуваєте, що ваша ниючий спина повинна відпочити, кращої позицією є положення лежачи на спині з двома подушками під вашими колінами. Ніколи не лежите ниць (на животі), так як ця позиція змусить вас крутити головою і може викликати біль в шиї. Якомога швидше зробіть зусилля, щоб встати і рухатися по вашому будинку, повільно і обережно. Більше трьох днів постільного режиму може послабити м’язи і зробити їх більш схильними до надмірного напруження.

Розминка

Якщо ж ви все-таки лежите в ліжку, рекомендується періодично вставати і розминати спину. Просто встаньте і акуратно поробіть розтягування і скручування тіла, походіть хвилин десять і знову приляжте. Це допоможе у знятті затиску і в усуненні напруги в спині. Але, ні в якому разі не починайте форсувати події і навантажувати спину занадто інтенсивно, ніяких різких рухів і підняттів тягарів. Якщо причиною болю в спині став артрит або щось інше, вам можуть допомогти наступні вправи — Вправи при болях в спині і попереку при артриті.

Прикладіть лід

Прикладання льоду до болючої області протягом 24 годин після травми може допомогти звести запалення до мінімуму і полегшити дискомфорт, зменшуючи здатність нервів посилати больові сигнали в мозок. Помістіть кубики льоду в поліетиленовий пакет, а потім прикладіть його до болючого місця попередньо обернувши пакет з льодом в тонкий рушник. Залиште пакет з льодом на 20 хвилин, приберіть його на 30 хвилин, а потім прикладіть новий ще на 20 хвилин.

Прийміть гарячу ванну

Якщо з моменту виникнення травми минуло більше 24 годин, лід не допоможе зменшити біль або запалення. У цьому випадку тепло може допомогти незначно підвищити еластичність м’язів, тому спробуйте прибувати в гарячій ванні протягом 20 хвилин або довше. Вагітні жінки, однак, не повинні приймати гарячу ванну або сидіти в гарячій воді занадто довго, так як підвищення температури тіла вище 37,8 ° C протягом тривалого часу може стати причиною вроджених дефектів або викидня. Якщо ви вагітні, перш ніж намагатися робити прогрівання зверніться до лікаря за консультацією. Детально про користь гарячої ванни читайте тут — Гаряча ванна: користь для здоров’я людини.

Купіть новий матрац

М’який, провисаючий матрац може сприяти розвитку проблем зі спиною або погіршити існуючу проблему. Якщо ви не можете дозволити собі новий матрац, покладіть під нинішній 20 мм лист фанери, щоб ваш хребет не приймав під час сну неприродне положення. Що стосується водяних матраців, то поки до кінця не ясно, чи дають вони полегшення при болю в спині. Детально про користь ортопедичного матраца ви можете дізнатися на цій сторінці — Користь ортопедичного матраца (матраца з піни з пам’яттю).

Висипайтеся

Коли м’язи спини напружені, повноцінний відпочинок в нічний час вкрай важливий. Найкраще лежати на боці, з зігнутими колінами і подушкою між ними. Якщо ви лежите на спині, покладіть подушку під коліна.

Масаж

Попросіть вашого близької людини, друга або сусіда по кімнаті зробити вам масаж. Лежачи на животі на ліжку або дивані, попросіть вашого масажиста розминати м’язи спини. Ви можете також викликати місцевого лікаря масажиста на будинок і отримати професійну допомогу, якщо ви не в змозі відвідати одного з них самостійно. Знайти масажиста ви можете в бізнес довіднику «Жовті сторінки» або в інтернеті, або ж можете попросити рекомендації у вашого лікаря або друга. Ви можете також зробити масаж спини самостійно, використовуючи свій власний кулак. Масажуйте хворе місце кожен день і біль поступово буде проходити.

Аплікатори Ляпко

Це спеціально розроблені пластини з гуми з вбудованими голками з різних металів, на яких необхідно лежати протягом 20 — 30 хвилин. Вони дозволять вам швидко зняти біль у спині. Спочатку звичайно буде боляче лягати на голки, але через кілька хвилин біль вже не відчувається і стає набагато легше. У разі ж таки не проходить протягом 10 — 15 хвилин дискомфорту, слід встати і повторити процедуру через 5 — 10 годин. Це один з найбільш ефективних способів усунення болю в спині.

Більше тепла

Закутайте хворе місце в теплий плед або замотайте шарфом. Причому, якщо є в аптечці зігріває мазь, то перш, ніж закутатися намажте їй місце защемлення нерва. Дуже добре в такій ситуації допомагає Фіналгон, але не перестарайтеся з ним, якщо намазати товстим шаром дуже пектиме. Також можна наклеїти перцевий пластир, що сприятиме зняттю запалення і поліпшення кровообігу.

Розслабтеся

Сильний біль в спині може виникати в результаті підвищеного м’язового тонусу, пов’язаного з емоційною напруженістю. Навчіться практикувати техніки розслаблення, такі як медитація, або спробуйте дихальні вправи, наприклад, закривши очі, повільно і глибоко дихайте, вважаючи в зворотному напрямку від 100 до 0.

Прийміть знеболювальний засіб

Прийом знеболюючих засобів, такого як аспірин, парацетамол або ібупрофен, може допомогти полегшити вашу біль в спині. Проте, слід пам’ятати, що не всі ліки, навіть продаються без рецепта, підходять для всіх людей. Вагітним жінкам, наприклад, не слід приймати будь-які ліки без попередньої консультації з лікарем. Людям з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки необхідно триматися подалі від анальгетиків, що містять аспірин.

Не приймайте будь-які ліки для усунення болю в спині без попереднього вивчення його можливих побічних ефектів і консультації з лікарем. Вивчіть список запобіжних заходів, яких слід дотримуватися при використанні анальгетиків. Вчені довели, що прийом знеболюючих засобів вбиває емоції і притуплює розум.

Як запобігти біль у спині

Багато щоденні справи і дії, наприклад, сидіння, підйом вантажів, згинання та носіння предметів, може надавати надмірне навантаження на спину, що з часом може призвести до болю в спині. Наступні методи і рекомендації можуть допомогти вам запобігти виникненню болів в спині і забезпечити гарне здоров’я вашої спини на довгі роки.

Використовуйте подушку

Більшість сидінь в легкових і вантажних автомобілях не призначені для підтримки попереку, хоча деякі з сучасних автомобільних крісел все ж забезпечують регульовану поперекову підтримку, принаймні для водія. Якщо сидіння в вашому автомобілі не призначене для підтримки попереку, купіть невелику подушку і покладете її кожен раз за спину, щоб забезпечити відсутню підтримку. Це стосується також звичайних домашніх крісел і диванів. Незважаючи на те, що ваша мама завжди говорила вам сидіти прямо, відкинутися назад під кутом близько 110 градусів ідеально підходить для спини. Якщо ви сидите в протягом довгих годин, вам необхідно періодично вставати і ходити, щоб збільшити приплив крові і знизити підвищений м’язовий тонус.

Покладіть руку або валик за спину

Якщо ви сидите в протягом тривалого періоду в кріслі, яке не підтримує нижню частину спини, і у вас немає подушки, спробуйте скрутити рушник або светр таким чином, щоб він став такою ж кола, як і ваше передпліччя. Потім вставте згорнуту тканину між нижньою частиною спини і задньою частиною сидіння. В крайньому випадку, щоб полегшити навантаження на спину, ви можете просто підкладати передпліччя між нижньою частиною спини і спинкою крісла. Навіть з поліпшеною підтримкою спини, у вас все ще буде виникати надмірне напруження спинних м’язів, так що постарайтеся робити невеликі зміни в вигині нижньої частини спини кожні кілька хвилин.

Займіться плаванням

Багато експертів сходяться на думці, що плавання є найкращим аеробною вправою для проблемної спини. Плавання в басейні може допомогти привести в тонус і зміцнити м’язи спини і живота, які допомагають підтримувати хребет, в той час як перебування у воді тимчасово звільняє їх від роботи, щодо підтримки ваги тіла. Ходьба є наступним кращим вибором для запобігання болю в спині.

Піднімайте предмети з підлоги із зігнутими колінами

Великі м’язи ніг і сідниць краще оснащені, щоб нести важку вагу, ніж ваші м’язи спини. Для того, щоб переконатися, що ви правильно порушуєте предмети, уявіть, що у вас на голові знаходиться тарілка супу, і при цьому вам не можна розплескати ні краплі. Для того, щоб підняти що-небудь з підлоги, тримайте спину прямо і згинайте тільки коліна, не згинаючись в талії. При підйомі, зосереджуйтесь на використанні ножних м’язів, щоб підштовхнути верхню частину тіла і піднімається предмет назад вгору в положення стоячи, знову ж таки, не згинаючись в талії. Зміцнення м’язів ніг і сідниць спростить правильне присідання навпочіпки і зворотний підйом з вантажем, таким як сумка з продуктами, або маленька дитина.

Носіть об’єкти близько до тіла

При підйомі і перенесенні важких предметів, втягніть лікті і утримуйте об’єкт близько до тіла. При діставання масивного предмета з високою полки, стійте під ним і постарайтеся розташувати цей об’єкт на голові. Таким чином навантаження перерозподіляється на весь хребет, знижуючи при цьому навантаження на м’язи спини.

Будьте уважні

Необережна діяльність є найпоширенішою причиною виникнення травм спини. Тому вам слід бути вкрай обережними, якщо ви відчували і лікували раніше біль в спині. Постарайтеся уникати наскільки це можливо вигинів, скручувань і підйому важких предметів зі згинанням спини. Запам’ятайте ситуації, які привели до травми спини в минулому, і зробіть все можливе, щоб уникнути їх у майбутньому. Можливо вам доведеться платити комусь за перенесення меблів і інших важких предметів для вас, адже краще витратити трохи грошей на це сьогодні, щоб уникнути болю завтра.

Слідкуйте за своєю вагою

Підтримка нормальної маси тіла може допомогти зняти напругу зі спинних м’язів за рахунок зменшення навантаження на них. Більш того, наявність надлишку жирової тканини в області живота і її обвисання може в значній мірі збільшити навантаження на м’язи спини, що може привести до болю в спині або погіршити її.

Але варто відзначити важливий момент: зняти гостру або різкий біль в спині можна вищепереліченими способами, але ви повинні бути впевнені в тому, що біль виходить не від внутрішніх органів, а від хребта. Якщо ви не впевнені, все-таки зверніться відразу до лікаря для точного діагностування захворювання. Тому, як буває, біль може бути викликана інфарктом, хворобою нирок або легенів.

А для того, щоб спина не давала про себе знати гострим болем, необхідно регулярно займатися фізкультурою, рухатися, зміцнюючи м’язи спини, і тоді у вас просто не буде виникати питання — як зняти біль у спині.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: