Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Зовнішній отит: причини, симптоми, лікування

Зовнішній отит: причини, симптоми, лікування

Зовнішній отит, або просто кажучи запалення зовнішнього слухового проходу — захворювання нерідке, особливо поширене воно у дітей.

Як лікувати зовнішній отит? Давайте спочатку з’ясуємо, що існує два різних види зовнішнього отиту: органічний отит і дифузний отит. І в тому і в іншому випадку причиною захворювання стає занесена інфекція. Але все не так просто. Давайте розберемося.

Зовнішній отит — причини виникнення

Існує маса причин виникнення зовнішнього отиту і цілий ряд факторів, здатних створити сприятливі умови для розвитку захворювання.

Загальні причини зовнішнього отиту

Причинами зовнішнього отиту можуть стати:

Симптоми зовнішнього отиту можуть також повторно проявитися в разі незавершеного лікування.

Можливі причини зовнішнього отиту

Нижче наведені фактори не є безпосередніми причинами виникнення зовнішнього отиту, але вони здатні спровокувати його появу.

Підвищена вологість

Плавання (особливо, в забрудненій воді), пітливість і перебування у вологому середовищі може підвищити ризик виникнення зовнішнього отиту. Рідина, яка потрапляє у вушний канал і знаходиться там протягом деякого часу може стати причиною розвитку інфекції.

Вода може змити вушну сірку, що може викликати свербіж. Розчісуючи зовнішній вушний канал, ви можете нанести ушкодження вашій шкірі, що зробить зовнішній слуховий канал більш вразливим до інфекцій. Волога також забезпечує ідеальне середовище для розмноження бактерій і в меншій мірі для грибкової інфекції (див. Грибковий отит — симптоми, лікування в домашніх умовах).

Пошкодження вуха

Ваш слуховий прохід дуже чутливий і може легко бути подряпаний при його посиленою очищення ватяними паличками або пальцем. Ви також можете пошкодити його, неправильно або неакуратно вставляючи в вухо навушники або затички для вух.

Хімічні засоби

Можливість виникнення зовнішнього отиту зростає якщо ви застосовуєте в області вух різні засоби, такі як лак або фарба для волосся, або пом’якшувачі вушної сірки.

Захворювання шкіри

Певні шкірні захворювання в деяких випадках можуть також стати причиною виникнення зовнішнього отиту. До них можна віднести:

Алергії

Якщо ви страждаєте на алергічний риніт або астму, ви також перебуваєте в зоні підвищеного ризику розвитку зовнішнього отиту.

Ослаблений імунітет

Люди, які проживають в несприятливих умовах і мають убогий живильний раціон; люди, які страждають на цукровий діабет або рак (при лікуванні хіміотерапією) і ін. патологічних станах при яких імунітет людини значно знижений, схильні до значного ризику появи і розвитку зовнішнього отиту.

Симптоми зовнішнього отиту

Симптоми зовнішнього отиту можуть проявлятися абсолютно по-різному, зачіпаючи вухо і прилеглі до нього місця. Існує дві можливі форми зовнішнього отиту: гостра і хронічна. Давайте по порядку розглянемо симптоми цих двох видів зовнішнього отиту.

Гостра форма зовнішнього отиту — симптоми

Людина страждає зовнішнім отитом може відчувати:

Зовнішній отит іноді виникає в тому випадку, коли волосяний фолікул всередині вуха вражається бактеріями. Це призводить до утворення прища або фурункула (гострого гнійно-некротичного запалення). В цьому випадку вам можливо вдасться побачити прищ або фурункул в дзеркалі. Ні в якому разі не намагайтеся видавлювати прищі або фурункули в вусі, оскільки це загрожує зараженням найближчих тканин і погіршення вашого стану. При прояві симптомів зовнішнього отиту необхідно застосувати традиційний спосіб лікування.

Дізнайтеся більше про гострий зовнішньому отиті.

Хронічна форма зовнішнього отиту — симптоми

Іноді, прояви зовнішнього отиту можуть зберігатися від багатьох місяців, до декількох років. Це явище відоме, як хронічний зовнішній отит. Людина страждає хронічним зовнішнім отитом може відчувати:

Дізнайтеся більше про хронічному отиті.

Зовнішній отит — методи лікування

Розглянемо різноманітні методи лікування зовнішнього отиту.

Лікування органічного зовнішнього отиту

Видалення гною з фурункула в ухеКак правило лікування даної форми отиту зводиться до видалення гною з фурункула після чого призначається протизапальна та антибактеріальна терапія. Для видалення гною з фурункула лікар робить невеликий надріз, гнійний стрижень витягується назовні, а слуховий канал очищається тампоном, просоченим перекисом водню або фурациліном. Після цього рана обробляється спеціальними антибактеріальними засобами.

Самостійне видавлювання гною категорично протипоказано у зв’язку з високим ризиком поширення гною вглиб вуха і в скроневу область, що загрожує серйозними наслідками. Хочеться також відзначити, що фурункул після його дозрівання і сам може лопнути, а гній вийде. Після видалення гною людині призначають антибактеріальні препарати місцевої дії в формі крапель або мазей. У разі виявлення великої кількості фурункулів в зовнішньому слуховому проході можливе застосування антибіотикотерапії.

Лікування дифузного зовнішнього отиту

Лікування дифузної форми отиту зводиться до придушення хвороботворних бактерій або грибка в вухах, зняття набряку і, якщо біль нестерпний прописують також знеболюючі препарати. Хвороботворні бактерії пригнічуються за допомогою перорального і місцевого застосування антибіотиків. Якщо ж виявлено отит грибкової природи, призначають антигрибкові препарати. Для ефективного впливу антибактеріальних і протизапальних мазей і крапель необхідно щодня акуратно очищати вухо від гною і сірки вушними паличками, просоченими попередньо перекисом водню.

На тлі перорального прийому антибіотиків призначають також препарати, дія яких спрямована на відновлення природної мікрофлори кишечника — пробіотики. Читайте про те, як приймати пробіотики після антібіотіов. Крім цього, також призначаються натуральні препарати стимулюють імунну систему.

Лікарські засоби місцевої дії, які призначаються при зовнішньому отиті

Чого не варто робити при зовнішньому отиті?

Лікування отиту своїми силами — це завжди ризик виникнення ускладнень. Кращим виходом буде своєчасне звернення до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: