Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Захворювання судин кровоносної системи

Захворювання судин кровоносної системи

Майже половина всіх випадків смерті в розвинених країнах пов’язана з таким захворюванням судин, як атеросклероз, при якому м’які маси жирного речовини, зокрема холестерину, накопичуються на внутрішніх стінках артерій.

Атеросклероз

Холестеринові бляшки (так називаються відкладення на внутрішніх стінках кровоносних судин) виступають в просвіти судин, тим самим звужуючи їх і перешкоджаючи кровотоку. Крім того, бляшка часто утворює поверхню, яка може ініціювати утворення кров’яного згустку, збільшуючи ризик розвитку тромбів або емболії, які сприяють зменшенню кровопостачання тканин або органів (ішемії) або відмирання тканин (некроз).

У стінках уражених атеросклерозом артерій також відбуваються дегенеративні процеси, і з часом судини втрачають свою еластичність і тверднуть. На цій стадії атеросклерозу виникає небезпека розриву судини під натиском артеріального тиску.

Атеросклероз найчастіше тісно пов’язаний з раціоном харчування людини, в якому присутня велика кількість шкідливих жирів. Крім цього, дане захворювання виникає частіше у людей, які страждають від підвищеного кров’яного тиску, ожирінням, а також у курців і людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Емоційні і генетичні фактори також можуть підвищувати ризик розвитку атеросклерозу.

Аневризма

Якщо атеросклероз сильно послабив стінку артерії, під тиском її стінка може роздутися, що викликає вже інше небезпечний стан, під назвою аневризма. Аневризми мають тенденцію до зростання. Якщо виникло мешкообразное здуття розвивається шляхом поздовжнього розшарування середнього шару артеріальної стінки — це називається розтин аневризми. Аневризма може викликати симптоми, поддавлівая прилеглі органи, або може статися її розрив, що супроводжується великою втратою крові.

Аневризма також може виникнути в результаті травми, високого кров’яного тиску (гіпертонія), інфекції, спадкових захворювань, таких як синдром Марфана, або вроджених дефектів кровоносних судин. Найбільш часто аневризма розвивається в наступних великих кровоносних судинах:

Флебіт

Запалення вени або по-іншому флебіт, є відносно поширеним станом. Він може виникнути в зв’язку з травмою, інфекцією, після операції або може розвинутися без видимої причини.

Тромбофлебіт

Якщо запалення обмежується поверхневими венами, наприклад, великими чи малими підшкірними венами, кровотік може бути перенаправлений через інші суди. Але якщо це відбувається в глибокій вені, наприклад, великогомілкової, малогомілкової, підколінної або стегнової венах, наслідки можуть бути дуже серйозними, особливо якщо в крові в межах ураженої судини присутні кров’яні згустки і холестеринові бляшки, що перешкоджають нормальній циркуляції. В цьому випадку виникає стан під назвою тромбофлебіт.

Тромбоемболія легеневої артерії

У вищеописаному випадку виникає ризик того, що згусток крові, присутній в глибокій вені, може відірватися, піти по кровотоку через серце і застрягти в легеневій артеріальній системі. В цьому випадку виникає стан під назвою тромбоемболія легеневої артерії.

Варикозне розширення вен (варикоз)

Варикозне розширення вен є аномальними і нерівномірними дилатації в поверхневих венах, особливо в ногах. Це захворювання судин, як правило, пов’язане з тривалим збільшенням зворотного тиску в уражених судинах під впливом сили тяжіння, наприклад, це відбувається, коли людина стоїть. Закидання ноги за ногу або сидіння в кріслі або на м’якому стільці таким чином, що їхні краї перетискають підколінну область, погіршує венозний кровотік і посилює варикозне розширення вен.

Збільшення зворотного венозного тиску розтягує вени і збільшує їх діаметр. Оскільки розмір клапанів в цих судинах не змінюється, вони незабаром втрачають свою здатність блокувати зворотний відтік крові, і кров має тенденцію накопичуватися в збільшених областях.

Збільшення венозного тиску також супроводжується підвищенням тиску в венулах і капілярах, що постачають вени. Отже, тканини в постраждалих областях, як правило, стають набряклими і болючими.

Спадковість, вагітність, ожиріння, і часте перебування в стоячому положенні протягом тривалого періоду часу, підвищують ризик розвитку варикозного розширення вен. Розміщення ніг в лежачому положенні вище рівня серця може полегшити виникає вранці дискомфорт в уражених варикозом місцях. Внутрішньовенне введення речовини (склерозирующего агента), яке надає повну місцеву деструкцію ендотелію судинної стінки або хірургічне видалення уражених вен може бути необхідними.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: