Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Засоби від головного болю: що можна, а чого не можна

Засоби від головного болю: що можна, а чого не можна

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), приблизно 47% людей у ​​всьому світі, щонайменше один раз на рік відчувають головний біль, і від 1,7 до 4% з цих людей страждають постійними головними болями (хронічними головними болями).

У деяких випадках люди мають схильність до частого виникнення головного болю, передану їм у спадок.

Існує 4 основних типи головного болю:

Основну інформацію про кожного з типів головного болю ви можете прочитати тут — Головний біль — причини, симптоми, види головного болю.

Головні болі можуть носити слабо виражених характер і не позначатися на вашому повсякденному житті і професійній діяльності, проте при сильних головних болях (мігрені, кластерних головних болях) це не тільки негативно позначається на вашому житті, але і повністю виводить вас з ладу.

Знеболюючі препарати, такі як аспірин, ібупрофен, напроксен або парацетамол (ацетамінофен) можуть допомогти, але вам необхідно приймати їх з обережністю і не зловживати ними, так як це може привести до зворотного ефекту, що тільки погіршить ваші симптоми (див. Що краще від головного болю — Парацетамол або Ібупрофен?).

Ось Кращі засоби від головного болю і рекомендації, здатні допомогти вам не тільки швидко позбутися від хворобливих симптомів, але і запобігти їх повторній появі.

Риб’ячий жир від головного болю

Вченими було виявлено, що при прийомі риб’ячого жиру в капсулах, частота і тяжкість мігрені зменшується. Експерти вважають, що полегшення головного болю при прийомі риб’ячого жиру пов’язано з містяться в ньому омега-3 поліненасиченими жирними кислотами. Замість прийому риб’ячого жиру в капсулах ви можете щодня вживати 60 — 100 грам риби жирних сортів. Це допоможе вам зменшити силу головного болю і запобігти її виникненню в майбутньому.

Попарте ноги, і головний біль пройде

Опустіть ноги в злегка гарячу воду і додайте в неї кілька чайних ложок гірчичного порошку, використовуваного в кулінарії (продається в продуктових магазинах). Гаряча вода заспокоює, розслаблює і сприяє перерозподілу пульсуючою в вашій голові крові по всьому тілу. У той же час, ефірні масла, що містяться в гірчичному порошку, стимулюючи шкіру, відволікають увагу від головного болю.

Імбир від головного болю

Це ароматне рослинний засіб від головного болю дозволяє пригнічувати речовина під назвою тромбоксан А2, який запобігає викид речовин, що призводять до розширення кровоносних судин. Іншими словами, вживання імбиру може допомогти усунути розширення судин, яке є однією з найбільш частих причин виникнення головного болю.

Додавайте натертий свіжий імбир в соки, вживайте імбир в маринованому вигляді, використовуйте свіжий імбир або порошок імбиру при приготуванні різних страв, або пийте чай з лимоном і імбиром.

Олівець від головного болю

Коли ви перебуваєте в стані стресу (див. Як позбутися від стресу) або відчуваєте тривогу, ви підсвідомо стискає зуби. Це напружує м’язи, що з’єднують вашу щелепу з скронями і може стати причиною виникнення головного болю напруги.

Рішення: Помістіть олівець між зубами, але не кусайте його. Цією дією ви автоматично розслабите м’язи щелепи, що може допомогти запобігти біль.

По темі: Головні болі і пов’язані з ними захворювання.

Підтримуйте правильну поставу

Погана постава створює напругу м’язів, які починають чинити тиск на нервові тканини, що провокує виникнення головного болю. Для людей, які працюють за комп’ютером, проблема постави особливо актуальна. Так як при роботі за комп’ютером (і не тільки) ваша голова нахилена вперед, м’язи шиї і спини знаходяться в постійній напрузі, що небажано.

Щоб виправити поставу, спробуйте цю техніку: вирівняйте поставу таким чином, щоб ви могли краєм очей побачити ваші плечі. Коли ви це зробите — це буде означати, що ваша постава в нормі.

Магній від головного болю

Ще одним засобом від головного болю є магній. Цей мікроелемент присутній в їжі, але його також можна отримувати, приймаючи добавки з магнієм (200 — 400 мг). Магній сприяє зменшенню напруги м’язів і спазмів, які можуть привести до болючої пульсації в голові.

Якщо ви зупинили свій вибір на прийомі добавок магнію, при покупці вам варто переконатися, що добавка містить щонайменше 200 мг активного елементарного магнію. У зв’язку з тим, що магній є більше профілактичним засобом від головного болю, ніж лікувальним, було помічено, що найкраще він запобігає виникненню менструальної мігрені. Це пов’язано з тим, що ви можете передбачити виникнення мігрені, і за кілька днів до цього можете почати курс прийому добавок магнію.

Якщо ви страждаєте на захворювання нирок, перед початком прийому добавок магнію вам необхідно проконсультуватися з вашим лікарем.

Уникайте вживання продуктів з глутамат натрію (E621)

Глутамат натрію (E621) додають в продукти харчування (ковбасні вироби, фаст-фуд, соєвий соус і ін.) В якості підсилювача смаку. Якщо ви належите до числа людей, чутливих до цієї синтетичної харчовій добавці, вживання продуктів, що містять глутамат натрію може викликати колосальні головні болі. Глутамат натрію викликає розширення кровоносних судин і збуджує нерви в головному мозку, тим самим запускаючи механізм, що провокує виникнення сильних головних болів. Багато фабричні продукти харчування, а також блюда, що подаються в закусочних і ресторанах, містять глутамат натрію, тому перед вживанням будь-якого упакованого продукту уважно ознайомтеся з його складом. Ця добавка може мати різні назви:

Глутамат натрію входить в список найбільш шкідливих інгредієнтів для мозку (див. 5 інгредієнтів, які отруюють ваш мозок).

Кофеїн і головні болі

Якщо ви щодня вживаєте занадто велика кількість кофеїну — три або більше чашок кави або велику кількість газованих напоїв, що містять кофеїн (наприклад, кола) — це може викликати головний біль або погіршити їх (див. Скільки кави можна пити без шкоди для здоров’я).

Зниження кількості споживаного кофеїну допомагає зменшити інтенсивність і силу головного болю, а також може позбавити вас від них зовсім. Однак не слід відмовлятися від кофеїну різко, так як це може спровокувати погіршення головних болів. Але якщо ви не п’єте каву на регулярній основі, вживання однієї чашки може допомогти усунути головний біль, так як це сприяє звуженню розширених кровоносних судин в області скронь. Але варто пам’ятати — якщо головний біль у вас виникла в результаті високого кров’яного тиску (гіпертонія), кава тільки посилить проблему. Кофеїн також збільшує ефективність знеболюючих препаратів — саме тому він знаходиться в більшості аптечних засобів від головного болю.

Уникайте вживання продуктів, що містять аміни і нітрати

Виявляється, всіма улюблені морозиво і шоколад можуть також бути причиною виникнення головних болів і мігрені. Шоколад, що містить фенілетиламін, може привести до звуження і подальшого розширення кровоносних судин, що може викликати головний біль. Найгіршим з амінів є тирамін, амінокислота присутня в витриманому сирі, маринованого оселедця і печінки. До іншим амінсодержащім продуктів відносяться:

Нітрати зазвичай використовуються в якості добрив, в зв’язку з чим можуть міститися у великій кількості в овочах. А так як ці сполуки використовуються також в якості харчових добавок у виробництві ковбасних виробів, вони також містяться в:

Нітрати також розширюють кровоносні судини, що може призвести до головного болю.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: