Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Запор у дитини: причини, симптоми, лікування

Запор у дитини: причини, симптоми, лікування

Ваша дитина плаче сидячи на горщику або виходячи з туалету зі скаргами про те, що йому боляче, коли він тужиться? Ймовірною причиною виникнення цього стану є запор — дуже поширена проблема у дітей.

Як ви можете визначити, чи дійсно виник запор у дитини або це щось інше? Крім очевидних хворобливих відчуттів під час справляння великої потреби, існує ряд характерних ознак і симптомів:

Симптоми запору у дітей

Іноді у дитини, що страждає запором можуть виникати напади діареї, що здатне ввести в оману батьків. В цьому випадку відбувається ось що — сформований велике каловое освіту застряє в товстій кишці вашої дитини, і в деякій мірі рідкий стілець просто обтікає тверду калове масу і виходить назовні.

Коли у дитини запор, він рідше ходить в туалет «по великому», а коли все-таки «сходить», його кал сухий, жорсткий і викликає біль при проходженні. Є багато можливих причин виникнення запорів у дітей.

Запор у дітей причини

Розглянемо основні причини виникнення запору у дітей.

Лікування запору у дитини

Є три основні методи лікування більшості випадків запору, і вони, як правило, працюють доповнюючи і підсилюючи один одного:

Пом’якшувачі стільця для легкого очищення кишечника

Вони безпечні для дитини, але повинні бути використані під наглядом педіатра.

Існує дві найпоширеніші помилки, які роблять батьки, коли дають своїй дитині смягчители стільця при запорах:

Наприклад, після першого нормального походу в туалет, ви можете подумати, що дитина в нормі і припиняєте давати смягчители стільця, але занадто раннє завершення курсу лікування може просто привести до відновлення виникнення нових запорів у дитини. Деяким дітям рекомендується приймати смягчители стільця протягом декількох тижнів. Лікар може порекомендувати вам необхідне дозування, виходячи з індивідуальних особливостей вашої дитини.

Дієта з високим вмістом клітковини і достатньою кількістю рідини

Поповніть раціон вашої дитини великою кількістю свіжих фруктів і овочів, багатими клітковиною злаками, цільнозерновим хлібом і різноманітністю бобових, таких як квасоля, горох і сочевиця. Є два хороших джерела клітковини, які дітям часто дуже подобаються:

Продукти харчування, що містять пробіотики, такі як йогурт, кефір, ряжанка, сир і квашена капуста також може сприяти гарному здоров’ю травної системи.

Також можна ефективно використовувати оливкову олію при запорах у дітей.

Зосередивши увагу на клітковині, не забувайте про рідини. Якщо ваша дитина їсть багато продуктів з високим вмістом клітковини, але не п’є достатньо рідини, щоб допомогти просунути її по шлунково-кишкового тракту, ви можете ще більше погіршити запор. Ваша дитина повинна пити багато води протягом дня, разом із незначною кількістю молока. Обмежте вживання солодких напоїв до 120 мл в день для дитини молодшого віку і 180-240 мл в день для дітей шкільного віку. Читайте також: Меню школяра — правильне харчування на кожен день.

Регулярні відвідування туалету

Заохочуйте дитину ходити в туалет в першу чергу після пробудження і після кожного прийому їжі або перекусу. Зокрема, для дитини молодшого віку, ви можете отримати кращі результати просто посадивши його на горщик (унітаз), не питаючи про те, чи хоче він цього чи ні.

Ви зможете отримати кращі результати, об’єднавши всі ці три підходи. Дієта з високим вмістом клітковини, ймовірно, не зможе допомогти очистити запор в серйозному випадку, однак почавши давати пом’якшувач стільця ви отримаєте необхідний результат — позбавите вашу дитину від запору. З іншого боку, після припинення прийому пом’якшення стільця, якщо раціон вашої дитини буде бідний клітковиною і в ньому буде присутній мала кількість рідини, проблема швидше за все повториться.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: