Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Жирова хвороба печінки: причини, симптоми, лікування

Жирова хвороба печінки: причини, симптоми, лікування

Деяка кількість жиру в печінці є нормою, але, якщо його маса становить більше 5% — 10% від ваги органу, у вас може розвинутися жирова хвороба печінки.

Якщо ви зловживаєте алкоголем — зупиніться! Це одна з основних причин цього захворювання.

Причини виникнення жирової хвороби печінки

Найбільш поширеною причиною виникнення жирової хвороби печінки є ожиріння. У той час як кілька десятиліть тому ожирінням страждало набагато менше людей в цивілізованому світі, поточна статистика показує, що понад 50% населення розвинених країн мають надлишкову вагу.

Вважається, що 75% людей, які страждають ожирінням, піддаються ризику розвитку легкої форми жирової хвороби печінки. До 23% осіб, які страждають на ожиріння, схильні до ризику розвитку ожиріння печінки із запаленням.

Крім того, жирова хвороба печінки може виникнути в результаті таких моментів:

Існує ряд захворювань, які часто супроводжують і можуть привести до жирової хвороби печінки:

Існують також і інші причини жирової хвороби печінки, такі як:

Симптоми жирової хвороби печінки

Жирова хвороба печінки часто не дає про себе знати, особливо спочатку захворювання. Згодом хвороба прогресує — це може тривати роками або навіть десятиліттями і симптоми жирової хвороби печінки можуть вже давати про себе знати.

Прояви жирової хвороби печінки, як правило, досить невизначені і можуть бути ознакою також і інших захворювань. До них можна віднести:

Також можуть бути присутніми наступні симптоми:

Якщо алкоголь є причиною виникнення жирової хвороби печінки (АБП), симптоми можуть погіршуватися в періоди пияцтва. З неалкогольний жирової хворобою печінки (НЖБП) прогресування хвороби можна зупинити або навіть повернути назад, або ж стан може погіршуватися. Якщо цироз прогресує, печінку втрачає здатність виконувати свої функції. Це може привести до наступних симптомів:

Діагностика жирової хвороби печінки

Біопсія печінки є одним з методів діагностування жирової хвороби печінки.

Часто жирова хвороба печінки виявляється під час лікарського огляду. Лікар може помітити збільшення вашої печінки або побачити ознаки жирової дистрофії печінки по аналізах крові. Також лікар може запідозрити наявність у вас цієї недуги після ознайомлення з історією ваших хвороб і фізичного огляду.

Лікування жирової хвороби печінки

На сьогоднішній день лікування жирової хвороби печінки зводиться до лікування захворювання став першопричиною (наприклад, діабет), тобто основного захворювання. Але на додаток до лікування ви можете також вжити заходів для поліпшення свого стану.

Якщо причиною жирової хвороби печінки стало надмірне вживання алкоголю, то найкращим дією з вашого боку буде повна відмова від спиртного. Продовження вживання алкоголю може призвести до прогресування захворювання, аж до виникнення алкогольного гепатиту або цирозу печінки. Повна відмова від спиртного може допомогти навіть людям з неалкогольний жирової хворобою печінки.

При надмірній вазі або ожирінні вам необхідно вживати дії, спрямовані на поступове зниження маси тіла — не більше 0,5 або 1 кілограма в тиждень. Не так давно було проведено дослідження, яке показало, що втрата ваги, в кількості не менше 9% в місяць може допомогти повернути назад неалкогольний стеатогепатит. Втрата ваги навіть в менших обсягах може допомогти зменшити накопичений жир в печінці.

Дотримуйтеся збалансованої та здорової дієти і збільште фізичні навантаження. Крім обмеження надходження калорій, уникайте вживання продуктів багатих швидко засвоюваними вуглеводами. Сюди можна віднести такі продукти: хліб, крупи, рис, картопля, кукурудза і концентрований цукор, який додається до соки і газовані напої.

Відмова від ряду лікарських препаратів також може допомогти уповільнити і повернути назад це захворювання. Клінічні випробування показали ефективність деяких антиоксидантів та нових ліків від діабету в лікуванні жирової хвороби печінки. Сюди можна віднести:

Зверніть увагу, що безконтрольний прийом вітамінів і мінералів може призвести до проблем зі здоров’ям. Кращим способом їх отримання, як і раніше вважається вживання сирих овочів і фруктів в достатній кількості.

Нові відкриття про роль бактерій у розвитку жирової хвороби печінки можуть призвести також до інших варіантів лікування, таким як використання особливої ​​дієти з додаванням пробіотиків у вигляді харчових добавок, що містять живі бактерії.

Якщо хвороба ускладнена цирозом печінки у важкій формі, то необхідна пересадка печінки. Хірург видаляє пошкоджені тканини печінки і замінює їх здоровими тканинами. Лікування жирової хвороби печінки повинно бути не тільки відповідальністю вашого лікуючого лікаря, а в першу чергу вашої відповідальністю.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: