Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Запор: що робити в домашніх умовах — 6 шляхів вирішення

Запор: що робити в домашніх умовах - 6 шляхів вирішення

Ви відчуваєте здуття внизу живота і присутні болі і коліки? Ви безрезультатно тужітесь в туалеті або результати є, але вони вкрай болючі? Це запор. Що робити в домашніх умовах, якщо ці та інші симптоми запору вже мають місце бути? Ми розглянемо шість способів, які можуть вам допомогти.

Запор є поширеним явищем. Основними причинами виникнення запору є неправильний раціон харчування і малорухливий спосіб життя, але іноді він виникає в наслідок стресу. В інших же випадках, при виникненні цього стану, може знадобитися обстеження у лікаря. Дізнайтеся докладно про причини виникнення запору.

Наступні рекомендації можуть допомогти вам позбавитися від типового або навіть більш серйозного запору в домашніх умовах або принаймні отримати деяке полегшення.

1. Просте засіб для більшості людей

У більшості випадків, запор виникає в зв’язку з тим, що людина не вживає необхідних продуктів харчування, п’є недостатньо води і мало рухається. У цьому випадку рішення цієї проблеми є простим: більше рухайтеся, пийте більше води і включіть в свій раціон продукти, багаті клітковиною (овочі, фрукти, каші). Про це докладніше тут — Дієта при запорах у дорослих і літніх людей.

Також, дуже корисним буде харчуватися. Продукти, що містять велику кількість корисних бактерій і дріжджів, такі як квашена капуста, натуральні йогурти, кефіри або комбуча. Ці продукти дозволяють поліпшити травлення і нормалізувати мікрофлору кишечника.

2. Виділяйте достатньо часу, щоб спорожнити ваш кишечник

Це може здатися простим, але похід в туалет у людей не завжди в пріоритеті. Спробуйте прокидатися раніше, щоб з’їсти сніданок, після чого сходіть в туалет. Їжа може простимулювати потреба справления природної потреби, а ваш домашній туалет може надавати на вас більш розслаблюючий вплив. Але не уникайте громадських туалетів, при виникненні бажання сходити по нужді. Відстрочка дефекації може погіршити симптоми цього стану і привести до хронічного запору.

3. Подивіться на вашу тарілку

Ви зробили суттєві зміни у вашому щоденному раціоні харчування? Іноді радикальні зміни в харчуванні можуть викликати запор. Наприклад, якщо ви раптом повністю виключили весь жир зі свого раціону, з легкістю може розвинутися запор. Це може статися у важкоатлетів, які споживають велику кількість білків і мінімальна кількість жирів. Це також може статися у людей з розладами харчової поведінки. Якщо ви з якихось причин хочете виключити жир з вашого раціону, переглянете ваше рішення і включіть цей важливий компонент в ваш раціон харчування, тому що навіть незначна кількість споживаних жирів може допомогти вам уникнути виникнення запору. Також можна ефективно використовувати оливкову олію при запорах.

4. Коли звернутися до лікаря

Іноді простих змін недостатньо. Якщо запор викликає серйозне занепокоєння, в зв’язку з тим, що він не відповідає на лікування і триває протягом декількох тижнів, вам необхідно звернутися до лікаря для проведення діагностики, щоб виключити наявність серйозних патологій. Хронічний запор може бути ознакою таких захворювань, як гіпертиреоз, гіперкальціємія, целіакія або синдром подразненого кишечника (СРК). Особливо важливо звернутися за допомогою до професіоналів, якщо у вас присутні інші симптоми, такі як запаморочення, втома, судоми або спазми.

5. Клітковина не завжди вихід

Клітковина (харчові волокна) корисна при запорах для більшості людей, але не для всіх. Якщо клітковина викликає у вас здуття живота і погіршує запор, це може свідчити про деякі порушення. Наприклад, це говорить про повільне транзит вмісту товстої кишки — коли кишечник вкрай повільно просуває калові маси, харчові волокна просто застряють там на якийсь час, що ще більше погіршує ваш стан. Попросту кажучи, якщо клітковина посилює ваше стан, просто не збільшуйте її споживання.

6. Якщо запор викликає побоювання, у вас є варіанти

Люди з уповільненою моторикою кишечника або СРК можуть усунути запор з допомогою широкого спектра доступних проносних засобів і препаратів, що поліпшують моторику кишечника, які може прописати лікар. Іноді, домашні засоби також можуть принести полегшення при запорах, наприклад, збільшення споживання рослинних масел, допомагає змастити внутрішню поверхню кишечника. Людям, що страждають на целіакію (глютеновою ентеропатією), показаний повна відмова від продуктів, що містять глютен.

Підіб’ємо підсумок: Для усунення запору в домашніх умовах спробуйте спочатку прості способи, але, якщо вони зазнають невдачі, які не страждайте марно. Зверніться до лікаря для виявлення справжньої причини виникнення цього стану. На підставі цього, лікар зможе підібрати для вас правильний варіант лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: