Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Збільшені аденоїди у дитини: причини, симптоми, лікування

Збільшені аденоїди у дитини: причини, симптоми, лікування

Часто, мигдалини і аденоїди видаляються хірургічним шляхом в один і той же час. Мигдалини ви можете спостерігати в задній частині горла, аденоїди само не видно.

У деяких випадках, лікаря можливо буде потрібно побачити розмір аденоїдів. Аденоїди знаходяться в задній частині носа. Побачити і оцінити їх стан лікар може за допомогою рентгена або крихітного телескопа (ендоскопа).

Причини

І все-таки, що таке аденоїди? Вони є невеликою ділянкою тканини, що знаходиться в самій глибині носового проходу. Аденоїди є перешкодою для бактерій і вірусів, що надходять в організм через ніс. Причиною збільшення аденоїдів у дитини стають різні бактерії і віруси. Аденоїди також можуть бути опухлими навіть тоді, коли дитина вже не хворий.

Патологічне збільшення аденоїдів у дітей, як правило, починає зменшуватися приблизно з 5 річного віку і часто практично зникає в підлітковому віці.

Симптоми

У зв’язку з тим, що аденоїди є своєрідною пасткою для потрапляють в організм бактерій і вірусів, лімфоїдні тканини можуть тимчасово набухати, в спробі боротьби з інфекцією.

Збільшені аденоїди у дитини можуть викликати такі симптоми:

Діагностика

Якщо ви підозрюєте про те, що у вашої дитини збільшені аденоїди, обов’язково зверніться до лікаря. Лікар може розпитати про присутніх симптомах, а потім перевірити вуха, ніс і горло вашої дитини і обмацати шию вздовж щелепи. Щоб картина того, що відбувається у малюка в горлі стала гранично ясною, лікар може направити дитину на рентген або перевірить стан аденоїдів за допомогою спеціального ендоскопа.

Лікування

У багатьох дітей зі збільшеними аденоїдами симптоми слабо виражені або зовсім відсутні — такі діти не потребують лікування. Аденоїди зменшуються з віком дитини. У разі, якщо лікар спостерігає розвивається інфекцію, він може прописати курс антибіотикотерапії або застосування назальних стероїдних спреїв.

Хірургічна операція з видалення аденоїдів (аденоідектомія) може бути рекомендована в тому випадку, якщо симптоми є серйозними або поліпшення не настає дуже довгий час.

Коли необхідна операція

Якщо інфіковані і збільшені аденоїди у дитини постійно його турбують і не контролюються за допомогою ліків, лікар може рекомендувати хірургічне видалення аденоїдів. Операція може рекомендуватися, якщо ваша дитина страждає таким:

Видалення аденоїдів у дитини особливо необхідно, коли повторні зараження призводять до синуситу і вушних інфекцій. Сильно опухлі аденоїди можуть заважати нормальній вентиляції середнього вуха. Іноді це сприяє інфекцій або скупчення рідини в середньому вусі, викликаючи тимчасову втрату слуху. Тому, якщо збільшені аденоїди у дитини викликають часті болі в вусі і накопичення рідини, лікарі рекомендують проведення аденоідектомія.

Аденоїди видаляються без мигдалин, але, якщо у вашої дитини проблеми з мигдалинами, вони можуть бути видалені в один і той же час. Тонзилектомія і аденоідектомія є поширеними педиатрическими операціями.

Що відбувається під час операції

Операція, незалежно від того, наскільки вона поширена і проста, завжди лякає як дитину, так і його батьків. Ви можете допомогти підготувати дитину до операції, кажучи про те, що його чекає.

Під час аденоідектомія:

Ваша дитина прокинеться в палаті і в більшості випадків, він може повернутися додому в той же день. Деяким дітям, можливо, буде потрібно залишитися на ніч для спостереження.

Протягом перших декількох днів відновлення, дитина відчуває помірний біль і дискомфорт.

Менш ніж через тиждень після операції, все повинно повернутися в норму, і проблеми, викликані аденоидами повинні зникнути. Область, де розташовувалися аденоїди природним чином заживе. Існує невелика ймовірність того, що частина залишилася тканини аденоїдів може набухати, але це рідко призводить до нових проблем.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: