Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Здуття живота: лікування в домашніх умовах

Здуття живота: лікування в домашніх умовах

Імбир, м’ята і кориця можуть зробити набагато більше, ніж просто поліпшити смак вашої їжі. І це всього лише деякі з натуральних засобів, здатних усунути таку неприємність, як здуття живота.

У вас здуття живота? Лікування в домашніх умовах природними засобами, які з великою ймовірністю можуть знайтися на вашій кухні може творити чудеса. Хоча у кожної людини час від часу виникає метеоризм, деякі люди стурбовані цим явищем набагато більше, ніж інші. Часом, надмірне виділення газів може доставляти сильні незручності або навіть біль. Завдяки деяким простим змін у вашому раціоні, ви можете відчутно знизити виділення газу, а також усунути проблеми з травленням.

Рослинні засоби при здутті живота

Ряд рослинних засобів надають вітрогонний ефект, допомагаючи полегшити стан при метеоризмі, і запобігти здуття живота. Саме визначення «вторгнень», говорить про те, що, той чи інший засіб допомагає зменшити утворення газів в шлунково-кишковому тракті і сприяє їх виведенню.

Одним з натуральних рослинних засобів, що володіють вітрогінну дію, допомагає при здутті живота, є імбир. Корінь імбиру став предметом дослідження, опублікованого в журналі European Journal of Gastroenterology & Hepatology в 2008 році. Вчені виявили, що імбир лікує хвороби шлунка і допомагає прискорити травлення, що дуже важливо. Якщо ваш шлунок порожніє швидше, гази можуть просуватися по вашому тонкому кишечнику досить швидко, що полегшує дискомфорт і здуття живота.

До іншим, доступним натуральним засобам, які мають вітрогінну ефектом, здатним допомогти лікувати здуття живота в домашніх умовах, можна віднести:

Деякі фахівці пропонують усувати проблему здуття живота саме за допомогою продуктів харчування, якими ви можете урізноманітнити свій щоденний раціон, а не за допомогою фітопрепаратів, тому що їх необхідно приймати з обережністю. Деякі люди сприймають рослинні добавки як натуральні дари природи, в зв’язку з чим їх можна приймати за бажанням, але багато хто з цих натуральних препаратів мають фармацевтичними ефектами і можуть взаємодіяти з іншими ліками. Перш ніж почати приймати харчові добавки, найкраще отримати схвалення вашого лікаря.

Прибуток при здутті живота

Прибуток також покращують травлення і зменшують надмірно підвищене виділення газів. Прибуток — це живі мікроорганізми, головним чином корисні бактерії, схожі на бактерій, виявлених в кишечнику людини. Вони доступні в якості харчових добавок, а також присутні в ряді продуктів харчування:

У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Clinical Gastroenterology в 2011 році, було виявлено, що пробіотики Lactobacillus acidophilus і Bifidobacterium lactis покращували стан 60 випробовуваних зі здуттям живота з певними функціональними порушеннями кишечника протягом восьмитижневої курсу прийому.

В окремому дослідженні, опублікованому в журналі BMC Gastroenterology в 2009 році, було виявлено, що добавки пробіотиків виявилися набагато ефективнішими, ніж плацебо в прискоренні виведення газів з шлунково-кишкового тракту здорових дорослих людей.

Зв’язок між здуттям живота, стресом і пробіотиками

Метеоризм може посилюється стресом. Було виявлено, що у людей, що мають тенденцію нервувати може розвиватися метеоризм, діарея або запор. Якщо зміни в раціоні харчування не роблять належного ефекту, інші методи лікування, такі як релаксационная терапія, можуть допомогти (Див. Як позбутися від стресу — 10 кращих способів).

Дослідники Каліфорнійського університету в Лос-Анжелесі недавно виявили прямий зв’язок між шлунком, головним мозком і пробіотиками. Вчені виявили, що бактерії в їжі можуть впливати на функції людського мозку, відповідно до дослідження, опублікованому в журналі Gastroenterology в 2013 році.

«Життєвий стрес може викликати спазми в товстій кишці і дискомфорт в черевній порожнині», говориться в огляді дослідження, опублікованого в журналі Evidenced-Based Complementary and Alternative Medicine в 2008 році. Дослідники також відзначили, що прогресивна м’язова релаксація, медитація, йога, психотерапія або зміни в щоденних стресових ситуаціях допомагають зменшити стрес і роблять позитивний вплив на здоров’я травної системи.

Лікарські засоби можуть допомогти усунути здуття живота

Вітрогінні кошти для зменшення освіти газів і здуття живота, що продаються в аптеках, зазвичай містять симетикон, активоване вугілля або природний харчової фермент альфа-галактозидаза. Це допомагає розщепити важко перетравлювану їжу, таку як бобові і деякі овочі.

Альфа-галактозидази містять фермент, якого в організмі не вистачає для розщеплення цукрів в бобових і деяких овочах, але цей фермент не робить ніякого впливу на виділення газів, викликане споживанням клітковини або лактози. Однак, таблетки або краплі, збагачені ферментом лактазой, можуть принести полегшення при здутті живота у людей з непереносимістю лактози. Ці таблетки приймаються прямо перед вживанням молока або молочних продуктів.

Іноді, надмірне виділення газу є нормою, але, коли надлишок газів продовжує бути проблемою, незважаючи на зроблені дієтичні коригування і спроби лікування здуття живота природними засобами або фармацевтичними препаратами, хорошою ідеєю буде звернення до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: