Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Зворотний осмос: шкода чи користь

Зворотний осмос: шкода чи користь

Чиста питна вода доступна далеко не скрізь. У країнах третього світу відсутня інфраструктура для забезпечення питною водою. І навіть в наших власних будинках токсичність водопровідної води є реальною проблемою, оскільки в ній виявлено токсини, такі як свинець і миш’як, нафтопродукти і хлор, не кажучи вже присутніх в воді хвороботворних бактерій. Саме забруднення і токсини у водопровідній воді стали причиною створення різних очищають воду фільтрів, серед яких система зворотного осмосу вважається найбільш просунутою. Але чи дійсно ця система настільки хороша і не несе вона прихованих недоліків і небезпеки для нашого здоров’я? Зворотний осмос — шкода чи користь? Давайте спробуємо розібратися в цьому детальніше.

Вода після очищення зворотним осмосом

Зворотний осмос є процесом фільтрації, при якому неочищена вода, наприклад, солона вода, протікає через напівпроникну мембрану і вугільні фільтри. Вода при проходженні через цю мембрану очищається від солей, хімікатів, мінералів і домішок. Результатом є «чиста» вода без бактерій і мінералів.

Чи можете ви пити воду після зворотного осмосу?

Вода, оброблена зворотним осмосом (ОС), придатна для пиття! У деяких містах використовується ОС, коли в достатку є солона вода, але недостатньо прісної.

Користь зворотного осмосу полягає в головному його перевагу — він здатний в значній мірі очищати водопровідну воду від усіляких забруднювачів. Хороша система зворотного осмосу може видалити такі забруднюючі речовини, як:

Яка користь води після зворотного осмосу

Користь води зворотного осмосу (ОС) дійсно є. Якщо ви живете в районі, в якому існують постійні проблеми з чистою водою, ця система очищення води може бути хорошим способом для вас відчувати себе в безпеці. Якщо пестициди або гербіциди викликають занепокоєння в вашому регіоні, фільтрація води через систему зворотного осмосу має великий сенс.

Вода, очищена за допомогою зворотного осмосу, також є прекрасним варіантом, коли ви відпочиваєте або відвідуєте місця з підозрілою місцевої водою. Це одна з найефективніших систем для видалення всіх частинок з вашої води.

Який шкода води після зворотного осмосу

Вам може бути цікаво дізнатися, що зворотний осмос був фактично розроблений як метод очищення води більше 40 років тому. Цей процес використовувався головним чином для видалення солей води.

Нижче перераховані три основних недоліки вживання води, очищеної за допомогою зворотного осмосу:

1. Вода демініралізіруется

Існують деякі недоліки використання цієї системи очищення води. По-перше, Шкода фільтра зворотного осмосу полягає в тому, що більшість цих систем очищення води не мають можливості розрізняти «погані» з’єднання і хороші. У той час як ця система фільтрації видаляє шкідливі забруднюючі речовини, вона також видаляє і корисні для нашого організму мінерали, в яких потребують наші організми, наприклад, залізо і марганець.

В ідеальному світі це не мало б ніякого значення, тому що ми б отримували всі необхідні речовини з продуктів, які їмо. На жаль, в сучасному світі не все так просто. Наприклад, майже 10% жінок страждають Дефіцитом заліза, що може привести до анемії. І Дефіцит марганцю може привести до несправності всіх систем нашого організму, так як цей мінерал відіграє важливу роль в балансуванні гормонів. Якщо ми вже не отримуємо достатньої кількості вітамінів і мінералів з нашого раціону, а потім ми усуваємо їх також з нашої питної води, це може привести до більш високому ризику виникнення дефіциту важливих речовин.

Крім того, шкода води після зворотного осмосу полягає також в наступному — приготування їжі з використанням демінералізованої води, наприклад, води, пропущеної через фільтр зворотного осмосу, фактично зменшує кількість вітамінів і мінералів, що містяться в цільних продуктах. Наприклад, при використанні демінералізованої води, такий як вода зворотного осмосу, ви можете втратити до 60% магнію або 70% марганцю з вашої їжі.

2. Вода стає кислою

Однією з основних причин, по якій вода, очищена за допомогою зворотного осмосу шкідлива для організму людини, є те, що видалення мінералів робить воду більш кислому (часто значно нижче 7,0 pH). Вживання скислої води не допоможе підтримувати здоровий баланс pH в крові, який повинен бути злегка лужним.

Залежно від вихідної води і конкретної системи зворотного осмосу, вода після фільтрації може мати водневий показник води приблизно від 3,0 pH (дуже кислотна) до 7,0 pH (нейтральна). У більшості випадків водневий показник очищеної за допомогою ОС води має від 5,0 до 6,0 pH. PH 7,0 вода після очищення за допомогою ОС може мати якщо в системі присутній додатковий елемент реминерализации.

У медичних співтовариствах ацидоз в організмі вважається основною причиною більшості дегенеративних захворювань.

Фактично, в 1931 році д-р Отто Варбург отримав Нобелівську премію за виявлення причини розвитку Раку. По суті, він сказав, що рак може бути викликаний відсутністю клітинної оксигенації через ацидозу в організмі.

Медичні дослідження також визначили, що вживання скислої води (а також інших закислення напоїв) часто викликає дисбаланс мінералів в організмі.

Згідно з дослідженням ВООЗ, вода з малою кількістю мінералів збільшувала діурез (виробництво сечі нирками) в середньому на 20% і помітно збільшувала виділення іонів натрію, калію, хлориду, кальцію і магнію з організму.

3. Деякі критичні забруднюючі речовини не видаляються

Незважаючи на те, що ОС ефективний для видалення різних забруднюючих речовин з води, мембрана зворотного осмосу НЕ видаляє леткі органічні хімічні речовини, хлор і хлораміни, фармацевтичні препарати і безліч інших синтетичних хімічних речовин, виявлених у водопровідній воді.

Однак деякі системи зворотного осмосу тепер мають багатоступеневу систему фільтрації (на додаток до ОС мембрані), таку як модулі з активованим вугіллям, який видаляє хлор і деякі пестициди.

Що говорить ВООЗ про системах зворотного осмосу

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про занепокоєння щодо використання води після зворотного осмосу, так як велика увага дослідників було приділено вивченню самого процесу видалення забруднюючих речовин, але без ретельного вивчення того, що відбувається, коли люди п’ють цю демінералізовану воду протягом довгого періоду часу.

У доповіді говориться, що вода після фільтрації за допомогою зворотного осмосу «певним чином несприятливий вплив на організм тварин і людини». У ньому також згадується, що «незважаючи на потенційний ризик несприятливого впливу на здоров’я від довгострокового споживання демінералізованої води, використання ОС представляє інтерес в країнах, що не мають достатньої кількості прісної води, а також в країнах, де широко використовуються деякі типи водопідготовки водопровідної води або використовуються деякі види води в пляшках».

У будинках системи зворотного осмосу фактично збільшують витрата води. У них не так багато тиску, як у величезних промислових системах, тому потрібно більше енергії. В цілому до 85% води може бути витрачено даремно для виробництва 15% питної води.

Отже, чи слід встановити систему зворотного осмосу?

На жаль, однозначної відповіді на це нелегке питання немає! Це дуже особисте рішення для кожного з нас, залежне від потреб вас і вашої родини. Якщо якість водопровідної води в вашому районі залишає бажати кращого, і ви відчуваєте, що система зворотного осмосу є кращим варіантом, ніж інші системи фільтрації, це безперечно краще, ніж вживання води, що буяє хлором, нафтопродуктами свинцем або миш’яком.

Однак, якщо ви просто цікавитеся системою зворотного осмосу, обов’язково зробіть своє дослідження. Перевірте і подивіться, які мінерали видаляються під час процесу фільтрації, так як кожна система очищення відрізняється. Якщо вас турбує навколишнє середовище, рекомендується запитати, скільки водних відходів проводиться на кожен літр фільтрованої води.

І нарешті, ціна, ймовірно, буде також важливим фактором у вашому рішенні. Фільтри розрізняються габаритами і продуктивністю, починаючи від простих невеликих домашніх систем і закінчуючи великими промисловими.

Заключні думки

Зрештою, зворотний осмос — шкода чи користь? Існують як позитивні, так і негативні моменти у використанні цієї системи очищення води. Тому перед покупкою потрібно добре зважити всі за і проти щодо конкретно вашого випадку. І якщо ваша водопровідна вода не настільки катастрофічно забруднена, ви можете використовувати інші системи очищення, не оснащені мембраною зворотного осмосу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: