Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Запаморочення і головний біль: що зі мною

Запаморочення і головний біль: що зі мною

Запаморочення, що виникає під час нападу головного болю може бути ознакою мігрені, однак одночасна поява цих двох симптомів може також бути пов’язане з іншими факторами.

У вас головний біль або мігрень, і в добавок ви відчуваєте запаморочення? Напади головного болю або запаморочення можуть бути тривожними самі по собі, а якщо вони виникають одночасно, то часто можуть ще більше спантеличити і навіть викликати паніку. Розуміння причини виникнення запаморочення і головного болю дає вам можливість позбавлення від цих симптомів за допомогою необхідного в вашому випадку лікування.

Перше завдання полягає в тому, щоб наскільки це можливо точно описати ваше запаморочення, тому що у різних людей слово «запаморочення» означає різні стани. Наприклад, ви можете відчувати запаморочення з відчуттям того, що ось-ось до втрати свідомості, або ви можете відчути відчуття того, як ніби оточує вас, паморочиться навколо вас або навпаки, ви стаєте нестійкими і крутиться в навколишньому вас просторі.

Перед тим як звернутися до лікаря зі скаргою на запаморочення і головний біль, подумайте про те, яким чином найкраще ви змогли б описати пережиті вами симптоми. Зверніть увагу на те, в який момент часу запаморочення погіршується (наприклад, коли ви сидите в кріслі або лежите і потім раптово встаєте) і на те, що допомагає в якійсь мірі усунути ці симптоми. Ваш лікар обов’язково поцікавиться, чи не хворієте ви яким-небудь захворюванням (наприклад, діабет) не вагітні ви (якщо ви жінка), тому що деякі захворювання і вагітність можуть викликати запаморочення. Низький кров’яний тиск є ще однією можливою причиною запаморочення і предобморочного стану.

У зв’язку з тим, що існує багато способів описування відчуття запаморочення і безліч потенційних причин його виникнення, вам і вашому лікареві може знадобитися деякий час на обговорення присутніх у вас симптомів і стану вашого здоров’я, щоб дістатися до кореня проблеми.

Причини запаморочення і головного болю

Запаморочення і головний біль може виникати одночасно з ряду причин:

Мігрень

Це неврологічне захворювання є поширеною причиною виникнення нападів сильного головного болю або деяких інших симптомів без головного болю (див. Нижче), що призводить до непрацездатності. Мігрені також можуть бути пов’язані з щонайменше однією формою запаморочення, яка виражається в почутті нестійкості. Почуття нестійкості (запаморочення) може бути пов’язано з дисфункцією вестибулярного апарату і з тим, як інформація обробляється в головному мозку.

Часом ви також можете відчувати легке запаморочення або відчуття обертання і вертиго (відчуття, ніби все навколо вас рухається або обертається, навіть якщо ви залишаєтеся нерухомими). Ці відчуття можуть супроводжуватися також і слуховими порушеннями. Запаморочення, особливо якщо супроводжується симптомами мігрені, такими як порушення зору і нудота, але без головного болю — може бути ознакою того, що ви відчуваєте мігрені без головного болю. Дізнайтеся детально про мігрені.

Черепно-мозкова травма

Люди з черепно-мозковою травмою (ЧМТ), що виникла в результаті падіння, удару по голові або іншого нещасного випадку, можуть відчувати запаморочення і головний біль, особливо різного роду вертиго разом з головним болем, що виникають, коли голова знаходиться в певному положенні. При головних болях і запамороченні, що виникають в результаті черепно-мозкової травми, ви також можете відчувати занепад сил. Після ЧМТ, люди можуть відчувати головні болі напруги і мігрені, або ж обидва цих типу головного болю.

Низький рівень цукру в крові

Іншою можливою причиною виникнення запаморочення і головного болю є низький рівень цукру в крові. Симптоми, як правило, виникають через кілька годин після останнього прийому їжі. Незначні в обсязі часті прийоми їжі повинні допомогти запобігти виникненню цих симптомів. Якщо ви діабетик, обов’язково стежте протягом дня за рівнем цукру в крові. Низький рівень цукру в крові (гіпоглікемія), як правило, супроводжується також іншими симптомами, такими як голод, пітливість і тремтіння.

Лікування запаморочення і головного болю

Зазвичай, препарати від головного болю також здатні полегшити і запаморочення. Лікування головного болю і запаморочення може проводитися за допомогою наступного:

Якщо запаморочення або вертиго пов’язані з будь-яким основним захворюванням, можливо будуть потрібні і інші процедури. Іноді запаморочення може бути ознакою більш серйозного захворювання, так що, якщо ви регулярно відчуваєте цей симптом, вам необхідно звернутися до лікаря для постановки правильного діагнозу. Головний біль також може свідчити про наявність серйозного і навіть загрожує життю захворювання, про що ви можете дізнатися тут — Головні болі і пов’язані з ними захворювання.

Запаморочення є симптомом, який може привести в замішання, тому що причин для його появи більш ніж достатньо. Якщо ви відчуваєте запаморочення і головний біль одночасно, придивіться до вищеназваних причин уважніше і, якщо не одна з них не є вашим випадком, зверніться до лікаря для виявлення справжньої причини виникнення вашого стану.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: