Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Запалення зовнішнього вуха: причини, симптоми, лікування

Запалення зовнішнього вуха: причини, симптоми, лікування

Деякі люди в своєму житті стикаються з таким неприємним станом, як Запалення зовнішнього вуха. Це неприємне і хворобливе явище найчастіше виникає в результаті попадання бактеріальної або грибкової інфекції в зовнішній слуховий прохід, що і викликає запалення.

Причини і фактори ризику

Запалення зовнішнього вуха також відомо під назвою зовнішній отит. Інфекція зовнішнього вуха виникає внаслідок попадання бактерій або грибка на запалений зовнішній слуховий прохід. І хоча зовнішній отит частіше виникає у дорослих, діти можуть страждати від нього теж. Ці інфекції можуть бути гострими або хронічними, в залежності від того, як довго людина від них страждає. У разі гострого запалення зовнішнього вуха (гострий зовнішній отит), симптоми виникають раптово і проходять протягом декількох тижнів. Хронічні ж інфекції, тривають набагато довше. Симптоми хронічного зовнішнього отиту можуть бути присутніми у людини протягом декількох місяців поспіль, або ж регулярно відбуваються рецидиви хвороби. У той час як це захворювання може вражати людей будь-якого віку, у деяких людей все ж воно виникає набагато частіше,

Найчастіше, люди можуть страждати від інфекційного запалення зовнішнього вуха ось з яких причин:

Симптоми

Симптоми запалення зовнішнього вуха при наявності бактеріальної або грибкової інфекції (отомікоз), схожі між собою. Нижче наведені деякі з симптомів, які ви можете відчувати:

Лікування

Людям, які відчувають симптоми запалення зовнішнього вуха, необхідно якомога швидше почати лікування, спрямоване на придушення бактеріальної або грибкової інфекції, зниження інтенсивності сверблячки і болю у вухах, і зменшення набряку. Є кілька типів лікарських засобів, які лікар може запропонувати для лікування інфекційного запалення зовнішнього вуха. Ось чотири основні типи препаратів:

Якщо вухо сильно набрякло, то закапування в нього можуть виявитися проблемою, у зв’язку з чим може знадобитися процедура введення спеціального вушного тампона у вушний канал, яка проводиться лікарем або медсестрою. При закапуванні, вушної тампон без проблем вбирає в себе необхідний препарат, що дає можливість отримати бажаний результат завдяки тому, що тампон знаходиться в безпосередньому контакті з інфікованою частиною вуха. Тампон може перебувати в вусі протягом декількох днів, після чого буде видалений.

Лікування запалення зовнішнього вуха домашніми засобами

Якщо ж ви віддаєте перевагу замість синтетичних препаратів використовувати ефективні і безпечні домашні засоби, то для вас також є ряд натуральних засобів, здатних допомогти лікувати запалення зовнішнього вуха. Нижче наведені деякі з найбільш часто використовуваних домашніх засобів, здатних допомогти в лікуванні інфекцій зовнішнього вуха:

Часник

Багато людей отримували миттєве полегшення при болю, свербінні і запаленні зовнішнього вуха, після закапування декількох крапель часникового масла. Це пов’язано з тим, що часник має антибактеріальні властивості і здатний швидко придушити бактеріальну інфекцію, що викликає отит. Люди, які не бажають використовувати продається в аптеках часникове масло, можуть приготувати таке масло в домашніх умовах. Для цього потрібно скип’ятити 5 зубчиків часнику в 3 столових ложках оливкової олії. Перед використанням, масло необхідно процідити.

Перекис водню (пероксид водню)

Це засіб має антисептичні властивості, в зв’язку з чим його можна сміливо використовувати з метою очищення вушного каналу від інфекції. Перекис водню також прекрасно допомагає позбутися зайвої вушної сірки. Закапайте кілька крапель цього розчину і почекайте хвилину, після чого переверніть голову на іншу сторону таким чином, щоб пероксид водню і вушна сірка могли з легкістю витекти з вуха. Однак, цей засіб не підходить людям з перфорацією барабанної перетинки.

Цибуля

Щоб полегшити біль у вусі і позбутися від інфекції, деякі люди використовують гарячий цибульний компрес. Для цього необхідно нагріти половину цибулі і обернути в м’яку тканину, після чого його необхідно прикладати до ураженого вуха два рази в день протягом тижня, що позбавить вас від інфекції.

Наведені вище домашні засоби, які використовуються при запаленні вуха досить безпечні, якщо все правильно робити і спостерігатися у лікаря. Якщо ж ви збираєтеся застосовувати їх для лікування вушної інфекції у вашої дитини, вам слід в першу чергу проконсультуватися з педіатром.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: