Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Як зупинити переїдання і схуднути без дієт

Як зупинити переїдання і схуднути без дієт

Чому в більшості випадків, люди починаючи дієту зазнають невдачі? Це відбувається не тому, що ми ліниві або нам не вистачає сили волі. Майже кожен раз осічка відбувається в зв’язку з тим, що ми аж надто обмежуємо себе.

Коли ви різко скорочуєте кількість споживаних калорій, ваш організм миттєво відчуває небезпеку. Як тільки ви сідаєте на жорстку дієту починає спрацьовувати ваша внутрішня система захисту, оберігаючи вас від голоду і сповільнюючи ваш метаболізм. Ви входите в режим голодування і переїдайте. А коли ви припиняєте дієту, ваша вага неминуче зростає до колишнього значення і навіть більше.

Подумайте про те, що відбувається, коли ви пропустите сніданок, працюєте в обідній час і нарешті повертаєтеся ввечері додому. Ви починаєте багато є, чи не так? Адже ви голодні. Ви переїдайте, після чого відчуваєте себе втомленими, винними і жалкуєте про це, адже так хочеться тримати своє тіло у формі.

Чому це відбувається? Зрештою, ви розумна людина. Ви знаєте, що не повинні переїдати.

Ви не безвольні, аморальні або схильні до саморуйнування. Вам не потрібні роки терапії для подолання цієї проблеми.

Відповідь криється у вашій генетичній програмі: ваш організм був розроблений таким чином, що він додає у вазі. Вашому тілу не випадково не дуже подобається, коли ви не забезпечуєте його достатньою кількістю калорій.

Ми всі знаємо людей з надмірною вагою, які говорять: «Я дійсно досить мало їм, і я до сих пір не можу схуднути». Їх дієти, як правило, не вдаються, і вони зазвичай відновлюють свою вагу. Якщо вони часто використовували різні дієти, їх організми випробовували цей процес багато разів.

Ми часто можемо чути, що епідемія ожиріння є питанням особистої відповідальності. Люди повинні проявляти більше самовладання. Вони повинні уникати переїдання, і зменшити споживання підсолоджених напоїв і фабричних продуктів харчування. Наука каже ось про що: продукти харчування, багаті цукром, шкідливими жирами, сіллю і хімічними харчовими добавками, створені на фабриках, а не вирощені на полях і в садах — викликають звикання.

Майже ніхто не сідає і не їсть чотири миски брокколі, але ви могли б з легкістю покінчити з чотирма мисками морозива. Така поведінка виникає з примітивних нейрохимических центрів винагороди в головному мозку, які схиляються вас до споживання такої їжі і пригнічують силу волі. У разі харчової залежності відбувається придушення звичайних біологічних сигналів, керуючих голодом.

Ніхто не хоче бути товстим, але наша біологічна система, спробувавши раз, сигналізує і налаштовує нас на надмірне споживання солодких (і не тільки) продуктів харчування.

7 стратегій зупинити переїдання і схуднути

На щастя, нормалізація харчування в наших силах — і ні в одній з цих стратегій не потрібно рахувати калорії. Це допоможе вам схуднути, зберегти результат і знизити ризик розвитку діабету.

1. Їжте натуральну їжу

Одним з найбільш важливих кроків на шляху до нормалізації ваги і припинення переїдання, є включення в ваш щоденний раціон харчування, натуральних, цільних і необроблених продуктів. Це означає, що перехід на споживання овочів, фруктів, цільних злаків, бобових, горіхів, насіння, оливкової олії, м’ясних продуктів (з тварин, вирощених в домашніх умовах і вигодуваних натуральними кормами, а не в переповнених заражених фермах, де тварин годують антибіотиками, стероїдами і іншої поганню) — м’ясо птиці, баранина, яловичина, свинина, яйця і риба.

2. Завжди снідайте

Якщо ви будете пропускати сніданок, ваш організм в кінцевому підсумку буде відчувати голод, що призведе до більшого споживання їжі протягом дня і навіть переїдання. У недавньому дослідженні, в якому брало участь 3000 людей, що знизили свою масу тіла в середньому на 30 кг і утримують його на нормальному рівні протягом шести років, було виявлено, що більшість з них регулярно снідали. Тільки 4% людей, які ніколи не снідали, вдалося зберегти вагу.

3. Їжте усвідомлено

Вам необхідно бути розслабленими, щоб нервова система вашого кишечника працювала належним чином. Якщо ви перебуваєте в стресі і під час їжі відвернені насущними проблемами, ваш шлунково-кишковий тракт не зможе переварити їжу належним чином, а гормони стресу сповільнять метаболізм. При швидкому споживанні їжі ви також часто переїдає, так як ваш мозок зрозуміє, що ви наїлися, лише через 20 хвилин після початку прийому їжі.

4. Журнал

Записуйте все: не тільки, що ви їсте, але і як ви себе почуваєте після вживання тих чи інших продуктів харчування. Це стане відмінним методом, здатним допомогти вам відстежити негативну реакцію вашого організму на окремо взяті продукти, після чого ви зможете повністю виключити їх зі свого раціону, а також позбутися від інших шкідливих звичок. Таке самодослідження часто призводить до прискорення метаболізму і зниження надмірної маси тіла (див. Які продукти прискорюють метаболізм).

5. Висипайтеся

Намагайтеся завжди спати не менше восьми годин на день. Слід зауважити, що сон повинен бути якісним і безперервним. Це допоможе вам зменшити надмірну тягу до їжі і нормалізувати гормони регулюють жировий обмін. В одному дослідженні було виявлено, що навіть незначне зменшення нічного сну сприяє інсулінорезистентності, що може привести до ожиріння і діабету 2 типу. Якщо ви іноді або часто страждаєте від безсоння, читайте — Як позбутися від безсоння? 14 корисних рекомендацій.

6. Контролюйте рівень стресу

Напруга на робочому місці, сімейні проблеми, безсоння, занадто велика кількість справ і мала кількість часу на те, щоб все це встигнути — все це може тримати вас в напрузі і створювати хронічний стрес, наявність якого змушує вас переїдати. Навчіться контролювати свій стрес за допомогою активного відпочинку і систем релаксації, таких як медитація, йога або глибоке дихання. Також позбутися від стресу вам допоможуть ці перевірені способи — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

7. Фізичні навантаження

Правильні фізичні навантаження допоможуть вам схуднути, зберегти вагу на потрібному рівні і контролювати апетит, що також усуне переїдання. Ваша мета — по крайней мере 30 хвилин щоденної ходьби. Багатьом людям, для того, щоб повернути назад набір маси тіла і нормалізувати харчування, часто може знадобитися більш енергійні фізичні навантаження. Зробіть це веселощами: бігайте, займіться велосипедним спортом, танцюйте, грайте в ігри або стрибайте на батуті.

Сподіваємося, ви розумієте, що Переїдання — це не ваша вина. Виберете потрібну вам стратегію (або декілька з них) для того, щоб позбутися від цієї згубної звички, яка і призводить до набору надлишкової маси тіла.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: