Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Запор — причини, симптоми, лікування

Запор - причини, симптоми, лікування

Затримка стільця вже більше двох діб? Кишечник спорожняється не повністю і з працею? Все це одним словом називається — запор.

Як лікувати запор якщо він постійно виникає або турбує час від часу? Почнемо з того, що найчастіше запор виникає від малорухливого способу життя, від ожиріння і в зв’язку з деякими хворобами. Але яка б причина не послужила виникненню цього неприємного, дискомфортного явища від нього необхідно позбавлятися. Наші рекомендації допоможуть вам усунути запор і надалі ви вже будете в курсі, як з ним справлятися.

Причини виникнення запору

Причиною запору зазвичай стає тривале перебування калу в товстій кишці і надмірне поглинання води кишечником в результаті чого фекалії стають твердими і сухими. У більшості випадків замки не пов’язані з конкретними захворюваннями і тому досить важко визначити точну причину його появи.

Причини запору у дорослих людей

Наступні фактори можуть сприяти виникненню запору:

Ліки як причина запорів

Ліки можуть стати причиною запору

Іноді ліки, які ви приймаєте можуть викликати побічні ефекти у вигляді запору. Нижче перераховані загальні види ліків, які можуть викликати запор:

Якщо ваш запор викликаний лікарськими засобами, стан зазвичай полегшується після того, як ви перестаєте приймати ці препарати. Тим не менш, ви не повинні припиняти прийом будь-яких прописаних ліків, якщо ваш лікар не рекомендує вам цього робити. Поговоріть з вашим лікарем в разі, якщо ви відчуваєте запор через прийнятого ліки. Він може допомогти знайти альтернативу.

Запори при вагітності

40% вагітних жінок страждають запорами як правило на ранніх стадіях вагітності. Організм жінки під час вагітності виробляє більше жіночого гормону прогестерону, який діє як м’язовий релаксант, від чого і відбувається запор. М’язи кишечника в звичайному стані хвилеподібно скорочуються, що дає можливість проштовхувати калові маси, але так як під дією прогестерону вони розслаблені, м’язам кишечника досить важко виконувати свою задачу.

Читайте — Як позбутися від запору під час вагітності — 11 рекомендацій.

Основні захворювання як причина запору

У рідкісних випадках, запор може бути ознакою основного захворювання. Сюди можна віднести:

Причини запору у немовлят і дітей старшого віку

Неякісне харчування, різні фобії, страхи і деякі захворювання можуть стати причиною запору у дитини

Запори у немовлят і дітей старшого віку трапляються досить часто. Вважається, що кожна третя дитина час від часу страждає запорами. Погане харчування, страх сходити в туалет і деякі захворювання можуть стати причиною запору.

Погане харчування

При переїдання і недостатній кількості рідини діти можуть страждати запорами. У дітей, в раціоні яких присутня надто багато молока також мають підвищені шанси отримати запор. Як дорослим, так і дітям необхідно мати в раціоні достатню кількість клітковини, щоб уникнути проблем шлунково-кишкового тракту. Детально про це читайте тут — Продукти з клітковиною при запорах: основи, список.

Страх сходити в туалет

Переконайтеся, що ваша дитина не відчуває почуття страху і стрес при відвідуванні туалету. Дуже важливо також, щоб ваша дитина намагався робити все самостійно під час походу в туалет. Постійне нав’язування допомоги з вашого боку при відвідуванні туалету вашою дитиною, може змусити його відчувати тривогу і здатне стати причиною запору.

Туалет і шкідливі звички

Деякі діти можуть відчувати тривогу і відчувати стрес при користуванні туалетом. У них можуть розвинутися фобії або може виникнути відчуття, що вони не можуть користуватися туалетом в школі. Цей страх або фобія може виникнути в результаті больових відчуттів під час проходження калу. Ігнорування бажання сходити в туалет і утримування позовів до дефекації через страх відчути біль і дискомфорт, може призвести до постійних запорів, в слідстві чого стан дитини буде тільки погіршуватися.

Основні захворювання дитини як причина запорів

У рідкісних випадках, запор у немовлят і дітей старшого віку може бути ознакою таких основних захворювань:

Під час запору людина спорожняє кишечник рідше звичайного і йому досить проблематично «сходити в туалет», тому що проходження калу утруднено. Частота дефекації при нормальному кишечнику варіюється від людини до людини.

Для деяких дорослих людей є нормою сходити в туалет кілька разів на добу, тоді як для інших нормальним вважається спорожняти кишечник раз в три або чотири дні. Деякі діти ходять «по великому» кілька разів на день, в той час як інші — кілька разів на тиждень.

Симптоми запору

Порушення звичного режиму спорожнення кишечника зі зменшенням кількості «походів в туалет» у вас або вашої дитини можуть бути ознакою запору. Можливо вам доводиться тужитися під час дефекації, а після, у вас також може виникати відчуття неповного випорожнення кишечника. Ваш стілець може бути надмірно сухим, жорстким і горбкуватим, а також непомірно великим або занадто маленьким. Все це явні симптоми запору.

Існують також і інші симптоми:

Симптоми запору у дітей

При рідкісних або нерегулярних скороченнях кишечника, дитина також може відчувати такі симптоми при запорах:

Як лікувати запор

Ви можете самостійно лікувати запор просто змінивши свій спосіб життя і ваш раціон. Поговоримо про методи лікування запору. Однак, слід розуміти, що, якщо через якийсь час ваші зусилля не увінчаються успіхом, вам варто відвідати лікаря.

Більше рухайтеся

Перша дієва рекомендація — візьміть за правило починати свій день з ранкової зарядки. Робіть вправи, спрямовані на напругу і розслаблення черевного преса, а також повороти і нахили тулуба в різні боки. Дані вправи не тільки зміцнять і підтягнутий м’язи преса і спини, але також допоможуть зміцнити мускулатуру товстої кишки. Після зарядки по можливості приймайте контрастний душ — завдяки йому кровообіг і всі процеси в організмі поліпшуються. І на закінчення, розітріть жорстким рушником для отримання кращих результатів.

Поліпшите свій раціон

Повноцінне харчування з великою кількістю клітковини допоможе вам усунути запор і уникнути його появи знову

Як лікувати запор народними засобами

Також, при запорах можна використовувати вазелінове масло, яке краще за інших масел, рослинного походження здатне змастити внутрішню поверхню кишечника і полегшити дефекацію.

Але не забувайте! Представлені тут народні засоби підходять для лікування епізодичних, що не хронічних закрепів. Якщо ви регулярно страждаєте запорами, рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцем, тому що хронічна форма запору може свідчити про наявність захворювання шлунково-кишкового тракту (Див. Хронічний запор — симптоми, причини, лікування).

Коли варто звернутися до лікаря

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем в тому випадку, якщо ви помітите кровотечі з прямої кишки, при непоясненному зниженні маси тіла і, якщо відчуваєте постійну втому. Якщо ви спостерігаєте симптоми запору у вашої дитини, покажіть його педіатра. Лікування запору у дітей часто вимагає використання проносних засобів на ряду з певними дієтами (Див. Дієта при запорах у дорослих і літніх людей) і зміною способу життя.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: