Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Які продукти знижують тиск без ліків у людини?

Які продукти знижують тиск без ліків у людини?

Незалежно від місця проживання або рівня доходу, головною причиною смерті в усьому світі є захворювання серця. Одним з найбільш поширених станів, які ведуть до серцевих захворювань та інсульту (вбивця № 2), є занадто знайома проблема високого кров’яного тиску. Шокуюча правда — один з трьох осіб (жителів розвинених країн) страждає високим кров’яним тиском. Доброю новиною є те, що високий кров’яний тиск, як правило, можна нормалізувати природним шляхом, зокрема, шляхом зміни способу життя і раціону харчування, в який варто включити деякі продукти від тиску. Але які продукти знижують тиск без ліків у людини? Давайте детально розглянемо кращі з них.

Незважаючи на те, що високий кров’яний тиск (гіпертонія) тісно пов’язане з звичками в способі життя і раціоні харчування, багато людей намагаються покладатися тільки на медикаменти, щоб вирішити свої проблеми з артеріальним тиском.

Один з найпопулярніших рецептурних препаратів від гіпертонії — Лізиноприл. Крім зниження артеріального тиску він викликає ряд побічних ефектів, таких як помутніння зору, плутанина, запаморочення і незвичайна втома або слабкість.

Побічні ефекти спостерігаються при прийомі всіх синтетичних препаратів, що досить небажано. Адже ви можете легко вирішити проблему за допомогою деяких змін в образі життя і продуктів, що знижують тиск в домашніх умовах. Фактично, ми розповімо вам про 13 продуктах, починаючи від закусок і закінчуючи соками і травами, ефективність яких була доведена науково.

Замість того, щоб прагнути до традиційної медицини, спробуйте ці продукти харчування, що знижують тиск.

Які причини і симптоми високого кров’яного тиску

Артеріальний тиск визначається як тиск, при якому кров рухається по артеріях від серця. Артеріальний тиск під час фізичного навантаження або стресових моментів підвищується і це нормально, але при розвитку гіпертонії виникає хронічно високий тиск, який збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту, цукрового діабету та інших хвороб.

Причини високого кров’яного тиску можуть бути складними, але, як правило, пов’язані зі способом життя та раціоном харчування. Наприклад, люди, які зловживають їжею з високим вмістом натрію (солі), мають набагато більш високий ризик високого кров’яного тиску. Гіпертензія також тісно пов’язана з діабетом, хронічним захворюванням нирок, ожирінням, курінням і малорухливим способом життя.

Гіпертонію часто називають «тихим вбивцею», що в значній мірі пов’язано з відсутністю симптомів високого кров’яного тиску. Більшість людей не знають, що у них високий кров’яний тиск, поки вони не були обстежені лікарем.

Ось чому так важливо регулярно перевіряти кров’яний тиск, щоб уникнути будь-яких катастрофічних подій, таких як гіпертонічний криз. На відміну від високого кров’яного тиску, гіпертонічний криз часто з’являються з симптомами, такими як сильний головний біль, задишка, носові кровотечі, сильне почуття тривоги і навіть втрата свідомості або серцевий напад (і кілька інших надзвичайно небезпечних станів — якщо не почати відразу лікувати).

Але не впадайте у відчай! Якщо ви піддаєтеся ризику високого кров’яного тиску або вже почали відчувати цей стан, вживаючи продукти знижують артеріальний тиск ви зможете повернути назад це захворювання.

Продукти харчування знижують артеріальний тиск

Ось список кращих 13 продуктів, що знижують тиск при гіпертонії:

Гранатовий сік

1. Сік граната

Серед фруктів, що знижують тиск, гранат, має бути володіє самим вираженим гіпотензивним ефектом. У той час як більшість магазинних фруктових соків насичені рафінованим цукром і практично позбавлені корисних поживних речовин, 100-відсотковий гранатовий сік насправді є одним з найбільш корисних для здоров’я соків на планеті.

Одним з найбільш бажаних ефектів гранатового соку є його здатність знижувати артеріальний тиск. Вчені повідомляють: сік граната демонструє велику здатність до зниження кров’яного тиску, як в короткострокових, так і в довгострокових дослідженнях.

Він також був перевірений на здатність зменшувати артеріальний тиск у пацієнтів з цукровим діабетом; пацієнтів, що проходять діаліз; і пацієнтів з хворобою сонної артерії — причому всі вони мають однакові успішні результати.

Шпинат

2. Шпинат

Ми всі давно знаємо, що шпинат — неймовірно корисний для здоров’я продукт, який допомагає значно зменшити викликає захворювання запалення. Вміщені в шпинаті антиоксиданти роблять його продуктом, що допомагає знизити тиск крові в наших кровоносних судинах.

Коріандр

3. Коріандр

У зв’язку з тим, що коріандр традиційно використовувався протягом багатьох сотень років для лікування багатьох захворювань, він став предметом ряду досліджень.

У 2009 році вченими було проведено революційне дослідження з метою визначення корисних ефектів, що надаються коріандром на організм людини. Дослідники виявили, що він проявив кілька позитивних результатів, включаючи гіпотензивну (знижує тиск) дію.

Фісташки

4. Фісташки

Вони більше не просто закуска! Вживання фісташок в їжу — це важливе дію, коли справа доходить до здоров’я серця.

Ці горіхи, як правило, роблять позитивний вплив щодо зниження артеріального тиску. У порівнянні з іншими типами горіхів фісташки виходять на перше місце. Вони знаходяться в списку продуктів, які знижують кров’яний тиск навіть у тих, хто страждає високим рівнем холестерину.

Сік буряка

5. Буряковий сік

Які продукти знижують артеріальний тиск і здатні принести неймовірну користь організму? Відповідь очевидна — буряк і буряковий сік!

Корисні властивості буряка дуже численні: від підтримки здорового сексуального потягу до детоксикації крові. Буряковий сік використовувався з часів Середньовіччя з метою лікування ряду захворювань.

Сік буряка був предметом великих наукових досліджень щодо його користі для здоров’я, де далеко не на останнє місце ставлять його здатність знижувати кров’яний тиск. Буряковий сік в значній мірі знижує як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск. Цікаво, що вживання соку буряка надавало більш виражений гіпотензивний ефект, ніж вживання приготовленої буряків.

У пацієнтів з надмірною вагою і ожирінням, які переступили межу середнього віку, ефекти не такі помітні, по крайней мере, в короткостроковій перспективі.

Оливкова олія

6. Оливкова олія

Починаючи з біблійних часів, оливкова олія вважається одним з найбільш корисних для здоров’я продуктів харчування. Це масло є однією з основних складових частин Середземноморської дієти — всесвітньо відомої дієти, пов’язаної зі збільшенням тривалості життя і меншою кількістю поширених захворювань (таких, як хвороби серця).

Це багате антиоксидантами, смачне рослинне масло може використовуватися в багатьох рецептах, і це добре, тому що воно є їжею, яка знижує кров’яний тиск. Науковий огляд у 2015 році, проведений в Іспанії, навіть виявив, що « Нерафінована натуральне оливкове масло значно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань », кажучи про те, що воно корисне для серця на набагато більш широкому рівні, ніж просто зниження високого кров’яного тиску.

Детально про корисні властивості оливкової олії ви можете дізнатися на цій сторінці — Оливкова олія: корисні властивості і протипоказання.

Чорний шоколад

7. Темний шоколад

Які продукти знижують тиск і в той же час неймовірно смачні? Шоколад?!

Можливо, найбільш спірний пункт в нашому списку знижують кров’яний тиск продуктів — це темний шоколад. Одна з причин спору пов’язана з тим, що зазвичай темний шоколад вживається в поєднанні з величезною кількістю цукру.

Коли ви бачите на полиці супермаркету натуральний чорний шоколад без надлишків цукру, купите і насолоджуйтеся ім. Це дуже корисно для вашого серця.

Є кілька невеликих досліджень, які не згодні з цим, але під час великих досліджень чорний шоколад послідовно корелює зі зниженим ризиком високого кров’яного тиску. Це найбільш значимо для людей з метаболічним синдромом, групою станів, пов’язаних з небезпечними проблемами зі здоров’ям, включаючи інсульт, діабет і серцеві захворювання.

Кращих результатів у зниженні артеріального тиску шляхом вживання темного шоколаду можна домогтися, вживаючи шоколад з високим вмістом флавонолів (іноді званих «флавоноїдами») — специфічними фітохімічними речовинами, які діють як антиоксиданти. Хоча це не те що ви знайдете на етикетці, віддавайте перевагу органічному шоколаду, що містить більше 80% какао.

Насіння льону

8. Лляне насіння

Можливо, через корисних омега-3 жирних кислот, виявлених в насінні льону, це насіння входять в цей список кращих продуктів, що знижують кров’яний тиск. Лляне насіння може навіть знизити кров’яний тиск у пацієнтів, у яких вже розвинулося захворювання периферичних артерій — поширене стан, пов’язаний з жировими відкладеннями і накопиченням кальцію в стінках артерій (холестеринові бляшки).

Було виявлено, що найкращі результати люди отримують при регулярному споживанні насіння льону протягом більше 12 тижнів. Вчені були настільки вражені цими перетвореннями, що в 2013 році в Канаді було сказано: « Лляне насіння викликає один з найпотужніших антигіпертензивних ефектів, що досягаються простий дієтичної коригуванням ».

Детально про корисні властивості насіння льону ви можете дізнатися на цій сторінці — Лляне насіння: корисні властивості та протипоказання, побічні ефекти.

Селера

9. Селера

Ви, напевно, вже знаєте, що при вживанні селери ви спалюєте більше калорій, ніж отримуєте з нього. Але чи знаєте ви, що цей продукт хороший не тільки для схуднення, але і для зниження високого кров’яного тиску? Кожен раз, коли ви їсте селера, його поживні речовини допомагають контролювати високий кров’яний тиск.

Цікаво відзначити, що принаймні одне дослідження показало, що приготований селера має більш низьким потенціалом в зниженні тиску, в порівнянні з сирим.

Помідори

10. Помідори

Якими продуктами можна знизити тиск вибираючи з тих, що вживаються нами в літній час практично кожен день? Відповідь очевидна — томати або помідори.

Було виявлено, що ці дуже популярні плоди рясніють корисним для здоров’я живильним лікопіном, який в значній мірі знижує високий кров’яний тиск, іноді роблячи непотрібним лікування фармацевтичними препаратами. Найкраще гіпотензивні ефекти помідора проявляються при вживанні в їжу сирих плодів.

Вітелот

11. Фіолетовий картопля (Вітелот)

Чим більше різних кольорів мають споживані вами овочі і фрукти, тим більшу користь ви витягаєте зі свого щоденного раціону харчування. Вам, ймовірно, сподобається спробувати яскраво-фіолетовий картопля (якщо ви його ще не пробували). Він рясніє антиоксидантами, включаючи антоціанові пігменти, які надають цьому солодкому картоплі свій колір, і допомагає значно знизити кров’яний тиск.

Кунжутну олію

12. Кунжутне масло

Багато які ведуть здоровий спосіб життя люди намагаються триматися подалі від деяких рослинних масел, за винятком оливкової, кокосового і кунжутного масла. Масло насіння кунжуту активно використовувалося в стародавній медицині протягом тисячоліть і має деякі значущі корисні властивості.

Масло насіння кунжуту знижує кров’яний тиск і допомагає захиститися від гіпертрофії серця — збільшення серцевого м’яза, що зазвичай викликаються високим кров’яним тиском. Багато досліджень зосереджено на здатності кунжутного масла підвищувати рівень калію при одночасному зниженні вмісту натрію в крові.

Ці ефекти, як видається, застосовуються як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Як знизити тиск за допомогою кунжутної олії? Просто вживайте кунжутне масло на регулярній основі, додаючи його в салати — це може допомогти захистити вас від високого кров’яного тиску.

Чай з гібіскусом

13. Чай з гибискуса

Серед напоїв, що знижують тиск особливу увагу слід приділити чаю з гибискуса. Однак це ще один спірний пункт в нашому списку. Цей терпкий трав’яний чай містить велику кількість антиоксидантів і, як було виявлено, ефективно знижує артеріальний тиск, в тому числі у пацієнтів з цукровим діабетом.

На відміну від більшості згаданих вище продуктів, існує кілька незначних ризиків, які слід враховувати при споживанні чаю з гібіскусом, хоча в цілому він вважається безпечним. Є деякі докази того, що в надзвичайно високих дозах чай з гібіскусом може потенційно заважати деяких функцій печінки.

Через його неймовірно потужного ефекту щодо зниження артеріального тиску, він також не рекомендується вагітним і годуючим жінкам або пацієнтам, які приймають певні препарати, включаючи ліки від діабету і високого кров’яного тиску, а також Хлорохін (використовуваний для лікування малярії).

Як ці продукти знижують високий тиск працюють

У той час як кожен окремий продукт має свої власні механізми зниження артеріального тиску, між ними існує щось спільне.

По-перше, фрукти і овочі — це продукти, які знижують кров’яний тиск, тому що вони пов’язані з захисним ефектом щодо розвитку високого кров’яного тиску. В цілому, люди, які споживають 400 грамів в день (рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я) або більше фруктів і овочів, мають значно нижчі показники високого кров’яного тиску, ніж люди, які їдять менше цього.

Всі 13 з цих продуктів також містять значну кількість антиоксидантів. Відомо, що боротьба з пошкодженням, викликаним впливом вільних радикалів шляхом вживання продуктів з високим вмістом антиоксидантів є ефективним способом запобігання розвитку і поширення широкого спектру захворювань.

Коріандр, сік буряка, фісташки, селера і насіння льону містять значну кількість клітковини (харчових волокон) на порцію. Дієта з високим вмістом клітковини корелює зі зниженим артеріальним тиском, що заслуговує на увагу. Більшість людей, які дотримуються стандартної західної дієти в значній мірі недоотримують клітковини з споживаної їжі.

Іншим життєво важливим живильною речовиною в підтримці здорового кров’яного тиску є вітамін К, який міститься в соку граната, шпинаті, оливковій олії, темному шоколаді, селері, томатах і фіолетовому картоплі. Вітамін K не тільки знижує артеріальний тиск, але також знижує ймовірність виникнення серцевого нападу.

І, звичайно ж, ми не можемо говорити про зниження артеріального тиску за допомогою продуктів харчування, що не обговорюючи складну тему нітратів. Більшість людей думають про нітрати як про антінутріентах, що додаються в ковбаси та інші м’ясні вироби, але тільки близько 6 відсотків нашого споживання нітратів надходить з цих видів продуктів. Частина, що залишилася споживається за рахунок вживання в їжу фруктів і овочів.

Нітрати небезпечні тільки при перетворенні в організмі в нітрозаміни, які представляють собою небезпечні хімічні сполуки, які вважаються переважно канцерогенними. Проте, нітрати можуть значно знизити кров’яний тиск при їх безпечне використання.

Щоб уникнути надмірного споживання нітратів, по-перше, зробіть все можливе, щоб підтримувати лужне середовище в організмі. По-друге, купуйте по можливості органічні продукти, щоб уникнути непотрібних нітратів, забруднення і пестицидів.

Тепер повернемося до хорошого. Щонайменше два з цих харчових продуктів, шпинат і буряковий сік містять дієтичні нітрати, які значно знижують кров’яний тиск і покращують інші функції серця.

Адипонектин — гормон, що зустрічається в достатку в харчових продуктах, зазвичай присутніх в середземноморську дієту, включаючи фісташки, пов’язаний зі зниженим кров’яним тиском і особливо важливий для людей з діабетом.

Цікаво відзначити, що, хоча оливкова олія не містить адипонектин, воно допомагає збільшити кількість адипонектину, що міститься в крові, без збільшення запалення.

Інші корисні властивості продуктів від високого тиску

Ми рекомендуємо вам ознайомитися зі статтями, щодо кожного з цих продуктів, тому що є багато корисних властивостей, якими володіє кожен з них. Проте, ми покажемо вам кілька інших способів, якими вони можуть поліпшити здоров’я вашої серцево-судинної системи.

Ці продукти є частиною дієти, спрямованої на запобігання розвитку гіпертонії, також відому як дієта DASH. Експерти в області харчування, як правило, є прихильниками основних принципів DASH, за винятком наполегливості щодо споживання знежирених молочних продуктів.

Дотримання корисною для серця дієті, такий як DASH, ви отримуєте більше, ніж просто здорове серце — вживання цих продуктів та інших продуктів DASH знижує ризик розвитку раку, серцевих захворювань, цукрового діабету та смертності від усіх причин.

Коли ви подивіться на кожен з цих конкретних продуктів, ви побачите, що багато хто з них, включаючи фісташки і кунжутне масло, допомагають поліпшити так звану ендотеліальну дисфункцію. Це широкий термін фізичної реакції, який включає дисбаланс між речовинами, які діють на внутрішню оболонку кровоносних судин. Ендотеліальна дисфункція є предиктором серцевих захворювань, таких як атеросклероз.

Багато з цих продуктів також збільшують рівень антиоксидантів в крові, знижуючи рівень інших речовин, таких як тригліцериди і холестерин.

Як дотримуватися дієти від високого кров’яного тиску

Перш ніж ви почнете дотримуватися раціону харчування, багатого продуктами, що знижують тиск, ви повинні знати, що сидячий спосіб життя є великим фактором ризику високого кров’яного тиску. Зміна вашого способу життя на більш фізично активний може істотно вплинути на ваше загальний стан здоров’я, включаючи нормалізацію кров’яного тиску.

Також непогано уникати алкоголю, коли ви намагаєтеся боротися з гіпертонією, оскільки споживання алкоголю є фактором ризику розвитку високого кров’яного тиску.

Що стосується молочних продуктів, DASH дієта пропонує вживати знежирені молочні продукти, чого зазвичай не рекомендують експерти в області харчування. Знежирені молочні продукти часто мають більш високий рівень цукру, ніж їх жирні аналоги і фактично пов’язані з ожирінням і цукровим діабетом 2 типу у деяких людей.

Оскільки корисні жири вкрай важливі для правильного функціонування організму, експерти радять вживати сирі, ферментовані молочні продукти з органічного молока кіз або овець, якщо ви можете їх знайти. Кокосове молоко і мигдальне молоко є відмінними альтернативами. Якщо ви хочете продовжувати пити коров’яче молоко, завжди намагайтеся купувати домашнє органічне молоко. В іншому випадку, спробуйте немолочні здорові жири, які будуть підтримувати здоров’я вашого серця на високому рівні.

На щастя, дієта з високим вмістом жиру DASH як і раніше пов’язана з тими ж значущими гіпотензивними ефектами.

Коли справа доходить до дієтичних потреб, професійні дієтологи починають з рекомендацією продуктів з високим вмістом калію, таких як шпинат, капуста, солодка картопля, авокадо і органічні молочні продукти без додавання цукру. Постарайтеся щодня вживати щонайменше від двох до чотирьох порцій фруктів, таких як ківі і яблука, і отримуйте від 20 до 30 відсотків від загальної кількості калорій з пісного м’яса тварин, що вигодовуються природними для них кормами, яєць і дикого лосося.

Ще від 25 до 35 відсотків вашого раціону повинні включати корисні жири, такі як горіхи, насіння, нерафінована кокосове і оливкове масло.

У той час як DASH дієта говорить нам вживати 100 відсотків цільних зерен, ми постараємося більше зосередитися на органічних продуктах, білках і здорових жирах. Проте, вживання в їжу деяких прекрасних безглютенових насіння амаранту і зерен кіноа, має послужити вам хорошу службу.

Ви також повинні прагнути випивати не менше 2 літрів води щодня.

Приготування і вживання переважно домашньої їжі автоматично пов’язано зі зменшенням артеріального тиску та інших факторів ризику розвитку хвороб серця, тому що ви можете легше уникати оброблених багатих натрієм продуктів.

Коли купуєте продукти, навчитеся дивитися на етикетки. Збільшуючи споживання клітковини, зменшуючи кількість споживаного вами натрію і отримуючи велику кількість калію, ви допоможете своєму організму уникнути вашого високого кров’яного тиску.

Інші способи зниження артеріального тиску

Крім продуктів, що знижують тиск і підвищення фізичної активності, існує безліч природних способів зниження артеріального тиску. Наприклад, існує кілька ефірних масел, пов’язаних зі зниженням артеріального тиску, в тому числі:

Якщо ви зацікавлені в добавках, які можуть допомогти вам знизити артеріальний тиск, дієтологи рекомендують жир з печінки тріски. Цей протизапальний продукт має неймовірні корисними властивостями і може допомогти ефективно знизити кров’яний тиск.

Статистика високого кров’яного тиску

«Чому стільки галасу навколо високого кров’яного тиску?» Запитаєте ви. «Чи повинні ми дійсно починати ці рекомендації перетворювати в життя?»

На це питання можна відповісти однозначно — ТАК. Як ми згадували раніше, високий кров’яний тиск вражає одного з трьох осіб в розвинених країнах — це більше 30%! Лише трохи більше половини з цих людей правильно контролюють своє захворювання, яке є основним передвісником небезпечних станів, таких як інсульт, інфаркт і хвороба коронарної артерії.

Однією з основних причин, по яким ви повинні знати свій артеріальний тиск, є те, що гіпертонія є «тихим вбивцею» — майже завжди немає симптомів високого кров’яного тиску, яке може привести до серйозних наслідків дуже швидко.

За даними Framingham Heart Study, великого багаторічного дослідження впливу навколишнього середовища на здоров’я серця, предиктори високого кров’яного тиску включають вік, стать (чоловіки, як правило, мають високий кров’яний тиск частіше, ніж жінки), індекс маси тіла (ІМТ), генетичну схильність ( якщо у ваших батьків був високий кров’яний тиск) і куріння.

Ожиріння є епідемією в розвинених країнах, яка тісно пов’язана з гіпертонією через те, як часто ці два стани виникають разом. Гладкі люди, які страждають на гіпертонію, як правило, помирають раніше і зазвичай страждають на цукровий діабет, захворюваннями серця і нирок.

Заключні думки про гіпертонії і продуктах від тиску

Тепер ви дізналися які продукти знижують тиск без ліків у людини. Якщо у вас з’явилися які-небудь зауваження або ви знаєте ще інші продукти, які мають виражену гіпотензивну ефектом — будь ласка, напишіть про це в формі коментарів нижче.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: