Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Застосування валеріани і її корисні властивості

Застосування валеріани і її корисні властивості

Для багатьох людей запах валеріани неприємний, однак він просто дико приваблює кішок, а також різних гризунів, включаючи щурів. Існує легенда, де корисливі очистив все місто Хамельн в Німеччині від гризунів використовуючи одну лише валеріану. У народній медицині і по сьогоднішній день валеріана застосовується в якості заспокійливого засобу, що дозволяє заспокоїти нервову систему, зняти тривожність, заспокоїти надмірно активний розум, який не дає заснути. Різні види валеріани вирощують в Європі і Західній Азії, а також кілька видів цієї рослини виростає в природному середовищі в Південній і Північній Америці, в Росії та інших місцях виключаючи крайні північні і пустельні райони.

Застосування валеріани

Якщо ви можете легко переносити специфічний запах валеріани, то зможете отримати чимало користі від застосування лікарських засобів на її основі. Це прекрасне квітуча рослина використовується для зняття напруги і розслаблення м’язів. Препарати на основі валеріани не можна ніяк порівнювати з усілякими транквілізаторами. Це прекрасне натуральне, заспокійливий засіб, що володіє снодійним дією. Валеріана також має спазмолітичну дію і використовується при судомах, болях у м’язах і надмірному м’язовому напрузі.

Застосування валеріани зазвичай пов’язане з усуненням розладів нервового характеру, таких як безсоння, нервове напруження або нервозність. Валеріану корисно застосовувати при легкому стресі, при виникненні почуття тривоги і при підвищеному нервовому напруженні. Також її з успіхом застосовують в більш важких випадках істерії, при нервових посмикування, при гіперактивності, при хореї (судомних мимовільних рухах), прискореному серцебитті та головних болях.

Препарати валеріани високо цінуються за їх властивість позбавляти від безсоння. Деякі дослідження показують, що валеріана скорочує час, необхідний для засипання і покращує якість сну. На відміну від звичайно використовуваних заспокійливих засобів, валеріана не викликає залежності або відчуття похмілля у більшості людей.

Релаксуючий ефект валеріани також робить його корисним для лікування м’язових спазмів, менструальних болів і високого кров’яного тиску. Валеріана розслабляє гладку мускулатуру вен і артерій і спеціально показана при підвищеному артеріальному тиску, викликаному стресом і занепокоєнням.

Застосування валеріани в якості заспокійливого обумовлено вмістом в ній речовин, які надають тонізуючу дію на нервову систему, відновлюючи баланс і знімаючи напругу і занепокоєння. Трави, що володіють заспокійливим ефектом, при їх вивченні розділили на володіють седативними і антідепрессантним властивостями (див. Три натуральних речовини, що допомагають лікувати депресію). Трави-антидепресанти (женьшень, звіробій, валеріана, пустирник і ін.) Використовуються у випадках зниження розумової діяльності, депресії або погану здатність до концентрації; седативні (глід, календула, м’ята, меліса і ін.) використовуються для лікування тривоги, хвилювання, занепокоєння і безсоння.

Деякі фахівці, які вивчають властивості лікарських трав, вважають, що валеріана може впливати на організм як антидепресант і седативний засіб, в залежності від особистості і ситуації, в якій вона використовується. Іноді, наприклад, люди, які використовують валеріану щоб розслабитися або поліпшити сон, знаходять, що прийом валеріани тільки посилює їх проблему. Застосування валеріани як антидепресант може значно погіршити ситуацію, якщо застосовує її перезбуджена і навпаки потребує седації.

Валеріана є прекрасним засобом для лікування депресії, викликаної тривалим стресом і нервовим напруженням. Також, м’яко стимулюючи кишечник, валеріана може допомогти запобігти газоутворення і судоми в травному тракті, при цьому виявляючи протимікробну дію, особливо до бактерій.

Можна в якості заспокійливого засобу застосовувати спиртовий настій або чай з валеріани в комплексі з іншими натуральними заспокійливими засобами, такими як ароматичні масла (масло чайного дерева, іланг-ілангу, меліси, кедра, лаванди, жасмину, герані, бергамота, ромашки, масло кипариса і ін.), які можна додавати по кілька крапель в теплу ванну або використовувати для аромалампи. Не забувайте також про таких прекрасних способах зняти стрес і напруження, перемогти депресію або апатію як дихальні вправи і йога. Дізнайтеся більше про те, як позбутися від стресу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: